• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • IPL 2021: কিয় মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীক অধিনায়কৰো অধিনায়ক বুলি কোৱা হয়? ধোনীৰ এটা পৰামৰ্শই সলনি কৰি দিয়ে খেল!

IPL 2021: কিয় মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীক অধিনায়কৰো অধিনায়ক বুলি কোৱা হয়? ধোনীৰ এটা পৰামৰ্শই সলনি কৰি দিয়ে খেল!

ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ বিৰুদ্ধে মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ চতুৰ অধিনায়কত্ব। নতুন বলেৰে জাদেজাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ উইকেট।

ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ বিৰুদ্ধে মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ চতুৰ অধিনায়কত্ব। নতুন বলেৰে জাদেজাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ উইকেট।

ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ বিৰুদ্ধে মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ চতুৰ অধিনায়কত্ব। নতুন বলেৰে জাদেজাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ উইকেট।

  • Share this:
কোনেও সন্দেহ নকৰে যে মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ অধিনায়কত্ব আৰু ক্ৰিকেটৰ গভীৰ বুজাবুজি। ধোনীয়ে সোমবাৰে ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ বিৰুদ্ধে খেলখনত ইয়াৰ এটা নমুনাও দেখুৱাইছিল। খেলখনৰ সময়ত তেওঁৰ ভৱিষ্যতবাণী ইমান সঠিক প্ৰমাণিত হৈছিল যে ৰাজস্থানৰ বেটছমেন জছ বাটলাৰ ক্লিন বোল্ড হৈছিল। ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক সুনীল গাভাস্কাৰ আৰু প্ৰাক্তন স্পিনাৰ প্ৰজ্ঞান ওঝা ও ধোনীৰ খেলৰ গভীৰ বুজাবুজিৰ বিষয়ে নিশ্চিত হৈছিল আৰু চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ অধিনায়কক প্ৰশংসা কৰিছিল।

খেলখনত ধোনীৰ ভৱিষ্যতবাণী সঠিক প্ৰমাণিত হৈছিল:
চিএচকে সোমবাৰে খেলখন জিকিবলৈ ৰাজস্থান ৰয়েলছক ১৮৯ ৰাণৰ লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰিছিল। এটা সময়ত, ৰাজস্থান দলটোশক্তিশালী স্থিতিত দেখা গৈছিল। জছ বাটলাৰ (৪৯) আৰু শিৱম দুবেৰ (১৭) মাজত ৪৫ ৰাণৰ পাৰ্টনাৰশ্বিপেৰে চিএছকেৰ সমস্যা বৃদ্ধি কৰিছিল। তাৰ পিছত মেচত নতুন মোৰ। বাটলাৰে ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাৰ দ্বাৰা বোল্ড কৰা দশম অভাৰৰ পঞ্চম বলত এটা দীঘল ছয় মাৰিছিল। বলটো ষ্টেণ্ডলৈ গৈছিল আৰু সলনি কৰিব লগা হৈছিল। চিএচকে তিতা বলৰ সলনি এটা শুকান বল পাইছিল।

গাভাস্কাৰে ধোনীৰ অধিনায়কত্বো গ্ৰহণ কৰিছিল:
চিএছকেৰ অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে তেতিয়া উইকেটৰ পিছফালৰ পৰা জাদেজাক কৈছিল যে বলটো শুকান আছিল, ই নিশ্চিতভাৱে ঘূৰি যাব। তাৰ পিছত কাহিনীটো সলনি হ'ল। জাদেজাই দ্বাদশ অভাৰৰ প্ৰথম বলটো বল কৰিছিল। ভাষ্যকাৰ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ সকলেও বুজি পাইছিল যে ধোনীক কিয় আটাইতকৈ বুদ্ধিমান খেলুৱৈ বুলি গণ্য কৰা হয়। জাদেজাৰ বলটো লেগ ষ্টাম্পত পৰিছিল আৰু বাটলাৰৰ বেট পাৰ হৈছিল আৰু পোনপটীয়াকৈ তেওঁৰ ষ্টাম্পলৈ উৰি গৈছিল। জাদেজাই একেটা অভাৰৰ শেষ বলত শিৱম দুবে (১৭)ক এলবিডব্লিউ আউট কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: