உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • 7th Pay Commission: কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলে সোনকালেই ১৮ মাহৰ বাবে DA এৰিয়াৰ পাব পাৰে, সবিশেষ জানক ...

    7th Pay Commission: কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলে সোনকালেই ১৮ মাহৰ বাবে DA এৰিয়াৰ পাব পাৰে, সবিশেষ জানক ...

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Govt) শীঘ্ৰেই ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলক (Employee) এটা ডাঙৰ সকাহ দিবলৈ গৈ আছে। চৰকাৰে ১৮ মাহধৰি বাকী থকা কৰ্মচাৰীসকলৰ DAৰ ওপৰত আগতীয়া সিদ্ধান্ত ল'ব বুলি আশা কৰা হৈছে।

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Govt) শীঘ্ৰেই ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলক (Employee) এটা ডাঙৰ সকাহ দিবলৈ গৈ আছে। চৰকাৰে ১৮ মাহধৰি বাকী থকা কৰ্মচাৰীসকলৰ DAৰ ওপৰত আগতীয়া সিদ্ধান্ত ল'ব বুলি আশা কৰা হৈছে।

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Govt) শীঘ্ৰেই ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলক (Employee) এটা ডাঙৰ সকাহ দিবলৈ গৈ আছে। চৰকাৰে ১৮ মাহধৰি বাকী থকা কৰ্মচাৰীসকলৰ DAৰ ওপৰত আগতীয়া সিদ্ধান্ত ল'ব বুলি আশা কৰা হৈছে।

    • Share this:
    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Govt) শীঘ্ৰেই ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলক (Employee) এটা ডাঙৰ সকাহ দিবলৈ গৈ আছে। চৰকাৰে ১৮ মাহধৰি বাকী থকা কৰ্মচাৰীসকলৰ DAৰ ওপৰত আগতীয়া সিদ্ধান্ত ল'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, পৰৱৰ্তী কেবিনেট বৈঠকত ইয়াক আলোচনা কৰা হ'ব পাৰে। এইটোও বিশ্বাস কৰা হয় যে কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ নিম্নতম দৰমহা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। কৰ্মচাৰীসকলৰ নিম্নতম মৌলিক দৰমহা ১৮ হাজাৰ টকাৰ পৰিৱৰ্তে ২৬ হাজাৰ টকা হ'ব পাৰে।

    দৰাচলতে, ৰাষ্ট্ৰীয় যুটীয়া পৰামৰ্শদাতা যন্ত্ৰ পৰিষদে (জেচিএম) দাবী কৰে যে সপ্তম দৰমহা স্কেলৰ অধীনত ১৮ মাহৰ বাবে অমীমাংসিত ডিএ বকেয়াৰ এককালীন নিষ্পত্তিও কৰিব লাগে। জেচিএম, ব্যক্তিগত আৰু প্ৰশিক্ষণ বিভাগ আৰু বিত্ত মন্ত্ৰালয়ৰ মাজত বকেয়া ধনৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

    প্ৰকাশ কৰা সম্ভাৱনা অনুসৰি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কৰ্মচাৰীসকলক দিয়া DA বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, ই কিমান বৃদ্ধি হ'ব আৰু কেতিয়া ঘোষণা কৰা হ'ব সেয়া কোৱা এতিয়াও কঠিন।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: