உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Optical Illusion: ছবিখনত লুকাই থকা মুখকেইখন আপুনি চিনাক্ত কৰিব পাৰিবনে? পৰীক্ষা কৰি চাওক আপোনাৰ দৃষ্টি শক্তি

    Optical Illusion: ছবিখনত লুকাই থকা মুখকেইখন আপুনি চিনাক্ত কৰিব পাৰিবনে? পৰীক্ষা কৰি চাওক আপোনাৰ দৃষ্টি শক্তি

    Optical Illusion: কামটো হ'ল ছবিখনত মুঠ মুখৰ সংখ্যা বিচাৰি উলিওৱা। আপুনি কিমানজনক চিনাক্ত কৰিব পাৰে চাওঁ আহক?

    Optical Illusion: কামটো হ'ল ছবিখনত মুঠ মুখৰ সংখ্যা বিচাৰি উলিওৱা। আপুনি কিমানজনক চিনাক্ত কৰিব পাৰে চাওঁ আহক?

    Optical Illusion: কামটো হ'ল ছবিখনত মুঠ মুখৰ সংখ্যা বিচাৰি উলিওৱা। আপুনি কিমানজনক চিনাক্ত কৰিব পাৰে চাওঁ আহক?

    • Share this:
    এই ছবিখনৰ শীৰ্ষক হৈছে জেনেৰেলৰ পৰিয়ালৰ ছবি (General’s Family illustration) আৰু যুক্তিসঙ্গতভাৱে সৰ্বকালৰ আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় অপ্টিকেল ভ্ৰম (optical illusions)। মেক্সিকান শিল্পী অক্টাভিঅ ওকাম্পোৰ দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা এই ভ্ৰমটোৱে আপোনাৰ মগজুক বাৰে বাৰে প্ৰৱণ কৰে আৰু আপোনাৰ ধাৰণাৰ সৈতে সঘনাই খেলিমেলি কৰে।

    কামটো হ'ল ছবিখনত মুঠ মুখৰ সংখ্যা বিচাৰি উলিওৱা। আপুনি কিমানজনক চিনাক্ত কৰিব পাৰে চাওঁ আহক?

    এতিয়া, মাইণ্ডছ জাৰ্নেলে (The Mind’s Journal) দিয়া বিশ্লেষণ অনুসৰি, যদি আপুনি মুঠ ছয়খন মুখ দেখিবলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে আপোনাৰ পৰ্যৱেক্ষণমূলক দক্ষতা "ভাল কিন্তু সাধাৰণ"। যদি আপুনি ভ্ৰমটোত সাতখন মুখ বিচাৰি উলিয়াবলৈ সক্ষম হৈছে তেন্তে আপোনাৰ পৰ্যৱেক্ষণমূলক দক্ষতা আছে যিবোৰ "গড়তকৈ অধিক।"

    যিসকলে আঠখন মুখ দেখিছে তেওঁলোক এজন অতি পৰ্যবেক্ষণশীল ব্যক্তি হিচাপে নিজকে "গৌৰৱান্বিত" অনুভৱ কৰা উচিত। আৰু শেষত, যদি আপুনি আটাইকেইখন, মানে মুঠ নখন মুখ চিনাক্ত কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে তেনেহ'লে আপোনাৰ অভূতপূৰ্ব পৰ্যৱেক্ষণ দক্ষতা আছে। ইয়াৰ উপৰি, মাইণ্ডছ জাৰ্নেলে উল্লেখ কৰাৰ দৰে, আপুনি এজন সৃষ্টিশীল ব্যক্তি আৰু লগতে আশ্চৰ্যজনক অন্তৰ্দৃষ্টি আছে।"

    এতিয়া এই মুখবোৰ ক'ত আছে চাওঁ আহক। প্ৰথম মুখখন হৈছে সেনাপতিৰ স্পষ্ট মুখ। সেনাপতিৰ মুখত মুঠ তিনিখন মুখ আছে। প্ৰথমখন হৈছে বৃদ্ধ পুৰুষজনৰ, দ্বিতীয় মুখখন মহিলাগৰাকীৰ আৰু তৃতীয়খন হৈছে মহিলাগৰাকীৰ বাহুত থকা কেঁচুৱাটোৰ। কাউৰীটো বহি থকা ঠাইত চাৰিখন মুখ অৱস্থিত। আৰু শেষৰ মুখখন কাউৰী আৰু চাৰি নম্বৰ মুখখনৰ বিপৰীত ফালে আছে।

    গতিকে, আপুনি কিমানজনক বিচাৰি পালে?
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: