உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Bharat Biotech: ১৫-১৮ বছৰীয়া শিশুসকলক কেৱল কোভেক্সিন দিয়ক ! স্বাস্থ্য কৰ্মীসকললৈ অনুৰোধ ভাৰত বায়োটেকৰ ...

    Bharat Biotech: ১৫-১৮ বছৰীয়া শিশুসকলক কেৱল কোভেক্সিন দিয়ক ! স্বাস্থ্য কৰ্মীসকললৈ অনুৰোধ ভাৰত বায়োটেকৰ ...

    ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ ল'ৰা আৰু ছোৱালীৰ কোভিড ভেকছিন (COVAXIN) প্ৰৱৰ্তন কৰা হৈছে। (Bharat Biotech) ভাৰত বায়োটেকৰ COVAXIN তেওঁলোকৰ বাবে অনুমোদিত হৈছে।

    ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ ল'ৰা আৰু ছোৱালীৰ কোভিড ভেকছিন (COVAXIN) প্ৰৱৰ্তন কৰা হৈছে। (Bharat Biotech) ভাৰত বায়োটেকৰ COVAXIN তেওঁলোকৰ বাবে অনুমোদিত হৈছে।

    ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ ল'ৰা আৰু ছোৱালীৰ কোভিড ভেকছিন (COVAXIN) প্ৰৱৰ্তন কৰা হৈছে। (Bharat Biotech) ভাৰত বায়োটেকৰ COVAXIN তেওঁলোকৰ বাবে অনুমোদিত হৈছে।

    • Share this:
    ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ বাবে মানুহৰ জীৱন সলনি হৈছে। ২০২০ চনৰ আৰম্ভণিৰ পৰা, ভাৰত ভাইৰাছ (coronavirus)ৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হৈছে। ২০২২ চনত, লোকসকল তৃতীয় ঢৌত আক্ৰান্ত হৈছে। গোটেই পৃথিৱীখন এতিয়াও এই ভাইৰাছৰ দ্বাৰা আক্ৰান্ত হৈ আছে। কিন্তু তেওঁলোকৰ মাজত বিশ্বাসৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ স্থান হৈছে ভেকছিন। ভেকছিনটো বজাৰত অহাৰ পিছৰে পৰা বিভিন্ন মহলত যথেষ্ট সকাহ পোৱা গৈছে। ইতিমধ্যে দেশৰ বেছিভাগ লোকক ভেকছিন দিয়াটো সম্ভৱ হৈছে। আনহাতে, ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ ল'ৰা আৰু ছোৱালীৰ কোভিড ভেকছিন (COVAXIN) প্ৰৱৰ্তন কৰা হৈছে। (Bharat Biotech) ভাৰত বায়োটেকৰ COVAXIN তেওঁলোকৰ বাবে অনুমোদিত হৈছে।

    অৱশ্যে, ভাৰত বায়োটেকে মঙলবাৰে এটা টুইটযোগে এই চাঞ্চল্যকৰ বিষয়টো আলোকপাত কৰে। তেওঁলোকে টুইটাৰত লিখিছে, "আমি একাধিক প্ৰতিবেদন পাইছো যে ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰীয়া শিশুক অনুমোদিত নোহোৱা ক'ৰোনা ভেকছিন দিয়া হৈছে। এই পৰিস্থিতিত, আমি স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলক তীক্ষ্ণ নজৰ ৰাখিবলৈ আৰু ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰীয়া শিশুৱে কেৱল COVAXIN পোৱাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো।

    তেওঁলোকে লগতে কয়, "নিদানিক পৰীক্ষণৰ (Clinical Trial) জৰিয়তে COVAXIN অনুমোদিত হৈছে। ২ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ লোকৰ মাজত সুৰক্ষা আৰু ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা দেখা গৈছে। এই মুহূৰ্তত দেশৰ শিশুসকলক দিয়া এইটোৱেই একমাত্ৰ অনুমোদিত ভেকছিন। কিন্তু এই পোষ্টটোত, তেওঁলোকে স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলক ধন্যবাদ জনাবলৈ পাহৰি যোৱা নাছিল। ভাৰত বায়োটেকে এই কঠিন সময়ত মানুহৰ বাবে যিধৰণে তেওঁলোকে কাম কৰিছে তাক ধন্যবাদ জনাইছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: