• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ছবিখনত কিমানটা 7 লুকাই আছে ? ৯৯% লোকে ১০ ছেকেণ্ডৰ বাবে ফটোখন চাই থাকিব নোৱাৰে ...

ছবিখনত কিমানটা 7 লুকাই আছে ? ৯৯% লোকে ১০ ছেকেণ্ডৰ বাবে ফটোখন চাই থাকিব নোৱাৰে ...

ফটোখনত লুকাই থকা সকলো ৭ বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। হেকটিকৰ মতে, কেৱল এক শতাংশ লোকেহে ইয়াৰ সঠিক উত্তৰ দিব পাৰে। এই ছবিখনে মানুহক মূৰ খজুৱতি কৰিবলৈ বাধ্য কৰিছে।

ফটোখনত লুকাই থকা সকলো ৭ বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। হেকটিকৰ মতে, কেৱল এক শতাংশ লোকেহে ইয়াৰ সঠিক উত্তৰ দিব পাৰে। এই ছবিখনে মানুহক মূৰ খজুৱতি কৰিবলৈ বাধ্য কৰিছে।

ফটোখনত লুকাই থকা সকলো ৭ বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। হেকটিকৰ মতে, কেৱল এক শতাংশ লোকেহে ইয়াৰ সঠিক উত্তৰ দিব পাৰে। এই ছবিখনে মানুহক মূৰ খজুৱতি কৰিবলৈ বাধ্য কৰিছে।

  • Share this:
শেহতীয়াকৈ, অপ্টিকেল ইলিউচনৰ এখন ছবি বহুত শ্বেয়াৰ কৰা হৈছে, যি মানুহৰ চকু অস্পষ্ট কৰি তুলিছে। হয়, যদি আপুনি ১০ ছেকেণ্ডৰ বাবে এই ছবিখন ভালদৰে চায়, আপুনি দেখিব যে আপোনাৰ চকু অলপ ম্লান হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছে। ইয়াত, আপুনি ছবিখনত লুকাই থকা ৭ টো বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। যদিও ইণ্টাৰনেটত অপ্টিকেল ইলিউচনৰ বহুতো নমুনা আছে, কিন্তু ইয়াৰ স্বত্বেও, প্ৰতি সপ্তাহত কিছুমান নতুন প্ৰত্যাহ্বান আহি থাকে।

আপুনি ইয়াক বিচাৰি পাব পাৰিবনে?
মগজুৰ টিজাৰটো টিকটক তাৰকা হেকটিক নিকৰ দ্বাৰা সামাজিক মাধ্যমত শ্বেয়াৰ কৰা হৈছিল। এইটোৱে ফটোখনত লুকাই থকা সকলো ৭ বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। হেকটিকৰ মতে, কেৱল এক শতাংশ লোকেহে ইয়াৰ সঠিক উত্তৰ দিব পাৰে। এই ছবিখনে মানুহক মূৰ খজুৱতি কৰিবলৈ বাধ্য কৰিছে। বহুলোকে এই প্ৰত্যাহ্বানটো সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে, কিন্তু দহ ছেকেণ্ডত, তেওঁলোকৰ চকু অস্পষ্ট হৈ পৰে।



মানুহে বেলেগ বেলেগ উত্তৰ দিছিল।
এই ছবিখন ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত, বহুলোকে এই বিষয়ে মন্তব্য কৰিছিল। সকলোৱে ইয়াত এটা বেলেগ সংখ্যাৰ ৭ টা দেখিছিল, এজন ব্যক্তিয়ে লিখিছিল যে ইয়াত ১৭ টা সাতটা আছে। আনহাতে কাৰোবাৰ ইয়াত ১৯ জন থকা দেখা গৈছিল। টিকটক ব্যৱহাৰকাৰী হেকটিক একে ধৰণৰ আমাজন অপ্টিকেল ইলিউচনৰ ফটো শ্বেয়াৰ কৰাৰ বাবে জনাজাত। তেওঁ অতীতত এখন ছবিত লুকাই থকা হাতী এটা বিচাৰি উলিয়াবলৈ প্ৰত্যাহ্বান জনাইছিল। কিন্তু কোনেও ইয়াক বিচাৰি পোৱা নাছিল। যেতিয়া হেকটিকে উত্তৰটো ভাগ বতৰা কৰিছিল, মানুহবোৰ আচৰিত হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: