• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • SBI SCO Recruitment 2021: পৰীক্ষা অবিহনে পাব চাকৰি, ৪২ হাজাৰৰো অধিক দৰমহা, আজিৰ পৰা আৰম্ভ আৱেদন প্ৰক্ৰিয়া...

SBI SCO Recruitment 2021: পৰীক্ষা অবিহনে পাব চাকৰি, ৪২ হাজাৰৰো অধিক দৰমহা, আজিৰ পৰা আৰম্ভ আৱেদন প্ৰক্ৰিয়া...

চৰকাৰী চাকৰি বিচাৰি থকা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে এটা সোণালী সুযোগ আছে। ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে (SBI) বিশেষ কেডাৰ বিষয়াৰ অধীনত অগ্নি নিৰ্বাপক অভিযন্তা পদৰ বাবে আৱেদন আহ্বান কৰিছে।

চৰকাৰী চাকৰি বিচাৰি থকা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে এটা সোণালী সুযোগ আছে। ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে (SBI) বিশেষ কেডাৰ বিষয়াৰ অধীনত অগ্নি নিৰ্বাপক অভিযন্তা পদৰ বাবে আৱেদন আহ্বান কৰিছে।

চৰকাৰী চাকৰি বিচাৰি থকা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে এটা সোণালী সুযোগ আছে। ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে (SBI) বিশেষ কেডাৰ বিষয়াৰ অধীনত অগ্নি নিৰ্বাপক অভিযন্তা পদৰ বাবে আৱেদন আহ্বান কৰিছে।

  • Share this:
চৰকাৰী চাকৰি বিচাৰি থকা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে এটা সোণালী সুযোগ আছে। ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে (SBI) বিশেষ কেডাৰ বিষয়াৰ অধীনত অগ্নি নিৰ্বাপক অভিযন্তা পদৰ বাবে আৱেদন আহ্বান কৰিছে। যোগ্যতা আৰু আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে এছবিআইৰ sbi.co.in অফিচিয়েল ৱেবছাইটত আবেদন কৰিব পাৰে। প্ৰাৰ্থীসকলে 28 জুন, 2021 লৈকে আবেদন কৰিব পাৰে।

notification
online apply

SBI SCO Recruitment 2021: আবেদনৰ তাৰিখ

আবেদন কেতিয়া আৰম্ভ: 15 জুন 2021
অনলাইন আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ: 28 জুন 2021

SBI SCO Recruitment 2021: পদ

অগ্নি নিৰ্বাপক অভিযন্তা – 16 টা পদ

SBI SCO Recruitment 2021: যোগ্যতা
প্ৰাৰ্থীজনে নাগপুৰৰ নেচনেল ফায়াৰ চাৰ্ভিচ কলেজৰ (NFSC) পৰা এটা বিই (ফায়াৰ) বা বি.টেক./ বি.ই.
(সুৰক্ষা আৰু অগ্নি অভিযান্ত্ৰিক) বা বি.টেক./ বি.ই. (অগ্নি প্ৰযুক্তি আৰু সুৰক্ষা অভিযান্ত্ৰিক) বা
B.Sc. (ফায়াৰ) বা ইউজিচিৰ মান্যতাপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ দ্বাৰা স্বীকৃত হ'ব লাগে বা এ.আই.চি.টি.ই.-ৰ দ্বাৰা অনুমোদিত
প্ৰতিষ্ঠান এটাৰ পৰা জুই নিৰাপত্তা বা অগ্নি নিৰ্বাপক অভিযন্তা প্ৰতিষ্ঠানত সমতুল্য চাৰি বছৰীয়া ডিগ্ৰী (ভাৰত/ইউকেৰ পৰা স্নাতক) বা
নাগপুৰৰ নেচনেল ফায়াৰ চাৰ্ভিচ কলেজৰ (এনএফএছচি) পৰা বিভাগীয় বিষয়া পাঠ্যক্ৰম সম্পূৰ্ণ কৰিছে।

SBI SCO Recruitment 2021: আবেদন মাচুল
প্ৰাৰ্থীসকলে আবেদন মাচুল হিচাপে ৭৫০ টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

SBI SCO Recruitment 2021: দৰমহা
নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীৰ বাছনি নিম্নলিখিত ধৰণৰ হ'ব: 23700 – 980/7 – 30560 – 1145/2 – 32850 – 1310/7 – 42020

SBI SCO Recruitment 2021: বাছনি প্ৰক্ৰিয়া
প্ৰাৰ্থী বাছনিৰ বাবে কোনো লিখিত পৰীক্ষা নহ'ব। নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীসকলৰ কেৱল Bio-dataৰ জৰিয়তে আৱেদনৰ পিছত সাক্ষাৎকাৰ থাকিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: