உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Bollywood Actress য়ামী গৌতমক EDৰ চমন, কি আইন উলংঘনৰ অভিযোগ মোহময়ী অভিনেত্ৰী য়ামীৰ বিৰুদ্ধে ?

    Bollywood Actress য়ামী গৌতমক EDৰ চমন, কি আইন উলংঘনৰ অভিযোগ মোহময়ী অভিনেত্ৰী য়ামীৰ বিৰুদ্ধে ?

    photo- Instagram/yamigautam

    photo- Instagram/yamigautam

    বলীউডৰ অভিনেত্ৰী য়ামী গৌতমক (Yami Gautam) ইডিয়ে সোধা-পোছাৰ বাবে মাতি পঠিয়াইছে । বৈদেশিক মুদ্ৰা ব্যৱস্থাপনা আইন (Foreign Exchange Management Act) উলংঘনৰ গোচৰত ইডিয়ে অভিনেত্ৰীগৰাকীক সোধা-পোছাৰ বাবে চমন প্ৰেৰণ কৰিছে।

    • Share this:
    বলীউডৰ অভিনেত্ৰী য়ামী গৌতমক (Yami Gautam) ইডিয়ে সোধা-পোছাৰ বাবে মাতি পঠিয়াইছে । বৈদেশিক মুদ্ৰা ব্যৱস্থাপনা আইন (Foreign Exchange Management Act) উলংঘনৰ গোচৰত ইডিয়ে অভিনেত্ৰীগৰাকীক সোধা-পোছাৰ বাবে চমন প্ৰেৰণ কৰিছে। অভিনেত্ৰীগৰাকীক জাৰি কৰা এইটো দ্বিতীয় চমন। গোচৰটো মুম্বাইৰ ইডিৰ জোন ২ ৰ দ্বাৰা তদন্ত কৰা হৈছে। য়ামীক যোৱা বছৰৰ আৰম্ভণিতে মাতি পঠোৱা হৈছিল কিন্তু অভিনেত্ৰীগৰাকী কোভিড মহামাৰীৰ কাৰণে যাব নোৱাৰিলে।

    বাতৰি অনুসৰি, য়ামী গৌতমক ইডিয়ে ৭ জুলাইত হাজিৰ হ'বলৈ কৈছে। দৰাচলতে, য়ামীৰ ব্যক্তিগত বেংক একাউণ্টত বৈদেশিক মুদ্ৰা লেনদেন অন্তৰ্ভুক্ত আছে, যাৰ বিষয়ে তেওঁ কৰ্তৃপক্ষক অৱগত কৰা নাছিল বুলি জনা গৈছে। কিছুমান লেনদেন পোহৰলৈ অহাৰ পিছত তদন্তৰ অধীনত আছিল। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, গোচৰটোৰ মূল্য ১.৫ কোটি টকা।

    যোৱা মাহত য়ামীয়ে পৰিচালক আদিত্য ধৰক হিমাচল প্ৰদেশত খুব সহজভাৱে বিয়া কৰাইছিল। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে হঠাতে বিবাহৰ ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰিছিল আৰু অনুৰাগীসকলক শুভবাৰ্ত্তা দিছিল। বিয়াৰ পিছত য়ামীয়ে বহুতো ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল যিবোৰ সামাজিক মাধ্যমত চহৰখনৰ চৰ্চাৰ বিষয় হৈ পৰিছিল।

    য়ামী গৌতম বিউটি প্ৰডাক্টৰ এড ফেয়াৰ এণ্ড লাভলীৰ পৰা খ্যাতি লাভ কৰিছিল। সেইকাৰণে তেওঁ বলীউডৰ চলচ্চিত্ৰৰ পথ বাছি লৈছিল। তেওঁ 'উৰি', 'কাবিল', 'চানম ৰে', 'গিনি ৱেডছ ছানি', 'বিকি ডোনাৰ', 'বালা', 'বদলাপুৰ', 'টোটেল চিয়াপা'ৰ দৰে চলচ্চিত্ৰৰ অংশ হৈ আহিছে।

    আহিবলগীয়া  'ভূত পুলিচ', 'দশেৰা', 'এ বৃহস্পতিবাৰে'ত তেওঁক দেখা যাব। তেওঁক এই চলচ্চিত্ৰসমূহত অৰ্জুন কাপুৰ, চেইফ আলী খান, জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজ, অভিষেক বচ্চন আৰু নিৰামত কৌৰৰ দৰে অভিনেতাৰ সৈতে দেখা যাব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: