IPL 2021: শ্বাসৰুদ্ধকৰ খেলত অন্তিম বলত জয়ী হ'ল মুম্বাই, কাইৰন প'লাৰ্ডৰ বিস্ফোৰক বেটিং

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 2, 2021, 9:08 AM IST
IPL 2021: শ্বাসৰুদ্ধকৰ খেলত অন্তিম বলত জয়ী হ'ল মুম্বাই, কাইৰন প'লাৰ্ডৰ বিস্ফোৰক বেটিং
প্ৰথমে বেট ধৰি চেন্নাইয়ে ৪ উইকেটত ২১৮ ৰাণ কৰে, যাৰ পিছত মুম্বাইয়ে ৬ টা উইকেট হেৰুৱাই অন্তিম বলত লক্ষ্যত উপনীত হয়।

প্ৰথমে বেট ধৰি চেন্নাইয়ে ৪ উইকেটত ২১৮ ৰাণ কৰে, যাৰ পিছত মুম্বাইয়ে ৬ টা উইকেট হেৰুৱাই অন্তিম বলত লক্ষ্যত উপনীত হয়।

  • Share this:
তিনিবাৰৰ চেম্পিয়ন চেন্নাই চুপাৰ কিংছে শনিবাৰে আই পি এল-২০২১ৰ খেলত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ বিৰুদ্ধে ৪ উইকেটৰ পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হয়। দিল্লীৰ অৰুণ জেটলী ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত চেন্নাইয়ে ৪ উইকেটত ২১৮ ৰাণ কৰিছিল যাৰ পিছত মুম্বাইয়ে ৬ টা উইকেট হেৰুৱাই অন্তিম বলত লক্ষ্যত উপনীত হয়। চেন্নাইৰ অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে এই পৰাজয়ৰ বাবে দুৰ্বল ফিল্ডিং আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ সময়ত উইকেটৰ অভাৱক দায়ী কৰিছিল।

খেলখনৰ পিছত ধোনীয়ে কৈছিল, 'এইটো এটা ভাল উইকেট আছিল কিন্তু তেওঁৰ ৰণনীতিৰ ওপৰত কাম কৰাত পাৰ্থক্য ৰৈ গৈছিল। বলিং কঠিন নাছিল কিন্তু আমি গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যৱধানত কেচ পেলাইছিলো। দলটোৰ বলাৰসকলে আগন্তুক খেলসমূহত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব আৰু ইয়াৰ পৰা শিকিব। যদি আপুনি দেখে যে খেলখন কেনেকৈ হাতৰ পৰা বাহিৰ লৈ গৈছিল। যেতিয়া আমি আমাৰ ৰণনীতি অনুসৰি কাম কৰিবলৈ আহিছিলো, লক্ষ্যটো বহু দূৰত যেন লাগিছিল। সেইটো কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই উইকেট বেটিং কৰিবলৈ সহজ আছিল।

মুম্বাইৰ বিধ্বংসী বেটছমেন কাইৰন প'লাৰ্ডে বিজয়ত গুৰুত্বপূৰ্ণ অৱদান আগবঢ়াইছিল আৰু ৩৪ টা বলত ৮৭ ৰাণ কৰি অপৰাজিত হৈ উভতি আহে। মুম্বাইয়ে ছিজনৰ চতুৰ্থটো জয় পঞ্জীয়ন কৰে আৰু ৮ পইণ্টৰ সৈতে চতুৰ্থ স্থান বজাই ৰাখে। বিপৰীতে চেন্নাইয়ে ৭ খন খেলত তেওঁলোকৰ দ্বিতীয়টো পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হয় যদিও মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ নেতৃত্বত দল চেন্নাই  ১০ পইণ্টৰ সৈতে শীৰ্ষস্থানত আছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 2, 2021, 9:07 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি