உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Cooking Utensils: পিতল, লো আৰু ব্ৰঞ্জৰ বাচন আৰু সেইবোৰত ৰন্ধাৰ লাভালাভ কি জানেনে?

    Cooking Utensils: পিতল, লো আৰু ব্ৰঞ্জৰ বাচন আৰু সেইবোৰত ৰন্ধাৰ লাভালাভ কি জানেনে?

    প্ৰায়েই মানুহে এই কথাটো পাহৰি যায় যে ৰন্ধনৰ বাবে ব্যৱহৃত বাচনটো (cooking utensil) তেওঁলোকে খোৱা খাদ্যৰ তুলনাত সমানেই গুৰুত্বপূৰ্ণ।

    প্ৰায়েই মানুহে এই কথাটো পাহৰি যায় যে ৰন্ধনৰ বাবে ব্যৱহৃত বাচনটো (cooking utensil) তেওঁলোকে খোৱা খাদ্যৰ তুলনাত সমানেই গুৰুত্বপূৰ্ণ।

    প্ৰায়েই মানুহে এই কথাটো পাহৰি যায় যে ৰন্ধনৰ বাবে ব্যৱহৃত বাচনটো (cooking utensil) তেওঁলোকে খোৱা খাদ্যৰ তুলনাত সমানেই গুৰুত্বপূৰ্ণ।

    • Share this:
    এক স্বাস্থ্যকৰ জীৱনশৈলী (healthy lifestyle) বজাই ৰখাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়াৰ সময়ত, লোকসকলে তেওঁলোকৰ আহাৰ ৰন্ধাৰ বাবে ব্যৱহৃত সঠিক ৰন্ধন পাত্ৰ বা কুকৱেৰ (cookware)ৰ ওপৰতো সমানে গুৰুত্ব দিয়াটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। বিশেষজ্ঞসকলে বিশ্বাস কৰে যে কিছুমান পাত্ৰ আছে আছে যিবোৰত সাধাৰণতে বিষাক্ত আৱৰণ বা লেপ বা লেয়াৰ (toxic coating) থাকে। এই পাত্ৰবোৰ প্ৰায়েই উচ্চ তাপমাত্ৰাত ভাঙি যায় আৰু খাদ্যৰ মানকো প্ৰভাৱিত কৰে।

    পিতল আৰু লোৰ বাচন-বৰ্তনত খাদ্য ৰন্ধা আৰু খোৱা পানীৰ বাবে তামৰ ব্যৱহাৰ বহু শতাব্দী ধৰি ভাৰতীয় সংস্কৃতিৰ বাবে পৰিচিত। অৱশ্যে সেইবোৰৰ ব্যৱহাৰ এতিয়া যথেষ্ট হ্ৰাস পাইছে। কিন্তু যেতিয়া আমি আমাৰ স্বাস্থ্য আৰু আমি গ্ৰহণ কৰি থকা পুষ্টিবোৰ ৰক্ষা কৰিবলৈ আগবাঢ়ি যাওঁ, তাম, পিতল, লোৰ বাচন আৰু ব্ৰঞ্জ (copper, brass, iron utensils and bronze)লৈ ঘূৰি যোৱাটো সঠিক বিকল্প নেকি সোধাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। এই সামগ্ৰীবোৰৰ কিছুমান লাভালাভ ইয়াত দিয়া হৈছে -

    লো (IRON)
    কাষ্ট আইৰণ পেন (cast iron pan) ব্যৱহাৰ কৰোঁতে খাদ্য প্ৰস্তুত কৰিবলৈ যথেষ্ট তেল ব্যৱহাৰ কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই। কাষ্ট আইৰণ পেনৰ এক অতিৰিক্ত সুবিধা আছে আৰু সেয়া হৈছে খাদ্য প্ৰস্তুত কৰোঁতে ই খাদ্যত কিছু লোৰ পৰিমাণ নিষ্কাশন কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, লোৰ বাচনবোৰ দীৰ্ঘম্যাদী আৰু শক্তিশালী। অৱশ্যে আজিকালি বহুলোকে নন-ষ্টিক পেন (non-stick pans) ব্যৱহাৰ কৰে, য'ত বিষাক্ত আৰু ৰাসায়নিক আৱৰণ থাকে।

    ব্ৰঞ্জ (BRONZE)
    ব্ৰঞ্জ হৈছে খাদ্য গ্ৰহণ কৰাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ধাতুবোৰৰ ভিতৰত এটা। বিশেষজ্ঞসকলে বিশ্বাস কৰে যে ব্ৰঞ্জ প্লেটে খাদ্যৰ এচিডৰ পৰিমাণ হ্ৰাস কৰিব পাৰে আৰু অন্ত্ৰ আৰু পাচন স্বাস্থ্য বৃদ্ধি কৰে। ই প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰা, স্মৃতিশক্তি উন্নত কৰা, আৰু থাইৰইডৰ ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত সহায় কৰে।

    পিতল (BRASS)
    পিতল তাম আৰু জিংক (copper and zinc)ৰ দ্বাৰা গঠিত, যি দুয়োটা যৌগ মানুহৰ বাবে অতিগুৰুত্বপূৰ্ণ। পিতলৰ বাচনবোৰ দীৰ্ঘম্যাদী আৰু চুম্বকীয় নহয়। বিশেষজ্ঞসকলে বিশ্বাস কৰে যে পিতলৰ পাত্ৰত খাদ্য ৰন্ধাৰ ফলত কেৱল 7% লৈকে পুষ্টি হেৰুৱাব পাৰে। আনহাতে অন্য কুকৱেৰত ইয়াৰ শতাংশ যথেষ্ট বেছি।

    তাম (COPPER)
    তামৰ জাৰৰ পৰা খোৱা পানীৰ বহুতো লাভালাভ আছে যাৰ ভিতৰত আছে যে ই পানী বিশুদ্ধকৰণৰ এক প্ৰাকৃতিক প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰে। তাম ইয়াৰ প্ৰদাহ-প্ৰতিৰোধী গুণাগুণৰ বাবেও জনাজাত যি গাঁঠিৰ বিষ আৰু বিষ উপশম কৰাত সহায় কৰে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: