உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Google Mapsৰ সহায়ত জানিব পাৰিব আপোনাৰ ওচৰৰ কোভিড ভেকচিন আৰু পৰীক্ষা কেন্দ্ৰৰ বিষয়ে

    Google Mapsৰ সহায়ত জানিব পাৰিব আপোনাৰ ওচৰৰ কোভিড ভেকচিন আৰু পৰীক্ষা কেন্দ্ৰৰ বিষয়ে

    গুগল মেপে শেহতীয়াকৈ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক তেওঁলোকৰ চাৰিওফালে কোভিড-১৯ ভেকচিন কেন্দ্ৰ বিচাৰিবলৈ অনুমতি দিবলৈ সুবিধাটো সংলগ্ন কৰিছে।

    গুগল মেপে শেহতীয়াকৈ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক তেওঁলোকৰ চাৰিওফালে কোভিড-১৯ ভেকচিন কেন্দ্ৰ বিচাৰিবলৈ অনুমতি দিবলৈ সুবিধাটো সংলগ্ন কৰিছে।

    গুগল মেপে শেহতীয়াকৈ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক তেওঁলোকৰ চাৰিওফালে কোভিড-১৯ ভেকচিন কেন্দ্ৰ বিচাৰিবলৈ অনুমতি দিবলৈ সুবিধাটো সংলগ্ন কৰিছে।

    • Share this:
    ভাৰতত কোভিড-১৯ (Covid-19)ৰ ঘটনা বৃদ্ধি হৈ আছে, আৰু স্বাস্থ্য সেৱাৰ ওপৰত বৰ্ধিত চাপৰ বাবে বহুতো নাগৰিকে মৌলিক সুবিধাবোৰ বুক কৰিবলৈ অক্ষম হৈছে। দেশখনত প্ৰতিদিনে দুই লাখৰো অধিক ঘটনা আৰু এক হাজাৰৰো অধিক মৃত্যু হৈ আছে আৰু কেইবাখনো ৰাজ্য চৰকাৰে সংক্ৰমণ ৰোধ কৰিবলৈ আংশিক লকডাউন জাৰি কৰিছে।

    একেদৰে, ইণ্টাৰনেটৰ যোগেদি ভাইৰাছ সম্পৰ্কে বহুতো ভুল তথ্য সম্প্ৰচাৰ হৈছে আৰু মানুহে তেওঁলোকৰ সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰিবলৈ স্বাভাৱিকতে কোভিড-১৯ পৰীক্ষা কৰিবলৈ লৰা-ধপৰা কৰা দেখা গৈছে।

    সমগ্ৰ দেশৰ নাগৰিকসকলে তেওঁলোকৰ চাৰিওফালে কোভিড-১৯ পৰীক্ষা বা ভেকচিন কেন্দ্ৰ বিচাৰিবলৈ গুগল মেপ (Google Maps)ৰ দৰে এপ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। মেপছ এপটোত অতিৰিক্ত তথ্য যেনে ফোন নম্বৰ আৰু কাৰ্যকৰী সময়ো অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।
    আপোনাৰ চাৰিওফালে পৰীক্ষা কেন্দ্ৰৰ উপলব্ধতা পৰীক্ষা কৰিবলৈ, গুগল মেপ খোলক আৰু কেৱল "Covid test near me" বিচাৰক। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ফলাফল পাবলৈ "COVID 19 test" বা “Covid testing"ৰ দৰে কীৱৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

    iOS আৰু এণ্ড্ৰইড ব্যৱহাৰকাৰী উভয়ে তথ্যবোৰ পোনপটীয়াকৈ মেপত (লেণ্ডমাৰ্ক আইকনৰ দ্বাৰা প্ৰতিনিধিত্ব কৰা) বা লিষ্টিকলৰ জৰিয়তে চাব পাৰে। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ৰেফাৰেল, ব্যক্তিগত বা চৰকাৰী, যোগাযোগ আৰু কাৰ্যকৰী সময়ৰ বিষয়ে তথ্য বিচাৰি পাব পাৰে। পৰীক্ষাগাৰে ঘৰুৱা পৰীক্ষা আগবঢ়ায় নে নাই পৰীক্ষা কৰিবলৈ, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে পোনপটীয়াকৈ ফোন কলৰ জৰিয়তে কেন্দ্ৰটোৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব লাগিব। COVID-19 test centre-search সুবিধাটো ২০২০ চনৰ জুন মাহত যোগ দিয়া হৈছিল।

    একেদৰে, গুগল মেপে শেহতীয়াকৈ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক তেওঁলোকৰ চাৰিওফালে কোভিড-১৯ ভেকচিন কেন্দ্ৰ বিচাৰিবলৈ অনুমতি দিবলৈ সুবিধাটো সংলগ্ন কৰিছে। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে একে ধৰণৰ কীৱৰ্ড যেনে "COVID 19 vaccination" বা “covid vaccination near me." অনুসন্ধান কৰিব লাগিব। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে চিকিৎসালয়ৰ সৈতে স্লটৰ উপলব্ধতা পোনপটীয়াকৈ পৰীক্ষা কৰিব লাগিব। এটা স্লট বুক কৰিবলৈ, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে এক সমৰ্পিত কোউইন (CoWin) ৱেবছাইট আৰু আৰোগ্য সেতু (Aarogya Setu) এপৰ সৈতে এক একত্ৰিত প্লেটফৰ্ম ডেভেলপ কৰিছে।

    লক্ষণীয়ভাৱে, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তথ্য বিচাৰিবলৈ গুগল চাৰ্চত (ৱেব আৰু এপ দুয়োটা) একে ধৰণৰ কোভিড-১৯ ভেকচিন আৰু পৰীক্ষা কেন্দ্ৰ কীৱৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। iOS চলি থকা ডিভাইচৰ বাবে এপল মেপে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক কেন্দ্ৰৰ তথ্য বিচাৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে; অৱশ্যে, এই সুবিধাটো ভাৰতক বাদ দি নিৰ্বাচিত দেশবোৰত উপলব্ধ। গুগল মেপ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে নিশ্চিত কৰিব লাগিব যে তেওঁলোকে ইয়াৰ শেহতীয়া সংস্কৰণটো ব্যৱহাৰ কৰি আছে।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: