MAMIক বিদায় জনালে দীপিকা পাডুকনে। কিয় দীপিকাৰ এই আকস্মিক সিদ্ধান্ত?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 12, 2021, 7:46 PM IST
MAMIক বিদায় জনালে দীপিকা পাডুকনে। কিয় দীপিকাৰ এই আকস্মিক সিদ্ধান্ত?
binary comment

বলীউডৰ অভিনেত্ৰী দীপিকা পাডুকনে মুম্বাই একাডেমী অৱ মুভিং ইমেজৰ অধ্যক্ষৰ পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

  • Share this:
বলীউডৰ অভিনেত্ৰী দীপিকা পাডুকনে মুম্বাই একাডেমী অৱ মুভিং ইমেজৰ অধ্যক্ষ পদ ত্যাগ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। দীপিকা ২০১৯ চনত এমএএমআই(MAMI)ৰ অধ্যক্ষ হৈছিল। তেওঁ আমীৰ খানৰ পত্নী কীৰণ ৰাওৰ স্থান লৈছিল। কীৰণে ৪ বছৰ ধৰি এই ন্যাসৰ সেৱা আগবঢ়াইছিল। দীপিকাই দুবছৰ পিছত এতিয়া পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছে। তেওঁ ইনষ্টাগ্ৰামত এটা পোষ্টৰ জৰিয়তে এই তথ্য ভাগ বতৰা কৰিছিল।



দীপিকা পাডুকোনে ইনষ্টা ষ্টৰীত এটা পোষ্ট শ্বেয়াৰ কৰিছিল। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে লিখিছিল- এম.এ.এম.আই.-ৰ বোৰ্ডত থকা আৰু অধ্যক্ষ হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰাটো এক উত্তম অভিজ্ঞতা। মুম্বাইত সমগ্ৰ বিশ্বৰ পৰা চিনেমা আৰু প্ৰতিভা কঢ়িয়াই অনাটোৱে ইয়াক এজন শিল্পী হিচাপে শক্তিশালী কৰিব, এক প্ৰকাৰে ই মোৰ দ্বিতীয় ঘৰ আছিল। অৱশ্যে মই উপলব্ধি কৰোঁ যে মোৰ নতুন কামৰ ৰুটিনত যথেষ্ট সময়ৰ প্ৰয়োজন। গতিকে মই মামীক যিমান প্ৰয়োজন সিমান সময় আৰু মনোযোগ দিব নোৱাৰো। সেইকাৰণে মই ইয়াক বিদায় জনাইছো। এম.এ.এম.আই. সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ হাতত আছে আৰু একাডেমীৰ সৈতে মোৰ সম্পৰ্ক আৰু সম্পৰ্ক জীৱনজুৰি থাকিব।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 12, 2021, 7:38 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি