মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» জীৱন শৈলী

»Happy Birthday MSD: ধোনী কিমান ধনী, ধোনীৰ প্ৰথম প্ৰেম কোন ? তেওঁৰ প্ৰিয় গান কি, প্ৰিয় বাইক কোনখন ? কোন মন্দিৰত উপাসনা কৰে মাহীয়ে ?

Happy Birthday MSD: ধোনী কিমান ধনী, ধোনীৰ প্ৰথম প্ৰেম কোন ? তেওঁৰ প্ৰিয় গান কি, প্ৰিয় বাইক কোনখন ? কোন মন্দিৰত উপাসনা কৰে মাহীয়ে ?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 7, 2021, 9:33 AM IST
Happy Birthday MSD: ধোনী কিমান ধনী, ধোনীৰ প্ৰথম প্ৰেম কোন ? তেওঁৰ প্ৰিয় গান কি, প্ৰিয় বাইক কোনখন ? কোন মন্দিৰত উপাসনা কৰে মাহীয়ে ?
আজি টীম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক তথা উইকেটকিপাৰ বেটছমেন মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ জন্মদিন (MS Dhoni Birthday)। ১৯৮১ চনৰ ৭ জুলাইত ৰাঁচীত জন্মগ্ৰহণ কৰা মাহীৰ বয়স ৪০ বছৰ।

আজি টীম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক তথা উইকেটকিপাৰ বেটছমেন মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ জন্মদিন (MS Dhoni Birthday)। ১৯৮১ চনৰ ৭ জুলাইত ৰাঁচীত জন্মগ্ৰহণ কৰা মাহীৰ বয়স ৪০ বছৰ।

  • Share this:
আজি টীম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক তথা উইকেটকিপাৰ বেটছমেন মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ জন্মদিন (MS Dhoni Birthday)। ১৯৮১ চনৰ ৭ জুলাইত ৰাঁচীত জন্মগ্ৰহণ কৰা মাহীৰ বয়স ৪০ বছৰ। এম এছ ধোনীৰ জন্মদিন সমগ্ৰ বিশ্বতে ধুমধামেৰে উদযাপন কৰা হৈছে। ধোনীৰ চহৰ ৰাঁচী হওক কিম্বা তেওঁৰ দ্বিতীয় ঘৰ চেন্নাই হওক, প্ৰতিজন অনুৰাগী মাহীৰ ৰঙত ৰঙীণ হৈ পৰিছে (Happy Birthday MS Dhoni)। তেওঁৰ জন্মদিনত তেওঁৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ৭ টা আকৰ্ষণীয় কথা আপোনাক কওঁ আহক।

ধোনীৰ প্ৰথম প্ৰেম কোন আৰু প্ৰাক্তন অধিনায়কজনে এতিয়ালৈকে কিমান উপাৰ্জন কৰিছে জানি লওক?
মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ প্ৰথম প্ৰেম তেওঁৰ পত্নী সাক্ষী নহয় এই দেশ। ধোনীয়ে এটা সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল যে তেওঁ তেওঁৰ পত্নী সাক্ষীক কৈছিল যে তেওঁ তেওঁৰ তৃতীয় প্ৰেম। প্ৰথমে ধোনীয়ে দেশখন ৰাখে। তেতিয়া মাক দেউতাক আৰু তৃতীয় সংখ্যাটো সাক্ষীৰ। ধোনী এজন লেফটেনেণ্ট কৰ্ণেল হিচাপে ভাৰতীয় সেনাৰ সৈতে জড়িত। তেওঁক ২০১১ চনত সন্মানীয় পদবী দিয়া হৈছিল।

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ল'ব পাৰে কিন্তু টকা উপাৰ্জনৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁ এতিয়াও কাৰো তুলনাত কম নহয়। ২০২১ চনৰ জানুৱাৰী লৈকে তেওঁৰ মুঠ মূল্য ৮৩০ কোটি টকা বুলি অনুমান কৰা হৈছে। ধোনীয়ে ২০ টাতকৈও অধিক কোম্পানী যোগ কৰে আৰু আই পি এলত তেওঁৰ দৰমহা ১৫ কোটি টকা। তেওঁ আই পি এলৰ পৰা ১৫০ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰা একমাত্ৰ ক্ৰিকেটাৰ।

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে ক্ৰিকেটৰ উপৰিও ফুটবল আৰু বেডমিণ্টন আয়ত্ত কৰিছে। শ্বুটিঙতো ধোনী আশ্চৰ্যজনক। ধোনী গ'লৰক্ষক আছিল আৰু জিলা পৰ্যায়ত খেলখন খেলিছিল। ধোনীয়ে অলপতে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত গল্ফ টুৰ্ণামেণ্টতো অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে পুৰণি গান শুনিবলৈ ভাল পায়। তেওঁ কিশোৰ কুমাৰৰ এজন ডাঙৰ অনুৰাগী। অৱশ্যে, তেওঁক প্ৰায়ে মুকেশৰ গান পল দো পল কা শায়াৰ হুঁ গুণগুণোৱা দেখা যায়। এই গানটো ধোনীৰ হৃদয়ৰ খুব ওচৰত।

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীও গাড়ী আৰু বাইকৰ প্ৰতি খুব ভাল পায়। ধোনীৰ গেৰেজত চুপাৰ বাইকৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বহুতো পুৰণি বাইকেৰে ভৰি আছে। ধোনীয়ে মহাবিদ্যালয়ৰ দিনত এম্বেচেডৰ চলাইছিল কিন্তু য়ামাহাৰ আৰডি৩৫০ তেওঁৰ প্ৰথম বাইক আছিল। ধোনীৰ হেলকাট, নিনজা, হাৰ্লে ডেভিডছনৰ লগতে হায়াবুচা আছে। ধোনীৰ ওচৰত হুমাৰ, পোৰ্শ্বে 911, অডি, মাৰ্চিডিজ-বেঞ্জ, ৰেঞ্জ ৰোভাৰৰ দৰে গাড়ী আছে।

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী জন্তু বৰ ভাল পায়। ধোনীৰ বহুতো কুকুৰ আছে আৰু এতিয়া তেওঁৰ দুটা ঘোঁৰা আছে।

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীও দেৱৰী মাৰ ভক্ত। ধোনীয়ে প্ৰতিটো ডাঙৰ শৃংখলা বা প্ৰতিযোগিতাৰ আগতে মাক দৰ্শন কৰিবলৈ যায়। ৰাঁচীৰ পৰা ৬০ কিলোমিটাৰ দূৰত থকা এই মন্দিৰৰ ওপৰত ধোনীৰ যথেষ্ট বিশ্বাস আছে
Published by: Kokil Sarma
First published: July 7, 2021, 9:33 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি