• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Basant Panchami 2022: বসন্ত পঞ্চমীৰ দিনা ৰাশি অনুসৰি এই কাম কৰক ! আপুনি মা সৰস্বতীৰ আশীৰ্বাদ পোৱাৰ লগতে এই ক্ষেত্ৰবোৰত সফলতা লাভ কৰিব ...

Basant Panchami 2022: বসন্ত পঞ্চমীৰ দিনা ৰাশি অনুসৰি এই কাম কৰক ! আপুনি মা সৰস্বতীৰ আশীৰ্বাদ পোৱাৰ লগতে এই ক্ষেত্ৰবোৰত সফলতা লাভ কৰিব ...

Basant Panchami 2022: এই বছৰ বসন্ত পঞ্চমী উৎসৱ শনিবাৰে, ৫ ফেব্ৰুৱাৰী তাৰিখে। এই দিনটোত, বাক, জ্ঞান, কলা আৰু সংগীতৰ দেৱী মা সৰস্বতীক (Saraswati Puja) পূজা কৰা হয়। এই বসন্ত পঞ্চমীত মা সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰাশি চিহ্ন অনুসৰি কি কৰা উচিত জানক।

Basant Panchami 2022: এই বছৰ বসন্ত পঞ্চমী উৎসৱ শনিবাৰে, ৫ ফেব্ৰুৱাৰী তাৰিখে। এই দিনটোত, বাক, জ্ঞান, কলা আৰু সংগীতৰ দেৱী মা সৰস্বতীক (Saraswati Puja) পূজা কৰা হয়। এই বসন্ত পঞ্চমীত মা সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰাশি চিহ্ন অনুসৰি কি কৰা উচিত জানক।

Basant Panchami 2022: এই বছৰ বসন্ত পঞ্চমী উৎসৱ শনিবাৰে, ৫ ফেব্ৰুৱাৰী তাৰিখে। এই দিনটোত, বাক, জ্ঞান, কলা আৰু সংগীতৰ দেৱী মা সৰস্বতীক (Saraswati Puja) পূজা কৰা হয়। এই বসন্ত পঞ্চমীত মা সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰাশি চিহ্ন অনুসৰি কি কৰা উচিত জানক।

  • Share this:
Basant Panchami 2022: এই বছৰ বসন্ত পঞ্চমী উৎসৱ শনিবাৰে, ৫ ফেব্ৰুৱাৰী তাৰিখে। এই দিনটোত, বাক, জ্ঞান, কলা আৰু সংগীতৰ দেৱী মা সৰস্বতীক (Saraswati Puja) পূজা কৰা হয়। এই দিনটোত, বিদ্যালয়সমূহত বিশেষভাৱে সৰস্বতী পূজাৰ আয়োজন কৰা হয়। যিসকলে শিক্ষা, কলা বা সংগীতৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰা নাই তেওঁলোকে বসন্ত পঞ্চমীৰ দিনা সৰস্বতী পূজা কৰা উচিত। যিসকলে মা সৰস্বতীৰ দ্বাৰা আশীৰ্বাদপ্ৰাপ্ত, তেওঁলোকে খ্যাতি লাভ কৰে। এই বসন্ত পঞ্চমীত মা সৰস্বতীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰাশি চিহ্ন অনুসৰি কি কৰা উচিত জানক।

ৰাশিৰ মতে প্ৰতিকাৰ
মেষ: বসন্ত পঞ্চমী উপলক্ষে মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে শিক্ষাৰ সফলতাৰ বাবে সৰস্বতী কৱচ পাঠ কৰা উচিত। আপোনাক মা শাৰদাই আশীৰ্বাদ দিব।

বৃষ: যদি আপুনি আপোনাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা অৰ্জন কৰিব বিচাৰে, তেন্তে সৰস্বতী পূজাৰ দিনা মা শাৰদাক বগা চন্দন আৰু বগা ফুল আগবঢ়াব। আপোনাৰ কল্যাণ হ'ব।

মিথুন ৰাশিঃ মাতৃ সৰস্বতী জ্ঞানৰ দেৱী। বসন্ত পঞ্চমীৰ দিনা, এই ৰাশিচিহ্নৰ স্থানীয় লোকসকলে তেওঁলোকক বিধি বিধানৰ দ্বাৰা উপাসনা কৰা উচিত। পূজাৰ সময়ত মা সৰস্বতীৰ ভৰিত সেউজীয়া ৰঙৰ কলম আগবঢ়াওক। তাৰ পিছত ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰক। সফলতা অৰ্জন কৰা হ'ব।

কৰ্কট: কৰ্কট ৰোগৰ প্ৰভু গ্ৰহ হৈছে চন্দ্ৰ। এই ৰাশিৰ স্থানীয় লোকসকলে চন্দ্ৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত খাদ্য সামগ্ৰী ক্ষীৰ মা সৰস্বতীক প্ৰদান কৰিব লাগে। আপুনি কলাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব।

সিংহ: এই ৰাশিচিহ্নৰ মানুহৰ প্ৰভু হৈছে সূৰ্য গ্ৰহ। আপুনি সৰস্বতী পূজাৰ দিনা মা শাৰদাক উপাসনা কৰা উচিত আৰু গায়ত্ৰী মন্ত্ৰ উচ্চাৰণ কৰা উচিত। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা অৰ্জন কৰা হ'ব।

কন্যা ৰাশিঃ বসন্ত পঞ্চমীৰ দিনা কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলে সৰস্বতী পূজাত কিতাপ, কলম, পেঞ্চিল আদি দান কৰিব লাগে। মা শাৰদাই আপোনাক আশীৰ্বাদ কৰিব।

তুলা: এই ৰাশিৰ প্ৰভু হৈছে শুক্ৰ গ্ৰহ। বসন্ত পঞ্চমীৰ দিনা, সৰস্বতী পূজাত বগা কাপোৰ দান কৰক। মা সৰস্বতীয়ে বগা পোছাক পিন্ধে আৰু শুক্ৰই বগা পোছাক ভাল পায়। আপোনাৰ সমস্যাবোৰ সমাধান কৰা হ'ব।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ সৰস্বতী পূজাৰ দিনা এই ৰাশিৰ লোকসকলে মা শাৰদাৰ কলম আগবঢ়াব লাগে, যিটো ৰঙা ৰঙৰ। মা সৰস্বতীৰ অনুগ্ৰহৰ দ্বাৰা, আপুনি কামবোৰত সফলতা লাভ কৰিব।

ধনু: এই ৰাশিচিহ্নৰ প্ৰভু হৈছে বৃহস্পতি গ্ৰহ। বসন্ত পঞ্চমীৰ দিনা, আপুনি মা সৰস্বতীক বেচন লাড়ু আগবঢ়াব লাগে। মা সৰস্বতীয়ে আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব।

মকৰ ৰাশিঃ বসন্ত পঞ্চমীৰ দিনা সৰস্বতী পূজা কৰাৰ পিছত মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলে প্ৰয়োজনীয় কাৰোবাক চাউল দান কৰিব লাগে। মাতৃ শাৰদাৰ কৃপায় শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা অৰ্জন কৰা হ'ব।

কুম্ভ ৰাশিঃ এই ৰাশিচিহ্নৰ লোকসকলে সৰস্বতী পূজাৰ দিনা মাতৃ শাৰদাক প্ৰণাম জনাব লাগে আৰু শিক্ষা সম্পৰ্কীয় সামগ্ৰী দান কৰিব লাগে। আপোনাক মা সৰস্বতীয়ে আশীৰ্বাদ দিব।

মীন: মীন ৰাশিৰ প্ৰভু গ্ৰহটো গুৰু বৃহস্পতি দেৱতাও। আপুনি সৰস্বতী পূজাৰ দিনা হালধীয়া মিঠাই ল'ব পাৰে বা হালধীয়া পোছাক দান কৰিব পাৰে।

(অস্বীকাৰ: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ অনুমানৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮ অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক)
Published by:Kokil Sarma
First published: