• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Bank Strike: আজি আৰু কাইলৈ বন্ধ থাকিব বেংক, ব্যক্তিগতকৰণৰ বিৰুদ্ধে ধৰ্মঘট কৰিব বেংকৰ কৰ্মচাৰীসকলে ...

Bank Strike: আজি আৰু কাইলৈ বন্ধ থাকিব বেংক, ব্যক্তিগতকৰণৰ বিৰুদ্ধে ধৰ্মঘট কৰিব বেংকৰ কৰ্মচাৰীসকলে ...

বেংক কৰ্মচাৰীৰ (Bank Employees) ৯ টা সংগঠনৰ শীৰ্ষ সংস্থা ইউনাইটেড ফ'ৰাম অফ বেংক ইউনিয়নে (UFBU) ১৬ আৰু ১৭ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে দুদিনীয়া ধৰ্মঘট (Bank Strike) ঘোষণা কৰিছে।

বেংক কৰ্মচাৰীৰ (Bank Employees) ৯ টা সংগঠনৰ শীৰ্ষ সংস্থা ইউনাইটেড ফ'ৰাম অফ বেংক ইউনিয়নে (UFBU) ১৬ আৰু ১৭ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে দুদিনীয়া ধৰ্মঘট (Bank Strike) ঘোষণা কৰিছে।

বেংক কৰ্মচাৰীৰ (Bank Employees) ৯ টা সংগঠনৰ শীৰ্ষ সংস্থা ইউনাইটেড ফ'ৰাম অফ বেংক ইউনিয়নে (UFBU) ১৬ আৰু ১৭ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে দুদিনীয়া ধৰ্মঘট (Bank Strike) ঘোষণা কৰিছে।

  • Share this:
বেংক কৰ্মচাৰীৰ (Bank Employees) ৯ টা সংগঠনৰ শীৰ্ষ সংস্থা ইউনাইটেড ফ'ৰাম অফ বেংক ইউনিয়নে (UFBU) ১৬ আৰু ১৭ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে দুদিনীয়া ধৰ্মঘট (Bank Strike) ঘোষণা কৰিছে। ইউনাইটেড ফ'ৰামে দেশজুৰি ধৰ্মঘটৰ আহ্বান জনাইছে ১৬ আৰু ১৭ ডিচেম্বৰ ২০২১ তাৰিখে (National wide bank strike on 16 & 17 Dec 2021)। উল্লেখ কৰক যে দুটা ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংকৰ প্ৰস্তাৱিত ব্যক্তিগতকৰণৰ বিৰুদ্ধে ধৰ্মঘট ঘোষণা কৰা হৈছে। ভাৰতীয় ষ্টেট বেংককে ধৰি দেশৰ সকলো বেংক আজি আৰু কাইলৈ বন্ধ থাকিব।

দুটা বেংকব্যক্তিগতকৰণ কৰা হৈছে
বিত্ত মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমণে ২০২১-২২ বিত্তীয় বৰ্ষৰ বাজেট উপস্থাপন কৰাৰ সময়ত ১.৭৫ লাখ কোটি টকা সংগ্ৰহৰ বিনিয়োগৰ লক্ষ্যৰ অধীনত দুটা ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংকৰ ব্যক্তিগতকৰণৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। চৰকাৰে ইয়াৰ আগতে ২০১৯ চনত আইডিবিআই বেংকৰ বেছিভাগ অংশ এলআইচিক বিক্ৰী কৰি আইডিবিআই বেংকৰ বেচৰকাৰীকৰণ কৰিছিল।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: