• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • T20 World Cup 2021: বিশ্বকাপৰ বাবে ভাৰতীয় দল ঘোষণা ! টীম ইণ্ডিয়াই অশ্বিনক দিলে সুযোগ, ধোনী হ'ল পৰামৰ্শদাতা ...

T20 World Cup 2021: বিশ্বকাপৰ বাবে ভাৰতীয় দল ঘোষণা ! টীম ইণ্ডিয়াই অশ্বিনক দিলে সুযোগ, ধোনী হ'ল পৰামৰ্শদাতা ...

টি-২০ বিশ্বকাপৰ (T20 World Cup 2021) বাবে টীম ইণ্ডিয়া ঘোষণা কৰা হৈছে। ভাৰতীয় নিৰ্বাচকসকলে মুম্বাইত দলটো ঘোষণা কৰিছে আৰু ডাঙৰ খবৰটো হ'ল যে আৰ অশ্বিনক দলটোত সুযোগ দিয়া হৈছে।

টি-২০ বিশ্বকাপৰ (T20 World Cup 2021) বাবে টীম ইণ্ডিয়া ঘোষণা কৰা হৈছে। ভাৰতীয় নিৰ্বাচকসকলে মুম্বাইত দলটো ঘোষণা কৰিছে আৰু ডাঙৰ খবৰটো হ'ল যে আৰ অশ্বিনক দলটোত সুযোগ দিয়া হৈছে।

টি-২০ বিশ্বকাপৰ (T20 World Cup 2021) বাবে টীম ইণ্ডিয়া ঘোষণা কৰা হৈছে। ভাৰতীয় নিৰ্বাচকসকলে মুম্বাইত দলটো ঘোষণা কৰিছে আৰু ডাঙৰ খবৰটো হ'ল যে আৰ অশ্বিনক দলটোত সুযোগ দিয়া হৈছে।

  • Share this:
টি-২০ বিশ্বকাপৰ (T20 World Cup 2021) বাবে টীম ইণ্ডিয়া ঘোষণা কৰা হৈছে। ভাৰতীয় নিৰ্বাচকসকলে মুম্বাইত দলটো ঘোষণা কৰিছে আৰু ডাঙৰ খবৰটো হ'ল যে আৰ অশ্বিনক দলটোত সুযোগ দিয়া হৈছে। মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীক দলটোৰ পৰামৰ্শদাতা হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছে। অক্ষৰ পেটেল, বৰুণ চক্ৰৱৰ্তী, ৰাহুল চাহাৰ, ঈশান কিষাণৰ দৰে যুৱ খেলুৱৈসকলকো দলটোত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। শ্ৰেয়াছ আয়াৰ, দীপক চাহাৰ আৰু শাৰ্দুল ঠাকুৰক ৰিজাৰ্ভ খেলুৱৈত ৰখা হৈছে। পৃথ্বী শ্ব, শিখৰ ধাৱান আৰু ক্ৰুণাল পাণ্ডিয়াই দলত স্থান লাভ কৰা নাই। কেৱল সেয়াই নহয়, লেগ স্পিনাৰ যুজবেন্দ্ৰ চাহালকো টি-২০ বিশ্বকাপ দলত নিৰ্বাচিত কৰা হোৱা নাছিল।

টি-২০ বিশ্বকাপৰ বাবে ভাৰতৰ দল - বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা, কে এল ৰাহুল, সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ, ঋষভ পন্ত, ঈশান কিষাণ, হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া, ৰবীন্দ্ৰ জাদেজা, ৰাহুল চাহাৰ, আৰ অশ্বিন, অক্ষৰ পেটেল, বৰুণ চক্ৰৱৰ্তী, যশপ্ৰীত বুমৰাহ, ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰ আৰু মহম্মদ ছামী।
Published by:Kokil Sarma
First published: