ঘৰতে বহি খুলিব পাৰিব বেংক একাউণ্ট, জমা কৰিব পাৰিব ফৰ্ম! কোনটো চৰকাৰী বেংকে দিছে এই সুবিধা?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 21, 2021, 9:42 PM IST
ঘৰতে বহি খুলিব পাৰিব বেংক একাউণ্ট, জমা কৰিব পাৰিব ফৰ্ম! কোনটো চৰকাৰী বেংকে দিছে এই সুবিধা?
বেঙ্ক অফ বৰোদাই গ্ৰাহকসকলৰ বাবে ইয়াৰ বেঙ্কৰ আবেদনত গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন কৰিছে, যাৰ ফলত গ্ৰাহকসকলে তেওঁলোকৰ ঘৰৰ পৰা আন বহুতো কাম কৰিব পাৰে। গ্ৰাহকসকলে আৰু বেংকলৈ যোৱাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই।

বেঙ্ক অফ বৰোদাই গ্ৰাহকসকলৰ বাবে ইয়াৰ বেঙ্কৰ আবেদনত গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন কৰিছে, যাৰ ফলত গ্ৰাহকসকলে তেওঁলোকৰ ঘৰৰ পৰা আন বহুতো কাম কৰিব পাৰে। গ্ৰাহকসকলে আৰু বেংকলৈ যোৱাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই।

  • Share this:
ক’ৰনা ৰোগীৰ সংখ্যা ((Coronavirus cases) বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে, বেছিভাগ বেঙ্কে (Bank) আজিকালি তেওঁলোকৰ অনলাইন সেৱা (Online Service) প্ৰদান কৰি আছে। আজিকালি আপুনি ঘৰত বহি সহজে বেঙ্ক সম্পৰ্কীয় বহুতো কাম কৰিব পাৰে, সেয়েহে আপুনি বেঙ্কৰ শাখাবোৰলৈ যোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই। যদি আপোনাৰ একাউণ্ট বেংক অফ বৰোদা (Bank of Baroda)ত আছে তেন্তে আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ। বেংক অফ বৰোদাই ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলৰ বাবে এটা বিশেষ সুবিধা মুকলি কৰিছে। বেঙ্ক অফ বৰোদাই গ্ৰাহকসকলৰ বাবে ইয়াৰ বেঙ্কৰ আবেদনত গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন কৰিছে, যাৰ ফলত গ্ৰাহকসকলে তেওঁলোকৰ ঘৰৰ পৰা আন এটা কাম কৰিব পাৰে। গ্ৰাহকসকলে আৰু বেংকলৈ যোৱাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই।

Bank of Barodaৰ গ্ৰাহকসকলে এই সুবিধা লাভ কৰিব
বেঙ্কত তেওঁলোকৰ ধনৰ ফিক্সড ডিপজিট (FD) কৰিব বিচৰা BOBৰ গ্ৰাহকসকলে ঘৰত একাউণ্ট খোলাৰ সুবিধা পাব। তেওঁলোকে কেৱল বেংকৰ ম'বাইল এপৰ জৰিয়তে FD একাউণ্ট খুলিব পাৰে। অৱশ্যে, বহুতো বেঙ্কে ইতিমধ্যে এই সুবিধা আৰম্ভ কৰিছে।

বেংক অফ বৰোদাই কি কৈছিল জানি লওঁক?
চৰকাৰী বেংকটোৱে টুইট কৰিছে যে আপুনি বেঙ্কৰ আবেদনৰ জৰিয়তে এটা এফডি খুলিব পাৰে। এই সুবিধাৰ সৈতে আপুনি এফডি একাউণ্টৰ বাবে বেঙ্কলৈ যোৱাৰ প্ৰয়োজন নহ'ব। আমি বেংক অফ বৰোদাই প্ৰথমে আপোনাৰ সুবিধাৰ বিষয়ে চিন্তা কৰোঁ।

BarodaMConnectPlus ডাউনলোড কৰক আৰু আপোনাৰ ঘৰত এটা আৰামদায়ক ফিক্সড ডিপজিট একাউণ্ট খোলক।
ইয়াৰ পৰা এপ্লিকেচন ডাউনলোড কৰক

যদি আপুনি বেঙ্কৰ এপ্লিকেচন ডাউনলোড কৰিব বিচাৰে, আপুনি এই এপ্লিকেচনটো Google Play Store বা বেঙ্কৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত ডাউনলোড কৰিব পাৰে।
ঘৰৰ পৰা 15G আৰু 15H প্ৰপত্ৰও পূৰণ কৰা হ'ব
ইয়াৰ সৈতে, আপুনি ঘৰত বহি প্ৰপত্ৰ 15G আৰু 15H দাখিল কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। ইয়াৰ বাবে, বেঙ্কৰ এপ BarodaMConnectPlus খোলক আৰু এই প্ৰপত্ৰবোৰ দাখিল কৰক। বেংকে কৈছিল যে প্ৰপত্ৰ 15G আৰু 15H জমা কৰিবলৈ দীঘলীয়া শাৰীত থিয় হোৱাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। আপুনি ইয়াক সহজে ঘৰত বহি জমা কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, বেঙ্কৰ এপ BarodaMConnectPlus ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। আপোনাক জনাই দিও যে প্ৰপত্ৰ 15G আৰু 15H পূৰণ কৰি আপুনি উপাৰ্জনৰ ওপৰত TDS কৰ্তন পৰিহাৰ কৰিব পাৰে। জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ ক্ষেত্ৰত 15H হয় আনহাতে ৬০ বছৰৰ তলৰ লোকৰ বাবে 15G হয়। উল্লেখযোগ্য যে FDৰ ওপৰত সূত কৰৰ অধীনত আহে।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 21, 2021, 9:42 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি