உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Brain Teaser: এই ৰেখাবোৰৰ মাজত এজন মানুহ লুকাই আছে ! আপুনি তেওঁক চিনাক্ত কৰিব পাৰিছেনে ?

    Brain Teaser: এই ৰেখাবোৰৰ মাজত এজন মানুহ লুকাই আছে ! আপুনি তেওঁক চিনাক্ত কৰিব পাৰিছেনে ?

    Brain Teaser: মানুহে সামাজিক মাধ্যমত অপ্টিকেল ভ্ৰম সমাধান কৰিবলৈ ভাল পায়। ইয়াত কিছুমান বস্তু লুকাই আছে যিয়ে মানুহৰ মনক ব্যায়াম কৰায়। এনে পৰিস্থিতিত, মানুহে এই ফটোবোৰ যথেষ্ট ভাগ বতৰা কৰে।

    Brain Teaser: মানুহে সামাজিক মাধ্যমত অপ্টিকেল ভ্ৰম সমাধান কৰিবলৈ ভাল পায়। ইয়াত কিছুমান বস্তু লুকাই আছে যিয়ে মানুহৰ মনক ব্যায়াম কৰায়। এনে পৰিস্থিতিত, মানুহে এই ফটোবোৰ যথেষ্ট ভাগ বতৰা কৰে।

    Brain Teaser: মানুহে সামাজিক মাধ্যমত অপ্টিকেল ভ্ৰম সমাধান কৰিবলৈ ভাল পায়। ইয়াত কিছুমান বস্তু লুকাই আছে যিয়ে মানুহৰ মনক ব্যায়াম কৰায়। এনে পৰিস্থিতিত, মানুহে এই ফটোবোৰ যথেষ্ট ভাগ বতৰা কৰে।

    • Share this:
    ছ'চিয়েল মিডিয়া হৈছে এনে এক ঠাই য'ত প্ৰতিদিনে কিবা ভাইৰেল হয়। বহুসময়ত এক নিৰ্দিষ্ট প্ৰকাৰৰ ভিডিঅ', এক নিৰ্দিষ্ট প্ৰকাৰৰ ছবি, এটা নিৰ্দিষ্ট ঘটনা ভাইৰেল হয়। মানুহে সামাজিক মাধ্যমত অপ্টিকেল ভ্ৰম সমাধান কৰিবলৈ ভাল পায়। ইয়াত কিছুমান বস্তু লুকাই আছে যিয়ে মানুহৰ মনক ব্যায়াম কৰায়। এনে পৰিস্থিতিত, মানুহে এই ফটোবোৰ যথেষ্ট ভাগ বতৰা কৰে। শেহতীয়াকৈ, এটা জটিল ছবি ভাইৰেল হৈছে য'ত মানুহে পথালি-হেলনীয়া ৰেখাবোৰৰ মাজত লুকাই থকা মুখ এখন বিচাৰি উলিয়াব লগা হৈছে।

    ক'লা আৰু বগা ৰেখাৰ এই ছবিখন সামাজিক মাধ্যমত দ্ৰুতগতিত ভাইৰেল হৈ আছে। বিশেষজ্ঞসকলে কৈছে যে এজন মহান ব্যক্তিৰ মুখ ইয়াত লুকাই আছে। অৱশ্যে, বহুলোকে ইয়াক অস্বীকাৰ কৰিছে আৰু তেওঁলোকে ইয়াত একো দেখা নাছিল। বাস্তৱত, ইয়াত এখন মুখ লুকাই আছে। এয়া কাৰ মুখ, আপুনি ইয়াক দেখিছেনে?



    দৰাচলতে, প্ৰথম দৃষ্টিত, আপুনি অনুভৱ কৰিব যে এইবোৰ কেৱল পথালি ৰেখা। বাস্তৱত ইয়াৰ আঁৰত এখন মুখ লুকাই আছে। এতিয়া, ইয়াত কাৰ মুখ আছে চাওঁ আহক? যদি আপুনি এতিয়াও ইয়াক দেখা নাই, আপোনাৰ বাবে এটা ইঙ্গিত আছে। ইয়াত লুকাই থকা মুখখন হৈছে ভাৰতৰ স্বাধীনতাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰা ব্যক্তিজনৰ। হয়, আমি তেওঁক জাতিৰ পিতা বুলিও জানো।





    ফটোত লুকাই থকা মুখখন ওচৰৰ পৰা চাবলৈ মুখখন পৰিষ্কাৰ কৰা হ'ব
    এই ছবিখনৰ আঁৰত মহাত্মা গান্ধীৰ মুখ লুকুৱাই ৰখা হৈছে। যদি আপুনি এই শাৰীবোৰৰ আৰ্হি ভালদৰে লক্ষ্য কৰে, আপুনি দেখিব যে ইয়াত মহাত্মা গান্ধীৰ এখন ছবি আছে। এনে ধৰণৰ মগজুৰ টিজাৰ সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ থাকে। যেতিয়া আপুনি তেওঁলোকৰ ফালে ভালদৰে চায়, এজনৰ মুখ দেখা যায়। কিন্তু এইটো যাদু নহয়। এইটো এনেদৰে সৃষ্টি কৰা হয় যাতে মানুহৰ চকু প্ৰতাৰিত হয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: