মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» জীৱন শৈলী

»ভাৰত ৰত্ন শচীনৰ ৪৮ তম জন্মদিন, সহযোগী খেলুৱৈৰ শুভেচ্ছা আৰু সোনকালে আৰোগ্য হোৱাৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা

ভাৰত ৰত্ন শচীনৰ ৪৮ তম জন্মদিন, সহযোগী খেলুৱৈৰ শুভেচ্ছা আৰু সোনকালে আৰোগ্য হোৱাৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 24, 2021, 2:28 PM IST
ভাৰত ৰত্ন শচীনৰ ৪৮ তম জন্মদিন, সহযোগী খেলুৱৈৰ শুভেচ্ছা আৰু সোনকালে আৰোগ্য হোৱাৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা
শচীনৰ ৪৮ তম জন্মদিনত, সহযোগী খেলুৱৈ, দেশৰ বিশিষ্ট লোক আৰু লাখ লাখ অনুৰাগীয়ে মাষ্টাৰ ব্লাষ্টাৰক অভিনন্দন জনোৱাৰ লগতে সোনকালে আৰোগ্য হোৱাৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা জনাইছে।

শচীনৰ ৪৮ তম জন্মদিনত, সহযোগী খেলুৱৈ, দেশৰ বিশিষ্ট লোক আৰু লাখ লাখ অনুৰাগীয়ে মাষ্টাৰ ব্লাষ্টাৰক অভিনন্দন জনোৱাৰ লগতে সোনকালে আৰোগ্য হোৱাৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা জনাইছে।

  • Share this:
৪৮ বছৰীয়া হ'ল ভাৰতৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ ক্ৰীড়া তাৰকা 'ভাৰত ৰত্ন' শচীন তেণ্ডুলকাৰ। ১৯৭৩ চনৰ আজিৰ দিনটোতে জন্ম গ্ৰহণ কৰা শচীনে যদিও আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটক বিদায় জনাইছে কিন্তু আজিও দেশ আৰু পৃথিৱীত তেওঁৰ প্ৰতি আগ্ৰহ হ্ৰাস হোৱা নাই। অনুৰাগীসকলে তেওঁক এবাৰ চাবলৈ আজিও ব্যাকুল। তেওঁৰ ৪৮ তম জন্মদিনত, সহযোগী খেলুৱৈ, দেশৰ বিশিষ্ট লোক আৰু লাখ লাখ অনুৰাগীয়ে মাষ্টাৰ ব্লাষ্টাৰক অভিনন্দন জনোৱাৰ লগতে সোনকালে আৰোগ্য হোৱাৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা জনাইছে।

শচীন যোৱা মাহত ক'ৰোনাৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হৈছিল। তেওঁ নিজেই এই বিষয়ে টুইট কৰিছিল। সতৰ্কতামূলক ব্যৱস্থা হিচাপে তেওঁক মুম্বাইৰ এখন চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। য'ৰ পৰা তেওঁ ৮ এপ্ৰিলত ঘৰলৈ উভতি আহিছিল আৰু বৰ্তমান ঘৰত জিৰণি লৈ আছে। শচীনে ঘৰলৈ উভতি অহাৰ পিছত তেওঁৰ অনুৰাগীসকললৈ এটা বাৰ্তা জাৰি কৰিছিল। ইয়াত, তেওঁ লিখিছিল যে মই চিকিৎসালয়ৰ পৰা ঘৰলৈ উভতি আহিছো আৰু ক'ৰোনাৰ পৰা সম্পূৰ্ণৰূপে আৰোগ্য হোৱাৰ বাবে কেইদিনমান ৰৈ থাকিম। শুভকামনা আৰু প্ৰাৰ্থনাৰ বাবে মই সকলোকে ধন্যবাদ জনাব বিচাৰো।



বিচিচিআই আৰু আইচিচিয়েও শচীনক তেওঁৰ জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছে। ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডেও শচীনৰ এদিনীয়াত প্ৰথম দ্বিশতকৰ এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰে আৰু তেওঁক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনায়। বিচিচিআইয়ে ৬৬৪ খন আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় মেচ, ৩৪,৩৫৭ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ৰান, ১০০ টা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শতক আৰু ২০১ টা উইকেট লিখিছে। কিংবদন্তী ক্ৰিকেটাৰজনক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা। আন্তৰ্জাতিক ক্ৰিকেট পৰিষদেও টুইট কৰি শচীনক অভিনন্দন জনাইছে।

Published by: Kokil Sarma
First published: April 24, 2021, 2:23 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি