মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» জীৱন শৈলী

»Good News: কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ, DA ১১ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে: সূত্ৰ

Good News: কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ, DA ১১ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে: সূত্ৰ

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:July 14, 2021, 4:30 PM IST
Good News: কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ, DA ১১ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে: সূত্ৰ
কেবিনেটে কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ Dearness Allowance ১৭ শতাংশৰ পৰা ২৮ শতাংশলৈ বৃদ্ধি কৰিছে। সেয়েহে, ডি.এ. মুঠ ১১ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। বুধবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ (Narendra Modiডী) অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত কেবিনেট বৈঠকত এই সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

কেবিনেটে কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ Dearness Allowance ১৭ শতাংশৰ পৰা ২৮ শতাংশলৈ বৃদ্ধি কৰিছে। সেয়েহে, ডি.এ. মুঠ ১১ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। বুধবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ (Narendra Modiডী) অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত কেবিনেট বৈঠকত এই সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

  • Share this:
ক'ৰোনা সংকটৰ মাজতে মোডী চৰকাৰে কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলক এটা ডাঙৰ উপহাৰ দিছে। সূত্ৰ অনুসৰি, কেন্দ্ৰীয় কেবিনেট বৈঠকত কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ মহাৰ্ঘ ভাট্টাৰ ওপৰত থকা নিষেধাজ্ঞা উঠাই লোৱাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। কেবিনেটে কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ Dearness Allowance ১৭ শতাংশৰ পৰা ২৮ শতাংশলৈ বৃদ্ধি কৰিছে। সেয়েহে, ডি.এ. মুঠ ১১ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। বুধবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ (Narendra Modiডী) অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত কেবিনেট বৈঠকত এই সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

এইটো আনুষ্ঠানিকভাৱে আবেলি ঘোষণা কৰা হ'ব। কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী অনুৰাগ ঠাকুৰে এইটো ঘোষণা কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। কৰ্মচাৰীসকলে বৰ্তমান ১৭ শতাংশ হাৰত ডি.এ. লাভ কৰি আছে।

ইমান খিনি আহিব ডিএ

আপোনাৰ দৰমহা কিমান বৃদ্ধি হ'ব জানিবলৈ আপুনি আপোনাৰ মৌলিক দৰমহা পৰীক্ষা কৰা উচিত। তাৰ পিছত আপোনাৰ বিদ্যমান ডিএ পৰীক্ষা কৰক। বৰ্তমান, ই হৈছে ১৭ শতাংশ, যি এতিয়া ২৮ শতাংশ। গতিকে মাহিলী ডিএ ১১ শতাংশ বৃদ্ধি পাব। সেয়েহে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ এজন কৰ্মচাৰীৰ ডিএ ১ জুলাই, ২০২১-ৰ পৰা তেওঁলোকৰ মূল দৰমহাৰ ১১ শতাংশ বৃদ্ধি হ'ব। একেই সূত্ৰ ডিআৰ গণনাৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য হ'ব।

এবছৰৰ পিছত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ সৈতে মুখামুখি বৈঠক
প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে এবছৰৰ পিছত বুধবাৰে কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটৰ সৈতে বৈঠকত মিলিত হৈছে। ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ বাবে এবছৰতকৈ অধিক সময়ত কোনো পোনপটীয়া কেবিনেট বৈঠক হোৱা নাই । প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত বৈঠকত কেবিনেটৰ সকলো সদস্য ব্যক্তিগতভাৱে উপস্থিত থাকে। সূত্ৰই কৈছে যে কেবিনেটৰ প্ৰথম পোনপটীয়া (physical) বৈঠক যোৱা বছৰ এপ্ৰিলৰ প্ৰথম সপ্তাহত অনুষ্ঠিত হৈছিল যেতিয়া দেশত ক'ৰোনা ভাইৰাছ মহামাৰী বিয়পি পৰিছিল।
Published by: Kokil Sarma
First published: July 14, 2021, 4:25 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি