• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Home Isolation New Guidelines: Home Isolationৰ নিয়ম সলনি হ'ল ! এতিয়া মাত্ৰ ৭ দিন থাকিব লাগিব হোম আইচোলেচনত ...

Home Isolation New Guidelines: Home Isolationৰ নিয়ম সলনি হ'ল ! এতিয়া মাত্ৰ ৭ দিন থাকিব লাগিব হোম আইচোলেচনত ...

নিয়মবোৰ সলনি হ'ল। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে Home Isolation New Guidelines সলনি কৰে। ১৪ দিন নহয়, কিন্তু এতিয়াৰ পৰা ৭ দিন (Covid 19 in India) Home Isolationত।

নিয়মবোৰ সলনি হ'ল। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে Home Isolation New Guidelines সলনি কৰে। ১৪ দিন নহয়, কিন্তু এতিয়াৰ পৰা ৭ দিন (Covid 19 in India) Home Isolationত।

নিয়মবোৰ সলনি হ'ল। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে Home Isolation New Guidelines সলনি কৰে। ১৪ দিন নহয়, কিন্তু এতিয়াৰ পৰা ৭ দিন (Covid 19 in India) Home Isolationত।

  • Share this:
নিয়মবোৰ সলনি হ'ল। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে Home Isolation Guidelines সলনি কৰে। ১৪ দিন নহয়, কিন্তু এতিয়াৰ পৰা ৭ দিন (Covid 19 in India) Home Isolationত।

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে বুধবাৰে কৈছে যে যদি ভুক্তভোগীজনৰ একেৰাহে তিনিদিন জ্বৰ নহয়, তেন্তে তেওঁ Home Isolationৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে। এতিয়ালৈকে Covid Testৰ পৰা ১০ ৰ পৰা ১৪ দিনৰ বাবে Home Isolation হৈ থাকিব লগা হৈছিল। এইবাৰ ম্যাদটো হ্ৰাস কৰা হৈছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ নিৰ্দেশনাৱলীয়ে কৈছে যে Home Isolation আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত ক'ৰোনা পৰীক্ষা কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে কৈছে যে ভুক্তভোগীসকলৰ সংস্পৰ্শলৈ অহা লক্ষণ নোহোৱা লোকসকলেও কোভিড পৰীক্ষা কৰিব নালাগে, কিন্তু কেৱল চিকিৎসকৰ পৰীক্ষা কৰিব লাগিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি