உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • দুদিন পিছত Bankingকে ধৰি বহুতো নিয়ম সলনি হ'ব, ই আপোনাৰ পকেটত কিমান প্ৰভাৱ পেলাব জানো আহক ...

    দুদিন পিছত Bankingকে ধৰি বহুতো নিয়ম সলনি হ'ব, ই আপোনাৰ পকেটত কিমান প্ৰভাৱ পেলাব জানো আহক ...

    ১ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২২-ৰ পৰা, বেঙ্কিঙকে ধৰি বহুতো নিয়ম সলনি হ'বলৈ গৈ আছে। আপোনাৰ জীৱনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এই নিয়মবোৰৰ পৰিৱৰ্তনেও আপোনাৰ পকেট প্ৰভাৱিত কৰিব।

    ১ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২২-ৰ পৰা, বেঙ্কিঙকে ধৰি বহুতো নিয়ম সলনি হ'বলৈ গৈ আছে। আপোনাৰ জীৱনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এই নিয়মবোৰৰ পৰিৱৰ্তনেও আপোনাৰ পকেট প্ৰভাৱিত কৰিব।

    ১ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২২-ৰ পৰা, বেঙ্কিঙকে ধৰি বহুতো নিয়ম সলনি হ'বলৈ গৈ আছে। আপোনাৰ জীৱনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এই নিয়মবোৰৰ পৰিৱৰ্তনেও আপোনাৰ পকেট প্ৰভাৱিত কৰিব।

    • Share this:
    ১ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২২-ৰ পৰা, বেঙ্কিঙকে ধৰি বহুতো নিয়ম সলনি হ'বলৈ গৈ আছে। আপোনাৰ জীৱনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এই নিয়মবোৰৰ পৰিৱৰ্তনেও আপোনাৰ পকেট প্ৰভাৱিত কৰিব। ফেব্ৰুৱাৰী মাহত, বেংক অফ বৰোদা, এছ.বি.আই. বেঙ্ক আৰু পি.এন.বি. বেঙ্ক  লেনদেন সম্পৰ্কীয় নিয়মবোৰ সলনি হ'ব। লগতে, ১ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য সলনি কৰা হ'ব।

    একে সময়তে, এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন হ'ব যে এই দিনটোত বিত্ত মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমণে বাজেট উপস্থাপন কৰিব। গতিকে এই দিনটোৰ পৰা বহুতো নিয়ম সলনি হ'ব। কৰদাতা সকলৰ লগতে ব্যৱসায়ী আৰু নিযুক্তিপ্ৰাপ্ত লোকসকলৰ বাবে বাজেটৰ পৰা বহুতো প্ৰত্যাশা আছে। ব্যৱসায়ীসকল আশাবাদী যে চৰকাৰে কোভিড-19ৰ তৃতীয় ঢৌৰ সময়ত অৰ্থনীতিক উৎসাহিত কৰিব আৰু ব্যৱসায় বৃদ্ধিত সহায় কৰিব।

    লেনদেনৰ সীমা বৃদ্ধি কৰা হৈছে
    এছ.বি.আই.-ৰ মতে, IMPSৰ জৰিয়তে ২ লাখৰ পৰা ৫ লাখ টকাৰ ভিতৰত ধন স্থানান্তৰ কৰিলে ২০ টকা + লগতে জি.এছ.টি. মাচুল আকৰ্ষিত হ'ব। ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কে ২০২১ চনৰ অক্টোবৰত আইএমপিএছৰ জৰিয়তে লেনদেনৰ পৰিমাণ ২ লাখ টকাৰ পৰা ৫ লাখ টকালৈ বৃদ্ধি কৰিছিল। ৰিজাৰ্ভ বেংকে আইএমপিএছৰ জৰিয়তে লেনদেনৰ সীমা বৃদ্ধি কৰিছে। এতিয়া আপুনি এদিনত ২ লাখ টকাৰ পৰিৱৰ্তে ৫ লাখ টকা স্থানান্তৰ কৰিব পাৰে।

    বেংক অফ বৰোদাৰ নিয়ম সলনি হ'ব
    বেংক অফ বৰোদাৰ গ্ৰাহকসকলে ১ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা চেক ক্লিয়াৰেন্স সম্পৰ্কীয় নিয়মৰ পৰিৱৰ্তন কৰিব। এতিয়া গ্ৰাহকসকলে ১ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা চেক পৰিশোধৰ বাবে ধনাত্মক দৰমহা প্ৰণালী অনুসৰণ কৰিব লাগিব। অৰ্থাৎ চেকৰ সৈতে সম্পৰ্কিত তথ্য কেৱল তেতিয়াহে প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব তেতিয়াহে চেকটো পৰিষ্কাৰ কৰা হ'ব। পৰিৱৰ্তনটো ১০ লাখ টকাৰ ওপৰত চেক ক্লিয়াৰেন্সৰ বাবে।

    পিএনবিয়ে এটা জৰিমনা লৈ আহিছে
    পঞ্জাৱ নেচনেল বেংকে সলনি কৰিব লগা নিয়ম পৰিৱৰ্তনটোৱে আপোনাৰ পকেটত পোনপটীয়া প্ৰভাৱ পেলাব। যদি আপোনাৰ একাউণ্টত ধনৰ অভাৱৰ বাবে কিস্তি বা বিনিয়োগ বিফল হয়, তেন্তে আপুনি ২৫০ টকাৰ জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। এতিয়ালৈকে, জৰিমনা আছিল ১০০ টকা।

    এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য
    প্ৰতি মাহৰ প্ৰথম দিনটোত, ৰন্ধন গেছৰ মূল্য নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়। এইবাৰ দেখা যাব যে ২০২২ চনৰ ১ ফেব্ৰুৱাৰীৰ দিনা চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য বৃদ্ধি পাব নে নাই।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: