• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Chaitra Navratri 2022: চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰিত এই ৰাশিৰ লোকৰ ভাগ্য উদয় হ'ব, লগতে সম্পদ আৰু সফলতাও লাভ কৰিব

Chaitra Navratri 2022: চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰিত এই ৰাশিৰ লোকৰ ভাগ্য উদয় হ'ব, লগতে সম্পদ আৰু সফলতাও লাভ কৰিব

Chaitra Navratri 2022: চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰি ২ এপ্ৰিলৰ পৰা ১১ এপ্ৰিললৈ। এই চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰিত কিছুমান ৰাশি চিহ্নৰ ওপৰত মা দুৰ্গাৰ আশীৰ্বাদ থাকিব। মা দুৰ্গাৰ আশীৰ্বাদত তেওঁলোকৰ ভাগ্য সলনি হ'ব, তেওঁলোকৰ ভাগ্য উদয় হ'ব।

Chaitra Navratri 2022: চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰি ২ এপ্ৰিলৰ পৰা ১১ এপ্ৰিললৈ। এই চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰিত কিছুমান ৰাশি চিহ্নৰ ওপৰত মা দুৰ্গাৰ আশীৰ্বাদ থাকিব। মা দুৰ্গাৰ আশীৰ্বাদত তেওঁলোকৰ ভাগ্য সলনি হ'ব, তেওঁলোকৰ ভাগ্য উদয় হ'ব।

Chaitra Navratri 2022: চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰি ২ এপ্ৰিলৰ পৰা ১১ এপ্ৰিললৈ। এই চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰিত কিছুমান ৰাশি চিহ্নৰ ওপৰত মা দুৰ্গাৰ আশীৰ্বাদ থাকিব। মা দুৰ্গাৰ আশীৰ্বাদত তেওঁলোকৰ ভাগ্য সলনি হ'ব, তেওঁলোকৰ ভাগ্য উদয় হ'ব।

  • Share this:
চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰি ২ এপ্ৰিলৰ পৰা ১১ এপ্ৰিললৈ। নৱৰাত্ৰিৰ ন দিনত মা দুৰ্গাৰ নটা ৰূপৰ উপাসনা কৰা হ'ব। নৱৰাত্ৰিত কলহ স্থাপনাৰ এক বিশেষ গুৰুত্ব আছে। শুভ মুহুৰ্তত, কলশী স্থাপন কৰা হয়, যাৰ পিছত পূজা আৰম্ভ হয়। এই চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰিত কিছুমান ৰাশি চিহ্নৰ ওপৰত মা দুৰ্গাৰ আশীৰ্বাদ থাকিব। মা দুৰ্গাৰ আশীৰ্বাদত তেওঁলোকৰ ভাগ্য সলনি হ'ব, তেওঁলোকৰ ভাগ্য উদয় হ'ব। মা দুৰ্গাই তেওঁলোকক সম্পদৰ লগতে কামত সফলতা প্ৰদান কৰিব। আহক জানোঁ এই নৱৰাত্ৰিয়ে কোন কোন ৰাশি চিহ্নৰ ভাগ্য সলনি কৰিব?

মেষ: চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰিত মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে তেওঁলোকৰ ওপৰত মা দুৰ্গাৰ বিশেষ অনুগ্ৰহ লাভ কৰিব। নৱৰাত্ৰিয়ে আপোনাৰ জীৱনত শুভ আৰু সৌভাগ্য বৃদ্ধি কৰিব। মা দুৰ্গাৰ পূজা কৰি আপুনি সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। এইবাৰ এনেকুৱা হ'ব যে আপুনি গ্ৰহণ কৰিব লগা কামত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। আপুনি যিমানে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব, আপুনি সিমানেই ইতিবাচক ফলাফল পাব। কামে যশ আৰু খ্যাতি বৃদ্ধি কৰিব। ভ্ৰমণবোৰো লাভজনক প্ৰমাণিত হ'ব।

বৃষ: চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰি এই ৰাশিচিহ্নৰ লোকসকলৰ বাবে ভাগ্যৱান হ'ব। আপুনি কামত সফলতা আৰু জীৱনত সুখ লাভ কৰিব। দৰমহা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে বা উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস থাকিব পাৰে যি আপোনাৰ বিত্তীয় স্থিতি শক্তিশালী কৰিব। মা দুৰ্গাৰ অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা, আপোনাৰ কামবোৰ সফল হ'ব। চাকৰিয়াল  লোকসকলৰ স্থিতি আৰু খ্যাতি বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। সন্মান বৃদ্ধি হ'ব।

কৰ্কট: চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰিৰ সময়ত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে ভাল লাভ কৰিব। আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰিত কৰাত সফল হ'ব পাৰে। ই আপোনাৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি কৰিব, যি আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক স্থিতি শক্তিশালী কৰিব। মা দুৰ্গাৰ অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা চাকৰিয়াল লোকসকলৰ দৰমহা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। এই নৱৰাত্ৰি আপোনাৰ বাবে ভাগ্যশালী হ'ব।

সিংহ: এই চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰি সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে শুভ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। যদি আপুনি বিদেশ ভ্ৰমণলৈ যাবলৈ চেষ্টা কৰে আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। মা দুৰ্গাৰ আশীৰ্বাদত আপুনি সম্পদ লাভ কৰিব পাৰে। পুৰণি ধন পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পাৰে। যদি প্ৰজেক্ট কিবা বাকী আছে ইয়াক এতিয়া সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰে। আপুনি ৰোগ আৰু যন্ত্ৰণাৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব।

কন্যা: চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰিত মা দুৰ্গাৰ পূজা কৰিলে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা আগৰ তুলনাত যথেষ্ট উন্নত হ'ব। মা দুৰ্গাৰ অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা, আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ উৎস বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। ই উপাৰ্জন বৃদ্ধি কৰিব। সামগ্ৰিকভাৱে আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক উন্নতিৰ যোগ হৈ পৰিছে চৈত্ৰ নৱৰাত্ৰি। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন ভাল হ'ব।

তুলা: এই নৱৰাত্ৰিত আপুনি আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালে যথেষ্ট সুখ পাব। আপোনাৰ সম্পদ বৃদ্ধিৰ যোগ পৰিছে। বিনিয়োগৰ পৰা লাভালাভ হ'ব পাৰে। যদি আপুনি উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস বিবেচনা কৰি আছে তেন্তে সঠিক দিশত যাওক, আপুনি লাভান্বিত হ'ব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ স্বাস্থ্য ভাল হ'ব।

(Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য আৰু পৰামৰ্শ সাধাৰণ বিশ্বাসৰ ওপৰত আধাৰিত। NEWS18 অসম নৰ্থ-ইষ্টে ইয়াৰ সত্যতা নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ নিজে প্ৰয়োগ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰি লোৱাটো বাঞ্চনীয়।)
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি