মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» জীৱন শৈলী

»ICC T20 World Cup 2021: ভাৰতত নহ'ব পাৰে টি টুৱেণ্টী বিশ্বকাপ, তেনে স্থলত ক'ত হ'ব পাৰে ক্ৰিকেটৰ এই মহাৰণ ?

ICC T20 World Cup 2021: ভাৰতত নহ'ব পাৰে টি টুৱেণ্টী বিশ্বকাপ, তেনে স্থলত ক'ত হ'ব পাৰে ক্ৰিকেটৰ এই মহাৰণ ?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 21, 2021, 7:43 PM IST
ICC T20 World Cup 2021: ভাৰতত নহ'ব পাৰে টি টুৱেণ্টী বিশ্বকাপ, তেনে স্থলত ক'ত হ'ব পাৰে ক্ৰিকেটৰ এই মহাৰণ ?
আইচিচিয়ে ভাৰতৰ পৰিৱৰ্তে আন ঠাইত টি-২০ বিশ্বকাপ অনুষ্ঠিত কৰাৰ মন স্থিৰ কৰিছে।

আইচিচিয়ে ভাৰতৰ পৰিৱৰ্তে আন ঠাইত টি-২০ বিশ্বকাপ অনুষ্ঠিত কৰাৰ মন স্থিৰ কৰিছে।

  • Share this:
ভাৰতে এতিয়া অক্টোবৰত টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২১ ((T20 World Cup 2021) আয়োজন কৰিবলৈ অসুবিধাত পৰা দেখা গৈছে। বাতৰি অনুসৰি, আইচিচিয়ে ভাৰতৰ পৰিৱৰ্তে আন ঠাইত টি-২০ বিশ্বকাপ অনুষ্ঠিত কৰাৰ মন স্থিৰ কৰিছে। দৰাচলতে, ক'ৰোনা ভাইৰাছে ভাৰতত ধ্বংসযজ্ঞ চলাই আছে আৰু ই ২৯ খন খেলৰ পিছত বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ ক্ৰিকেট লীগ আই পি এল স্থগিত কৰিবলৈ বাধ্য হৈছে। ভাৰতত টি-২০ বিশ্বকাপ আয়োজন কৰাটো সুৰক্ষিত যেন নালাগে। এতিয়া প্ৰশ্ন হৈছে, আইচিচিয়ে এই প্ৰতিযোগিতাখন ক'ত আয়োজন কৰিব?

বাতৰি অনুসৰি, টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২১ৰ স্থান ঘোষণা কৰিবলৈ আইচিচিয়ে ১ জুনত বৈঠকত মিলিত হোৱাৰ কথা আছে। টি-২০ বিশ্বকাপ ইউ.এ.ই.-ৰ দ্বাৰা আয়োজিত হ'ব বুলি বিশ্বাস কৰা হয় যিটো দক্ষিণ এছিয়াৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বিকল্প। কাৰণ ভাৰতৰ চাৰিওফালে থকা শ্ৰীলংকা আৰু বাংলাদেশো কৰোনা ভাইৰাছৰ ধ্বংসৰ দ্বাৰা অসুবিধাত পৰিছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 21, 2021, 7:43 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি