• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • IND vs SA: শ্ৰেয়াছ আয়াৰৰ প্ৰকৃত টেষ্ট দক্ষিণ আফ্ৰিকাত হ'ব - সৌৰভ গাংগুলী

IND vs SA: শ্ৰেয়াছ আয়াৰৰ প্ৰকৃত টেষ্ট দক্ষিণ আফ্ৰিকাত হ'ব - সৌৰভ গাংগুলী

শ্ৰেয়াছ আয়াৰে (Shreyas Iyer) কানপুৰত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম ইনিংছত শতক অৰ্জন কৰি তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ এক সুন্দৰ আৰম্ভণি কৰিছিল। সৌৰভ গাংগুলীয়ে (Sourav Ganguly) কয় যে বেটছমেনজনে যি অৰ্জন কৰিছে তাক লৈ তেওঁ আনন্দিত, কিন্তু তেওঁৰ প্ৰকৃত পৰীক্ষা হ'ব দক্ষিণ আফ্ৰিকাত (India vs South Africa), য'ত দলটোৱে ২৬ ডিচেম্বৰৰ পৰা তিনিখন টেষ্ট খেলিব।

শ্ৰেয়াছ আয়াৰে (Shreyas Iyer) কানপুৰত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম ইনিংছত শতক অৰ্জন কৰি তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ এক সুন্দৰ আৰম্ভণি কৰিছিল। সৌৰভ গাংগুলীয়ে (Sourav Ganguly) কয় যে বেটছমেনজনে যি অৰ্জন কৰিছে তাক লৈ তেওঁ আনন্দিত, কিন্তু তেওঁৰ প্ৰকৃত পৰীক্ষা হ'ব দক্ষিণ আফ্ৰিকাত (India vs South Africa), য'ত দলটোৱে ২৬ ডিচেম্বৰৰ পৰা তিনিখন টেষ্ট খেলিব।

শ্ৰেয়াছ আয়াৰে (Shreyas Iyer) কানপুৰত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম ইনিংছত শতক অৰ্জন কৰি তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ এক সুন্দৰ আৰম্ভণি কৰিছিল। সৌৰভ গাংগুলীয়ে (Sourav Ganguly) কয় যে বেটছমেনজনে যি অৰ্জন কৰিছে তাক লৈ তেওঁ আনন্দিত, কিন্তু তেওঁৰ প্ৰকৃত পৰীক্ষা হ'ব দক্ষিণ আফ্ৰিকাত (India vs South Africa), য'ত দলটোৱে ২৬ ডিচেম্বৰৰ পৰা তিনিখন টেষ্ট খেলিব।

  • Share this:
শ্ৰেয়াছ আয়াৰে (Shreyas Iyer) কানপুৰত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম ইনিংছত শতক অৰ্জন কৰি তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ এক সুন্দৰ আৰম্ভণি কৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ তেওঁৰ প্ৰথম ইনিংছৰ প্ৰদৰ্শন পুনৰাবৃত্তি কৰিছিল আৰু দ্বিতীয় ইনিংছত ৬৫ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। যদিও ভাৰতে মেচখন দ্ৰ কৰিছিল, আয়াৰে ৰঙা বলৰ ফৰ্মেটত নিজৰ প্ৰভাৱ দেখুৱাইছিল। আয়াৰৰ শীৰ্ষ প্ৰদৰ্শন সন্দৰ্ভত নিজৰ মতামত প্ৰকাশ কৰি বিচিচিআইৰ সভাপতি তথা ভাৰতৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক সৌৰভ গাংগুলীয়ে (Sourav Ganguly) কয় যে সোঁহাতৰ বেটছমেনজনে যি অৰ্জন কৰিছে তাক লৈ তেওঁ আনন্দিত, কিন্তু তেওঁৰ প্ৰকৃত পৰীক্ষা হ'ব দক্ষিণ আফ্ৰিকাত (India vs South Africa), য'ত দলটোৱে ২৬ ডিচেম্বৰৰ পৰা তিনিখন টেষ্ট খেলিব।

সৌৰভ গাংগুলীয়ে শ্ৰেয়াছ আয়াৰ আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকা ভ্ৰমণ সম্পৰ্কে তেওঁৰ মতামত ব্যক্ত কৰিছিল যেতিয়া 'বেকষ্টেজ উইথ বোৰিয়া' অনুষ্ঠানত বক্তব্য ৰাখিছিল। "মই ভাবো শ্ৰেয়াছ আয়াৰে দীৰ্ঘদিন ধৰি প্ৰথম শ্ৰেণীৰ ক্ৰিকেটত গড় ৫০। মই তেওঁৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ গড় দেখিছিলো, তেওঁ ১০ বছৰৰ বাবে গড় ৫২ আছিল, আৰু আপুনি এনে কৰাটো স্বাভাৱিক হ'ব নোৱাৰে।""কোনো পৰ্যায়ত আপোনাক আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত আপোনাৰ প্ৰতিভা প্ৰদৰ্শন কৰাৰ সুযোগৰ প্ৰয়োজন," বিচিচিআইৰ সভাপতিগৰাকীয়ে কয়।

"মই অত্যন্ত সুখী যে তেওঁ তেওঁৰ প্ৰথম টেষ্টত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল, কিন্তু তেওঁৰ প্ৰকৃত পৰীক্ষা হ'ব যেতিয়া তেওঁ দক্ষিণ আফ্ৰিকাত খেলিব। যেতিয়া তেওঁ দক্ষিণ আফ্ৰিকা আৰু ইংলেণ্ডলৈ যায়, য'ত তেওঁ গতি আৰু বাউন্সৰ সন্মুখত থাকে... আশা কৰোঁ তেওঁ তাত দৃঢ়তাৰে থিয় হৈ প্ৰদৰ্শন কৰিব।"

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: