• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Benefits of wearing gold : সোণে আপোনাৰ জীৱনলৈ সৌভাগ্য কঢ়িয়াই আনে! পিছে এইসকল লোকে পৰিহাৰ কৰক সোণ পৰিধান কৰা...!

Benefits of wearing gold : সোণে আপোনাৰ জীৱনলৈ সৌভাগ্য কঢ়িয়াই আনে! পিছে এইসকল লোকে পৰিহাৰ কৰক সোণ পৰিধান কৰা...!

Benefits of wearing gold : বিশ্বাস কৰা হয় যে, ক'লা যাদু বা দুষ্ট শক্তিক প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ সোণ অপৰিহাৰ্য।

Benefits of wearing gold : বিশ্বাস কৰা হয় যে, ক'লা যাদু বা দুষ্ট শক্তিক প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ সোণ অপৰিহাৰ্য।

Benefits of wearing gold : বিশ্বাস কৰা হয় যে, ক'লা যাদু বা দুষ্ট শক্তিক প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ সোণ অপৰিহাৰ্য।

  • Share this:
ভাৰতীয় সভ্যতা সংস্কৃতিত সোণক বহু মূল্যবান ধাতু হিচাপে গন্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে, ক'লা যাদু বা দুষ্ট শক্তি প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ সোণ অত্যাৱশ্যকীয়। সঠিক ধৰণে সোণৰ অলংকাৰ পিন্ধিলে জীৱন সৌভাগ্য আৰু সমৃদ্ধিৰে ভৰাত সহায় কৰে।

সোণ পিন্ধাৰ সময়ত এই নিয়মবোৰ মনত ৰখা প্ৰয়োজন-

  • সোণৰ যিকোনো শক্তি আৰু তাপ শোষণ কৰাৰ ক্ষমতা আছে। সেয়েহে ই বিষাক্ত পদাৰ্থ বোৰ আঁতৰ কৰাত সহায় কৰে।

  • যদি চৰ্দি আৰু কাহৰ সমস্যা হয়, কনিষ্ঠ আঙুলিত সোণ পিন্ধিব পাৰি। যদি নাম, খ্যাতি বা মৰ্যাদাৰ চাহিদা থাকে, তেন্তে মধ্যমাত সোণ পিন্ধিব লাগে।

  • যদি আপুনি কামত মনোনিবেশ কৰিব নোৱাৰে, তেন্তে সোণ তৰ্জনী আঙুলিত ধৰি ৰাখিব লাগে।

  • যদি বিবাহত বাৰে বাৰে বাধা থাকে বা সঙ্গীৰ সৈতে ঘনিষ্ঠতাৰ অভাৱ হয়, তেনেহ'লে সোণখিনি চেইন বা পেণ্ডেণ্টৰ ৰূপত পিন্ধিব লাগে।

  • যিসকলৰ গৰ্ভধাৰণত সমস্যা আছে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ অনামিকাত সোণ পিন্ধিব পাৰে।

  • পেটৰ সমস্যা বা মেদবহুলতা সম্পৰ্কীয় ৰোগত ভুগি থকা সকলে সোণ পৰিধান কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। যিসকলে অতি সহজে খং হেৰুৱায় তেওঁলোকেও সোণৰ অলংকাৰ পৰিহাৰ কৰিব লাগে। যিসকলৰ ৰাশিচিহ্নত বৃহস্পতি উচ্চ স্থানত আছে তেওঁলোকে সোণ পিন্ধিব নালাগে।

  • যিসকলে লো, খনি আদিত কাম কৰে, তেওঁলোকেও সোণ পৰিহাৰ কৰিব লাগে। গৰ্ভৱতী আৰু বৃদ্ধ মহিলাসকলে সোণৰ অলংকাৰ পিন্ধিব নালাগে।

  • সপোনত টকা বা সোণ দেখাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা নহয়। ই ভৱিষ্যতে ছাল আৰু মুখৰ ৰোগ সূচায়। যদি কোনোবাই সপোনত প্ৰাচীনতাৰ সোণালী মুদ্ৰা দেখে, তেন্তে তেওঁ নিজৰ কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত সমস্যাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

  • কঁকালৰ তলৰ অংশত সোণ পিন্ধিব নালাগে ভাগ্যৰ বিবাদ হ'ব পাৰে।

  • সোণক গোৰোহা হিচাপে পিন্ধা পৰিহাৰ কৰা ভাল।

  • এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে, সোণৰ অলংকাৰ পিন্ধি মাংসযুক্ত খাদ্য খোৱা বা সুৰা পান কৰাটো অশুভ। ইয়াৰ ফলত দুৰ্ভাগ্য হ'ব পাৰে।

  • সোণৰ ৰঙা কাগজ বা কাপোৰত মেৰিয়াই ৰখাটো সদায়েই ভাল। পূব বা দক্ষিণ-পশ্চিম দিশত সোণ ৰখাটোৱে ভাল ফলাফল দিয়ে।

  • সোণ বা সোণৰ অলংকাৰ মূৰৰ ওচৰত ৰাখিলে টোপনি ব্যাহত হয়।

  • মেঘ, কৰ্কট, সিংহ আৰু ধনু ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সোণ এক অতি শুভ ধাতু। সোণে বৃশ্চিক আৰু মীন ৰাশিৰ বাবে মিশ্ৰিত ফলাফল প্ৰদান কৰে। বৃষ, মিথুন, কন্যা আৰু কুম্ভ ৰাশিৰ বাবে সোণে অশুভ ফলাফল প্ৰদান কৰে। তুলা আৰু মকৰ ৰাশিৰ স্থানীয় লোকে সোণৰ অলংকাৰ পিন্ধা পৰিহাৰ কৰিব লাগে।

Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি