உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Love Story: প্ৰেমৰো কি যে মায়া ! প্ৰেমৰ বাবেই প্ৰেমিক-প্ৰেমিকা পলাই যাব খুজিছিল পাকিস্তানলৈ, আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সীমান্তত ধৰিলে BSFএ...

    Love Story: প্ৰেমৰো কি যে মায়া ! প্ৰেমৰ বাবেই প্ৰেমিক-প্ৰেমিকা পলাই যাব খুজিছিল পাকিস্তানলৈ, আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সীমান্তত ধৰিলে BSFএ...

    সীমান্তৱৰ্তী বাৰ্মাৰ জিলাৰ প্ৰেমিক যুগলে তেওঁলোকৰ প্ৰেমক সীমান্ত পাৰ হৈ শত্ৰু দেশ পাকিস্তান (Pakistan)লৈ স্থানান্তৰ কৰিবলৈ সন্মত হয়।

    সীমান্তৱৰ্তী বাৰ্মাৰ জিলাৰ প্ৰেমিক যুগলে তেওঁলোকৰ প্ৰেমক সীমান্ত পাৰ হৈ শত্ৰু দেশ পাকিস্তান (Pakistan)লৈ স্থানান্তৰ কৰিবলৈ সন্মত হয়।

    সীমান্তৱৰ্তী বাৰ্মাৰ জিলাৰ প্ৰেমিক যুগলে তেওঁলোকৰ প্ৰেমক সীমান্ত পাৰ হৈ শত্ৰু দেশ পাকিস্তান (Pakistan)লৈ স্থানান্তৰ কৰিবলৈ সন্মত হয়।

    • Share this:
    জাতি বা ধৰ্ম কোনোৱেই প্ৰেম বন্ধ কৰিব নোৱাৰে। সেইকাৰণে ভাৰত-পাক আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সীমান্তৰ (Indo-Pak International Border) সীমান্তৱৰ্তী বাৰ্মাৰ জিলাৰ প্ৰেমিক যুগলে তেওঁলোকৰ প্ৰেমক সীমান্ত পাৰ হৈ শত্ৰু দেশ পাকিস্তান (Pakistan)লৈ স্থানান্তৰ কৰিবলৈ সন্মত হয়। ভাৰতীয় সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে তেওঁলোকক ভাৰত-পাকিস্তান আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সীমান্তৰ পৰা মাত্ৰ ১৭০ মিটাৰ দূৰত বন্দী কৰিছিল। বিএছএফে প্ৰেমিক যুগলক আৰক্ষীক হস্তান্তৰ কৰিছে। তেওঁলোকক সোধা-পোছা কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। দুয়োজনৰ পৰা চিম কাৰ্ড অবিহনে দুটা মোবাইল ফোন উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। দুয়োৰে বয়স ১৮ বছৰ আৰু দুয়ো বিবাহিত। খবৰ অনুসৰি দম্পতীহালে বেৰ ভাঙি পাকিস্তানলৈ যোৱাৰ প্ৰক্ৰিয়াত আছিল।

    বাতৰি অনুসৰি, দম্পতীহালক সীমান্তত ধৰা পৰাৰ ঘটনা বুধবাৰে পোহৰলৈ আহে। বিএছএফৰ জোৱানসকলৰ সতৰ্কতাৰ বাবে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সীমান্ত পাৰ হোৱাৰ আগতে প্ৰেমিক-প্ৰেমিকাক বন্দী কৰা হৈছিল। বিএছএফৰ সূত্ৰ অনুসৰি, বুধবাৰে আবেলি ৩ বজাত ইণ্ডো-পাকিস্তান আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সীমান্তত পাকিস্তানলৈ যাওঁতে এজন যুৱক আৰু এগৰাকী যুৱতীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে।

    বি.ও.পি. দীপলা চি.টি. ছিকন্দৰ ওচৰত ধৰা পৰিল
    প্ৰেমিক যুগলসকলক আন্তৰ্জাতিক সীমান্তৰ চিটি আলেকজেণ্ডাৰৰ বি.ও.পি. দীপলাৰ ওচৰত ধৰা পৰিছে। গ্ৰেপ্তাৰ কৰা প্ৰেমিক যুগলবুদ্ধৰাম সোমৰাদৰ বাসিন্দা। তেওঁক ইণ্ডো-পাকিস্তান আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সীমান্তৰ পৰা প্ৰায় ১৭০ মিটাৰ দূৰত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। প্ৰাথমিক জেৰাৰ পিছত বিএছএফে তেওঁলোকক বাৰমেৰ আৰক্ষীক হস্তান্তৰ কৰিছে। ছেদৱা আৰক্ষী বিষয়া জেঠাৰাম জয়পালৰ মতে, বিএছএফে দীপলা চেক পোষ্টত প্ৰেমিক যুগলক ধৰা পেলাইছে। তেওঁৰ উদ্দেশ্য পাকিস্তানলৈ যোৱা বুলি কোৱা হয়। বৰ্তমান অনুসন্ধান চলি আছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: