உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Bank Holidays 2022: ফেব্ৰুৱাৰী মাহত ১২ দিন বন্ধ থাকিব বেংক ! বেংকলৈ যোৱাৰ পূৰ্বে চাওক বন্ধৰ তালিকা ...

    Bank Holidays 2022: ফেব্ৰুৱাৰী মাহত ১২ দিন বন্ধ থাকিব বেংক ! বেংকলৈ যোৱাৰ পূৰ্বে চাওক বন্ধৰ তালিকা ...

    Bank Holidays in February 2022: বছৰৰ দ্বিতীয় মাহত, ফেব্ৰুৱাৰী মাহত, বেঙ্কবোৰ (Bank) ১২ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব। যদিও জানুৱাৰীত ১৬ দিনৰ বন্ধ আছিল।

    Bank Holidays in February 2022: বছৰৰ দ্বিতীয় মাহত, ফেব্ৰুৱাৰী মাহত, বেঙ্কবোৰ (Bank) ১২ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব। যদিও জানুৱাৰীত ১৬ দিনৰ বন্ধ আছিল।

    Bank Holidays in February 2022: বছৰৰ দ্বিতীয় মাহত, ফেব্ৰুৱাৰী মাহত, বেঙ্কবোৰ (Bank) ১২ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব। যদিও জানুৱাৰীত ১৬ দিনৰ বন্ধ আছিল।

    • Share this:
    Bank Holidays in February 2022: বছৰৰ দ্বিতীয় মাহত, ফেব্ৰুৱাৰী মাহত, বেঙ্কবোৰ (Bank) ১২ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব। যদিও জানুৱাৰীত ১৬ দিনৰ বন্ধ আছিল। এই ফেব্ৰুৱাৰীৰ বন্ধবোৰত দ্বিতীয় আৰু চতুৰ্থ শনিবাৰে আৰু দেওবাৰৰ বন্ধ অন্তৰ্ভুক্ত থাকে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহত, বসন্ত পঞ্চমী, গুৰু ৰবিদাস জয়ন্তী বেংকত বন্ধ ৰখা হ'ব। অৱশ্যে, ফেব্ৰুৱাৰী মাহত, দেশৰ সকলো ঠাইতে বেংক১২ দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব নোৱাৰে।

    বিভিন্ন ৰাজ্যত বিভিন্ন বন্ধ আছে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহত পৰা কিছুমান বন্ধ/উৎসৱ এক নিৰ্দিষ্ট ৰাজ্য বা অঞ্চলৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। সেয়েহে, বেঙ্কৰ বন্ধ ৰাজ্যভেদে পৃথক হ'ব পাৰে। যদি আপুনি বন্ধৰ তালিকাখন লক্ষ্য কৰে, আপুনি বেঙ্কলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰা উচিত। জানুৱাৰীৰ এই অন্তিম সপ্তাহত, ২৬ জানুৱাৰী, বুধবাৰে বেংকবোৰ বন্ধ থাকিব।

    ইয়াত বন্ধৰ তালিকা দিয়া হৈছে।
    ফেব্ৰুৱাৰী ২: সোনম লোচাৰ (গেংটকত বেংক বন্ধ)
    ফেব্ৰুৱাৰী ৫: সৰস্বতী পূজা/শ্ৰী পঞ্চমী/বসন্ত পঞ্চমী (কলকাতা, ভূৱনেশ্বৰ. আগৰতলাত বেংক বন্ধ)
    ফেব্ৰুৱাৰী ৬: দেওবাৰ
    ফেব্ৰুৱাৰী ১২: মাহৰ দ্বিতীয় শনিবাৰ
    ফেব্ৰুৱাৰী ১৩: দেওবাৰ
    ফেব্ৰুৱাৰী ১৫: মহম্মদ হজৰত আলী জন্মদিৱস/লুই-নাগাই-নি (লক্ষ্ণৌ, কানপুৰ, ইম্ফলত বেংক বন্ধ)
    ফেব্ৰুৱাৰী ১৬: গুৰু ৰবিদাস জয়ন্তী (চণ্ডীগড়ত বেংক বন্ধ)
    ফেব্ৰুৱাৰী ১৮: ডলজাত্ৰা (কলকাতাত বেংক বন্ধ)

    ফেব্ৰুৱাৰী ১৯: ছত্ৰপতি শিৱাজী মহাৰাজ জয়ন্তী (বেলাপুৰ, মুম্বাই, নাগপুৰত বেংক বন্ধ)
    ফেব্ৰুৱাৰী ২০: দেওবাৰ
    ফেব্ৰুৱাৰী ২৬: মাহৰ চতুৰ্থ শনিবাৰ
    ফেব্ৰুৱাৰী ২৭: দেওবাৰ
    Published by:Kokil Sarma
    First published: