உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • 5G নেটৱৰ্ক নিৰ্মাণৰ বাবে TCSৰ সৈতে অংশীদাৰিত্ব Airtelৰ! জানক কেতিয়াৰ পৰা আৰম্ভ কৰা হ'ব পৰীক্ষণ

    5G নেটৱৰ্ক নিৰ্মাণৰ বাবে TCSৰ সৈতে অংশীদাৰিত্ব Airtelৰ! জানক কেতিয়াৰ পৰা আৰম্ভ কৰা হ'ব পৰীক্ষণ

    চলিত বছৰৰ আৰম্ভণিতে, এয়াৰটেল ইয়াৰ লাইভ নেটৱৰ্কত 5G প্ৰদৰ্শন কৰা দেশৰ প্ৰথম টেলিকম কোম্পানী হিচাপে পৰিগণিত হয়।

    চলিত বছৰৰ আৰম্ভণিতে, এয়াৰটেল ইয়াৰ লাইভ নেটৱৰ্কত 5G প্ৰদৰ্শন কৰা দেশৰ প্ৰথম টেলিকম কোম্পানী হিচাপে পৰিগণিত হয়।

    চলিত বছৰৰ আৰম্ভণিতে, এয়াৰটেল ইয়াৰ লাইভ নেটৱৰ্কত 5G প্ৰদৰ্শন কৰা দেশৰ প্ৰথম টেলিকম কোম্পানী হিচাপে পৰিগণিত হয়।

    • Share this:
    দেশত 5G নেটৱৰ্ক স্থাপনৰ বাবে টেলিকম প্ৰতিষ্ঠান ভাৰতী এয়াৰটেলে দেশৰ সৰ্ববৃহৎ ছফ্টৱেৰ কোম্পানী টাটা কন্সালটেন্সি ছাৰ্ভিচ (TCS)ৰ সৈতে এক কৌশলগত অংশীদাৰিত্বৰ চুক্তি কৰিছে।

    এয়াৰটেল 5G নেটৱৰ্ক মুকলি কৰিবলৈ অহা বছৰ জানুৱাৰীৰ পৰা TCSৰ সমাধান পৰীক্ষণ আৰম্ভ কৰা হ'ব। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা অনুসৰি এই পৰীক্ষণ পৰিচালনা কৰা হ'ব। টাটা গ্ৰুপে O-RAN আধাৰিত ৰেডিঅ' আৰু NSA/SA কোৰ বিকশিত কৰিছে, যাক সম্পূৰ্ণৰূপে দেশত নিৰ্মিত টেলিকম ষ্টেকৰ সৈতে একত্ৰিত কৰা হৈছে। এই অংশীদাৰিত্বত TCSএ ইয়াৰ গোলকীয় প্ৰণালী একত্ৰীকৰণ দক্ষতাৰ সৈতে 3GPP আৰু O-RAN দুয়োটা মানৰ বাবে এণ্ড-টু-এণ্ড সমাধান সৃষ্টি কৰাত সহায় কৰিব।

    চলিত বছৰৰ আৰম্ভণিতে, এয়াৰটেল ইয়াৰ লাইভ নেটৱৰ্কত 5G প্ৰদৰ্শন কৰা দেশৰ প্ৰথম টেলিকম কোম্পানী হিচাপে পৰিগণিত হয়। কোম্পানীটোৱে টেলিকম বিভাগৰ দ্বাৰা আবণ্টিত স্পেকট্ৰাম ব্যৱহাৰ কৰি ডাঙৰ চহৰসমূহত 5G পৰীক্ষণ আৰম্ভ কৰিছে।

    আমি 5G আৰু ইয়াৰ সম্ভাৱনাসমূহক লৈ উৎসাহিত -

    ভাৰতী এয়াৰটেলৰ পৰিচালন সঞ্চালক আৰু মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া (ভাৰত আৰু দক্ষিণ এছিয়া) গোপৱ বিথালে কয়, "আমি টাটা গ্ৰুপৰ সৈতে অংশীদাৰিত্ব কৰি সুখী।" আমি দেশখনক 5G আৰু সংশ্লিষ্ট প্ৰযুক্তিৰ বাবে এক গোলকীয় কেন্দ্ৰ হিচাপে গঢ়ি তুলিম। ইয়ে দেশক এক উদ্ভাৱন আৰু উৎপাদনৰ গন্তব্য স্থান হিচাপে তৈয়াৰ কৰাত সহায় কৰিব। আনফালে TCSৰ মুখ্য সঞ্চালন বিষয়া এন গণপতি সুব্ৰমনিয়ামে কয়, "আমি 5G আৰু ইয়াৰ সম্ভাৱনাক লৈ উৎসাহিত।" আমি এটা বিশ্বমানৰ নেটৱৰ্কিং সঁজুলি আৰু সমাধান ব্যৱসায় সৃষ্টি কৰিব বিচাৰো।

    এবছৰৰ ভিতৰত ৪ কোটি লোকে 5G সেৱা গ্ৰহণ কৰিব -

    ভাৰতত 5G সেৱা আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে এবছৰৰ ভিতৰত ৪ কোটি লোকে 5G সেৱা গ্ৰহণ কৰিব আৰু লোকসকলে 5Gৰ বাবে অধিক বিল পৰিশোধ কৰিবলৈও সাজু হৈছে। এৰিক্সন (Ericson)ৰ এক প্ৰতিবেদনত শেহতীয়াকৈ এই দাবী কৰা হৈছিল। এৰিক্সনৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি 5G সেৱা আৰম্ভ হোৱাৰ ১ বছৰৰ ভিতৰত ৪ কোটি লোকে এই সেৱাবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা আৰম্ভ কৰিব। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, প্ৰায় ৬৭ শতাংশ লোকে 5G সেৱা গ্ৰহণ কৰিবলৈ আগ্ৰহ দেখুৱাইছে। একে সময়তে, ৫০ শতাংশ লোকে এই সেৱাবোৰৰ বাবে অধিক পৰিশোধ কৰিবলৈ ইচ্ছুক। ৭০ শতাংশ লোকে আশা কৰিছে যে 5Gৰ ফলত তেওঁলোকে এক ভাল স্পীড লাভ কৰিব। ৫জি গ্ৰাহকে ক্লাউড গেমিং আৰু এগুমেণ্ট ৰিয়েলিটিৰ দৰে এপ্লিকেশ্বনত ২ৰ পৰা ৩ ঘণ্টা ব্যয় কৰিব বিচাৰে। আৰু ২০২৫ চনৰ ভিতৰত গ্ৰাহকসকলে 5G সেৱা আৰু সম্প্ৰসাৰিত ৰিয়েলিটীৰ ওপৰত প্ৰতি সপ্তাহত ৭ৰ পৰা ৮ ঘণ্টা ব্যয় কৰিব।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: