• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • ১৭ত দুয়ো একেলগে চাহ খাইছিল BPO অফিচৰ কেণ্টিনত, ১৯ত বিয়া, ২১ত বিচ্ছেদ!

১৭ত দুয়ো একেলগে চাহ খাইছিল BPO অফিচৰ কেণ্টিনত, ১৯ত বিয়া, ২১ত বিচ্ছেদ!

স্বামী বাণিজ্যিক যৌন কৰ্মী হিচাপে কাম কৰাৰ লগতে তেওঁৰ নতুন বৃত্তিটো পত্নীৰ পৰা লুকুৱাই ৰখাৰ বিষয়ে জানিব পৰাৰ পিছত বেংগালুৰুৰ এগৰাকী ২৪ বছৰীয়া মহিলাই তেওঁৰ স্বামীৰ পৰা বিবাহ বিচ্ছেদ বিচাৰে।

স্বামী বাণিজ্যিক যৌন কৰ্মী হিচাপে কাম কৰাৰ লগতে তেওঁৰ নতুন বৃত্তিটো পত্নীৰ পৰা লুকুৱাই ৰখাৰ বিষয়ে জানিব পৰাৰ পিছত বেংগালুৰুৰ এগৰাকী ২৪ বছৰীয়া মহিলাই তেওঁৰ স্বামীৰ পৰা বিবাহ বিচ্ছেদ বিচাৰে।

স্বামী বাণিজ্যিক যৌন কৰ্মী হিচাপে কাম কৰাৰ লগতে তেওঁৰ নতুন বৃত্তিটো পত্নীৰ পৰা লুকুৱাই ৰখাৰ বিষয়ে জানিব পৰাৰ পিছত বেংগালুৰুৰ এগৰাকী ২৪ বছৰীয়া মহিলাই তেওঁৰ স্বামীৰ পৰা বিবাহ বিচ্ছেদ বিচাৰে।

  • Share this:
স্বামী বাণিজ্যিক যৌন কৰ্মী হিচাপে কাম কৰাৰ লগতে তেওঁৰ নতুন বৃত্তিটো পত্নীৰ পৰা লুকুৱাই ৰখাৰ বিষয়ে জানিব পৰাৰ পিছত বেংগালুৰুৰ এগৰাকী ২৪ বছৰীয়া মহিলাই তেওঁৰ স্বামীৰ পৰা বিবাহ বিচ্ছেদ বিচাৰে। বিপিঅ'(BPO)ৰ ২৭ বছৰীয়া কৰ্মচাৰীজনে লকডাউনৰ সময়ত চাকৰি হেৰুৱাইছিল আৰু টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ পুৰুষ এছক'ৰ্ট হিচাপে নিয়োজিত হয়। বাংগালুৰু আৰক্ষীৰ মহিলা হেল্পলাইনে দম্পতীহালক তেওঁলোকৰ মতভেদ ৰক্ষা কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিছিল কিন্তু দুয়োজনে তেওঁলোকৰ সমস্যাবোৰ নিষ্পত্তি কৰিব নোৱাৰিলে আৰু এতিয়া পাৰস্পৰিক সন্মতিপ্ৰাপ্ত বিবাহ বিচ্ছেদৰ দিশে আগবাঢ়িছে, সংবাদ মাধ্যমৰ এক প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে।

দম্পতীহালে ২০১৭ চনত বিপিঅ' কাৰ্যালয়ৰ কেণ্টিনত ইজনে সিজনক লগ পাইছিল আৰু সোনকালেই ডেটিং আৰম্ভ কৰিছিল। দুবছৰৰ পিছত, দুয়োজনে ২০১৯ চনত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয় আৰু চহৰখনত এটা ঘৰ ভাড়ালৈ লয়। কিন্তু ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ বাবে লকডাউন হোৱাৰ বাবে, ব্যক্তিজনে যোৱা বছৰ চাকৰি হেৰুৱাইছিল আৰু আন কামৰ সুযোগ বিচাৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।

কেইমাহমানৰ পিছত, মহিলাগৰাকীয়ে অনুভৱ কৰিছিল যে তেওঁৰ স্বামীয়ে তেওঁৰ পৰা কিবা লুকুৱাই ৰাখিছে আৰু দীঘলীয়া সময়ৰ ফোন আৰু তেওঁৰ লেপটপত ব্যস্ত আছিল। প্ৰাপ্ত খবৰ অনুসৰি তেওঁ বিভিন্ন ঠাইলৈ গৈছিল আৰু সেইবোৰৰ বিষয়ে তেওঁৰ পত্নীৰ সৈতে বিতংভাৱে ক'বলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। যথেষ্ট সময়ৰ পিছত সন্দেহ হোৱাৰ বাবে, মহিলাগৰাকীয়ে তেতিয়া তেওঁৰ স্বামীৰ লেপটপত থকা পাছৱৰ্ডবোৰ খুলিবলৈ তেখেতৰ ভায়েকৰ সহায় লৈছিল আৰু আন মহিলাৰ সৈতে আপত্তিজনক স্থিতিত তেওঁৰ ফটো বিচাৰি পাইছিল। তেওঁ প্ৰথমতে ফটোগ্ৰাফবোৰত থকা ব্যক্তিজন তেওঁ নহয় বুলি অস্বীকাৰ কৰিছিল, কিন্তু পিছত গম পোৱা গৈছিল যে তেওঁ পুৰুষ এছকৰ্ট হিচাপে কাম কৰা আৰম্ভ কৰিছিল আৰু ইয়াৰ বাবে তেওঁ ৩,০০০ ৰ পৰা ৫,০০০ টকা লগতে চহৰখনত বহুতো গ্ৰাহক আছিল।

পত্নীয়ে এটা মহিলা হেল্পলাইনৰ কাষ চাপিছিল য'ত দুয়োকে এজন পৰামৰ্শ বিশেষজ্ঞৰ সন্মুখত হাজিৰ হ'বলৈ দিয়া হৈছিল। ইয়াত স্বামীয়ে তেওঁৰ নতুন আৰু গোপন বৃত্তিৰ বিষয়ে স্বীকাৰ কৰিছিল আৰু তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ তেওঁৰ চাকৰিটো ভাল পাইছিল। তেওঁ লগতে কৈছিল যে তেওঁ তেওঁৰ পত্নীকো ভাল পায় আৰু তেখেতৰ পৰা পৃথক হ'ব নিবিচাৰে আৰু এনেদৰে এজন বাণিজ্যিক যৌন কৰ্মী হোৱা বন্ধ কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল। মহিলাগৰাকীয়ে অৱশ্যে পৰামৰ্শ দিয়া স্বত্বেও অস্বীকাৰ কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত দম্পতীহালে আদালতত পাৰস্পৰিক সন্মতিপ্ৰাপ্ত বিবাহ বিচ্ছেদৰ আৱেদন দাখিল কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: