• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Fennel seeds in weight loss : ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে গুৱামুৰিয়ে, জানক আৰু কি কি উপকাৰিতা আছে গুৱামুৰিৰ

Fennel seeds in weight loss : ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে গুৱামুৰিয়ে, জানক আৰু কি কি উপকাৰিতা আছে গুৱামুৰিৰ

Fennel seeds in weight loss : অতিৰিক্ত ওজন হ্ৰাস হয়৷ খাদ্যত বিভিন্ন ধৰণে গুৱামুৰি যোগ কৰিব পাৰি৷ চাওঁ আহক ইয়াৰ গুণাগুণ৷

Fennel seeds in weight loss : অতিৰিক্ত ওজন হ্ৰাস হয়৷ খাদ্যত বিভিন্ন ধৰণে গুৱামুৰি যোগ কৰিব পাৰি৷ চাওঁ আহক ইয়াৰ গুণাগুণ৷

Fennel seeds in weight loss : অতিৰিক্ত ওজন হ্ৰাস হয়৷ খাদ্যত বিভিন্ন ধৰণে গুৱামুৰি যোগ কৰিব পাৰি৷ চাওঁ আহক ইয়াৰ গুণাগুণ৷

  • Share this:
ভাৰতীয় ৰান্ধনী শালত গুৱামুৰি এটা সুপৰিচিত মচলা৷ ইয়াৰ সুগন্ধিয়ে মনটো সতেজ কৰি তোলে৷ খাদ্যত বিয়পাই দিয়ে সোৱাদ৷ ইয়াক চাটনি আৰু আচাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈও ব্যৱহাৰ কৰা হয়৷ অৱশ্যে, ইয়াক সাধাৰণতে আহাৰৰ পিছত মুখ শুদ্ধিকৰণ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয় (Fennel seeds in weight loss)। সোৱাদৰ লগতে গুৱামুৰিৰ বহুতো লাভালাভ আছে৷ বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, ই হৈছে এক ছুপাৰফুড৷ ইয়াত যথেষ্ট এণ্টিঅক্সিডেণ্ট থাকে৷ ফলস্বৰূপে, ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি পায়৷ হজম মসৃন হয়। অতিৰিক্ত ওজন হ্ৰাস হয়৷ খাদ্যত বিভিন্ন ধৰণে গুৱামুৰি যোগ কৰিব পাৰি৷ চাওঁ আহক ইয়াৰ গুণাগুণ৷

চাহৰ লগত :
পুৱা চাহৰ সৈতে গুৱামুৰি খোৱাই সবাতোকৈ ভাল৷ চাহৰ সৈতে গুৱামুৰিৰ গুৰি মিহলি কৰি খাওক৷ আপুনি পাউডাৰ বনোৱাৰ পিছত, আপুনি কেৱল চাহ নহয় আন খাদ্যৰ সৈতেও মিহলি কৰিব পাৰে। ফলস্বৰূপে, আপুনি পাচন কাৰ্যৰ পৰাও উপকৃত হ'ব।

পানীত তিয়াই থোৱা :
চাহৰ সৈতে গুৱামুৰিৰ সোৱাদ ভাল নহ'লে আন এটা উপায় আছে। গোটেই ৰাতি এমুঠি গুৱামুৰি বা চফ গুটি তিয়াই ৰাখক। পুৱা খালী পেটত সেই পানীয় খাব। যিসকলে চোবাবলৈ ভাল পায়, আন খাদ্য যেনে ওটচ আৰু ভজা মুৰ্গীৰ মাংসৰ ওপৰত গুৱামুৰি দিও খাব পাৰে, তাতো এক সুন্দৰ সোৱাদ থাকে। একেলগে খাদ্যৰো সোৱাদ বৃদ্ধি হয়। একে সময়তে, শৰীৰতো বহুত পুষ্টি যোগ হয়।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি