• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Bank Strike: বেংকবোৰত ধৰ্মঘটৰ বাবে কাম পুনৰ স্থগিত হৈ পৰিব ! ব্যক্তিগত আৰু ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংকসমূহ এই দিনটোত বন্ধ থাকিব ...

Bank Strike: বেংকবোৰত ধৰ্মঘটৰ বাবে কাম পুনৰ স্থগিত হৈ পৰিব ! ব্যক্তিগত আৰু ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংকসমূহ এই দিনটোত বন্ধ থাকিব ...

Bank Strike: বছৰৰ দ্বিতীয় মাহত অৰ্থাৎ ফেব্ৰুৱাৰী মাহত দুদিনীয়া ধৰ্মঘটৰ বাবে (bank ki hartal), বেঙ্ক শাখাত কাম কৰিব নোৱাৰিব। কিছুমান সংগঠনে ২৩ আৰু ২৪ ফেব্ৰুৱাৰীত বেংক ধৰ্মঘট ঘোষণা কৰিছে।

Bank Strike: বছৰৰ দ্বিতীয় মাহত অৰ্থাৎ ফেব্ৰুৱাৰী মাহত দুদিনীয়া ধৰ্মঘটৰ বাবে (bank ki hartal), বেঙ্ক শাখাত কাম কৰিব নোৱাৰিব। কিছুমান সংগঠনে ২৩ আৰু ২৪ ফেব্ৰুৱাৰীত বেংক ধৰ্মঘট ঘোষণা কৰিছে।

Bank Strike: বছৰৰ দ্বিতীয় মাহত অৰ্থাৎ ফেব্ৰুৱাৰী মাহত দুদিনীয়া ধৰ্মঘটৰ বাবে (bank ki hartal), বেঙ্ক শাখাত কাম কৰিব নোৱাৰিব। কিছুমান সংগঠনে ২৩ আৰু ২৪ ফেব্ৰুৱাৰীত বেংক ধৰ্মঘট ঘোষণা কৰিছে।

  • Share this:
Bank Strike: বছৰৰ দ্বিতীয় মাহত অৰ্থাৎ ফেব্ৰুৱাৰী মাহত দুদিনীয়া ধৰ্মঘটৰ বাবে (bank ki hartal), বেঙ্ক শাখাত কাম কৰিব নোৱাৰিব। ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কে প্ৰকাশ কৰা বন্ধৰ তালিকা অনুসৰি, বেংকবোৰ এতিয়া ফেব্ৰুৱাৰী মাহত ন দিনৰ বাবে বন্ধ (Bank Holidays) থাকিব। ৰাষ্ট্ৰীয় বন্ধৰ প্ৰথম দিনটোত, সমগ্ৰ ভাৰততে বেংক বন্ধ থাকে, আনহাতে আঞ্চলিক বন্ধৰ বাবে কিছুমান ৰাজ্যত বেংকৰ শাখা বন্ধ থাকিব।

ধৰ্মঘট কেইদিনৰ জানি লওক
নতুন বছৰৰ আৰম্ভণিতে, কেন্দ্ৰীয় ট্ৰেড ইউনিয়ন আৰু আন কিছুমান সংগঠনে যুটীয়াভাৱে ২৩ আৰু ২৪ ফেব্ৰুৱাৰীত বেংক ধৰ্মঘট ঘোষণা কৰিছে। সমগ্ৰ দেশৰ সকলো চৰকাৰী আৰু বেচৰকাৰী বেংকৰ কৰ্মচাৰীসকলে ২৩ আৰু ২৪ ফেব্ৰুৱাৰীত পুনৰ এবাৰ ধৰ্মঘট কৰি আছে।

বেংক ইউনিয়নসমূহে ১৬ আৰু ১৭ ডিচেম্বৰত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংকসমূহৰ বেচৰকাৰীকৰণৰ চৰকাৰৰ পৰিকল্পনাৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰিবলৈ ধৰ্মঘট কৰিছিল। বেংক ধৰ্মঘটৰ ফলত ভাৰতীয় ষ্টেট বেংক (SBI), পঞ্জাৱ নেচনেল বেংক (PNB), কেন্দ্ৰীয় বেংক আৰু আৰবিএল বেংকৰ কাৰ্যপ্ৰণালী প্ৰভাৱিত হৈছিল। চেক ক্লিয়াৰেন্স, ফাণ্ড ট্ৰেন্সফাৰ, ডেবিট কাৰ্ড সম্পৰ্কীয় কামতো প্ৰভাৱ পৰিছিল ।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি