உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical illusion: আচৰিত কথা, এই ছবিখনত লুকাই আছে ৫ টা প্ৰাণী ! এই ছবিখনত থকা প্ৰাণীবোৰ ধৰিব পাৰিছেনে ?

    Optical illusion: আচৰিত কথা, এই ছবিখনত লুকাই আছে ৫ টা প্ৰাণী ! এই ছবিখনত থকা প্ৰাণীবোৰ ধৰিব পাৰিছেনে ?

    Optical illusion: মগজুৰ ফিউজ উৰুৱাই দিয়া এই ছবিখনত লুকাই থকা পাঁচটা জন্তু বিচাৰি পোৱাৰ প্ৰত্যাহ্বান আহিছে। কিন্তু সেইবোৰ বিচাৰি পোৱাটো ইমান সহজ নহয়।

    Optical illusion: মগজুৰ ফিউজ উৰুৱাই দিয়া এই ছবিখনত লুকাই থকা পাঁচটা জন্তু বিচাৰি পোৱাৰ প্ৰত্যাহ্বান আহিছে। কিন্তু সেইবোৰ বিচাৰি পোৱাটো ইমান সহজ নহয়।

    Optical illusion: মগজুৰ ফিউজ উৰুৱাই দিয়া এই ছবিখনত লুকাই থকা পাঁচটা জন্তু বিচাৰি পোৱাৰ প্ৰত্যাহ্বান আহিছে। কিন্তু সেইবোৰ বিচাৰি পোৱাটো ইমান সহজ নহয়।

    • Share this:
    অপ্টিকেল ভ্ৰম এনেকুৱা যে সেইবোৰ সহজে বুজি পোৱা নাযায়। যাৰ ভিতৰত লুকাই থকা ৰহস্য জানিবলৈ অস্থিৰতা বৃদ্ধি পায়। আপুনি বিচাৰিলেও, লুকাই থকা ৰহস্য সমাধান কৰিব নোৱাৰে। মনৰ শক্তি জোখাৰ প্ৰত্যাহ্বান থকা ছবিখনৰ পৰা চকু আঁতৰাবও নোৱাৰে।

    মগজুৰ ফিউজ উৰুৱাই দিয়া এই ছবিখনত লুকাই থকা পাঁচটা জন্তু বিচাৰি পোৱাৰ প্ৰত্যাহ্বান আহিছে। কিন্তু সেইবোৰ বিচাৰি পোৱাটো ইমান সহজ নহয়। গছৰ পথালি তীৰ্যক ডালবোৰৰ মাজত লুকাই থকা প্ৰাণীবিলাক বিচাৰিবলৈ মানসিক ব্যায়াম কৰিব লাগিব। তেতিয়া প্ৰত্যাহ্বানটো জিকিবলৈ যোৱাৰ সুযোগ থাকিব। গতিকে মনোযোগেৰে চাওঁক আৰু কওঁক আপুনি, ছবিখনত কিমানটা প্ৰাণী লুকাই আছে?

    ছবিখনত লুকাই আছে কুকুৰাৰ পৰিয়াল
    এই অপ্টিকেল ইলিউচন ছবিখনত ৫টা কুকুৰা লুকুৱাই ৰখা হৈছে। কিন্তু তেওঁলোকে ক'ত আৰু কেনেকৈ লুকাই আছে বিচাৰি উলিওৱাটো প্ৰকৃত খেল। যিটো বিচাৰি উলিওৱাটো প্ৰত্যাহ্বান জনোৱা হৈছে। গোটেই পৰিয়ালটো গছত লুকাই আছে। এটা কুকুৰা কৰ্ণীয়ভাৱে তৈয়াৰ কৰা ডালবোৰৰ মাজত চতুৰতাৰে লুকুৱাই ৰখা হৈছে। আপুনি এতিয়ালৈকে কাৰোবাক বিচাৰি পাইছে নেকি? বগা পৃষ্ঠভূমিত তৈয়াৰ কৰা গছৰ ছবিখন মগজুৰ কিউবিকেব তৈয়াৰ কৰিবলৈ যথেষ্ট। কিন্তু মনোযোগ দি, লাহে লাহে ছবিবোৰ পৰিষ্কাৰ হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিব। গছৰ ডালবোৰৰ মাজত পাঁচটা জন্তু লুকাই আছে। যদি আপুনি ভালদৰে লক্ষ্য কৰে, গছৰ ডালবোৰ জন্তুৰ আকৃতিৰ দৰে দেখা যাব।



    ৫ টা আকৃতি দেখা যাব
    যদি আপুনি ভালদৰে লক্ষ্য কৰে, আপুনি দেখিব যে গছৰ কিছুমান পাত প্ৰকৃততে জন্তুৰ চকু। আৰু বহুতো শাখাক ইজনে সিজনৰ সৈতে সংযোগ কৰা কিছুমান আকৃতি কুকুৰাৰ দৰে ওলাই আহিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। ছবিখনত মুঠ ৫ টা পাঁচটা প্ৰাণী আছে। যাৰ ভিতৰত আছে কুকুৰাৰ পৰিয়াল। আপুনি ছবিখনত সকলো কুকুৰা দেখা পোৱাৰ পিছত, বুজি লওঁক যে আপোনাৰ যুক্তিৰ দক্ষতা প্ৰচণ্ড। অন্যথা, এনে এখন ছবিত লুকাই থকা প্ৰকৃত চিত্ৰটো চিনাক্ত কৰাটো সিমান সহজ নহয় যিমান শুনা আৰু চিন্তা কৰাত দেখা যায়। এনে ধৰণৰ আৰু অপ্টিকেলি বিভ্ৰান্তিকৰ বহুতো ফটোৱে ইণ্টাৰনেটত ঢৌ তুলি আছে। ইয়াৰ ফলত মুক্ত সময় পাৰ হয় আৰু ভাল মনোৰঞ্জন হয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: