உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • সূৰ্যাস্তৰ পিছত এইবোৰ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ'লে মাতৃ লক্ষ্মীৰ আগমন হ'ব ৰুদ্ধ

    সূৰ্যাস্তৰ পিছত এইবোৰ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক, নহ'লে মাতৃ লক্ষ্মীৰ আগমন হ'ব ৰুদ্ধ

    ভূপালত বাস কৰা জ্যোতিষী পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই এই বিষয়ে বিতংভাৱে কৈছে।

    ভূপালত বাস কৰা জ্যোতিষী পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই এই বিষয়ে বিতংভাৱে কৈছে।

    ভূপালত বাস কৰা জ্যোতিষী পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই এই বিষয়ে বিতংভাৱে কৈছে।

    • Share this:
    আমাৰ দৈনন্দিন জীৱনত এনে বহুতো কাম আছে, যিবোৰ সনাতন ধৰ্মত সূৰ্যাস্তৰ পিছত কৰাটো নিষিদ্ধ। ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলে সূৰ্যাস্তৰ পিছত কিছু কাম কৰিবলৈ নিষেধ কৰাটো নিশ্চয় বহুবাৰ দেখিছে বা শুনিছে। ধৰ্মীয় শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে সূৰ্যাস্তৰ পিছত এনে কিছুমান কাম আছে, যিবোৰ কৰাটো অশুভ (Avoid doing these things after sunset)।

    কোৱা হৈছে যে যদি কোনো ব্যক্তিয়ে সূৰ্যাস্তৰ পিছত কৰা নিষিদ্ধ কামবোৰ কৰে, তেন্তে তেওঁ হয়তো বিপদৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ভূপালত বাস কৰা জ্যোতিষী পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই এই বিষয়ে বিতংভাৱে কৈছে। এই কামবোৰ কি কি, যিবোৰ সূৰ্যাস্তৰ পিছত কৰা উচিত নহয় জানো আহক।

    সন্ধিয়া শুই নাথাকিব
    জ্যোতিষ শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে যদি মানুহ সন্ধিয়া শুই থাকে, তেতিয়া তেওঁ বহু ৰোগৰ বলি হ’ব পাৰে। লগতে সন্ধিয়া শুই থকা মানুহৰ জীৱনটোও কম। হিন্দু ধৰ্মত মাতা লক্ষ্মীৰ ঘৰত আগমন সূৰ্যাস্তৰ সময়ত বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ এজন ব্যক্তিয়ে সন্ধিয়া ঘৰৰ দুৱাৰ বন্ধ নকৰিব বুলিও কোৱা হয়।

    সন্ধিয়া ঝাড়ু লগাব নালাগে
    হিন্দু ধৰ্মত সূৰ্যাস্তৰ পিছত বা সন্ধিয়া সময়ত ঘৰত ঝাড়ু দিয়া নিষিদ্ধ। সন্ধিয়া ঘৰত ঝাড়ু দিলে অশুদ্ধি আহে আৰু দেৱী লক্ষ্মীৰ খং উঠে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও সন্ধিয়া ঝাড়ু দিলে ঘৰৰ ধনাত্মক শক্তি বাহিৰলৈ ওলাই যায়।

    দুৱাৰমুখত বহি নাথাকিব
    জ্যোতিষ বিজ্ঞানৰ মতে কোনো ব্যক্তি বা কোনো মহিলাই সন্ধিয়া ঘৰৰ দুৱাৰমুখত বহিব নালাগে। শাস্ত্ৰত সন্ধিয়া ঘৰৰ দুৱাৰমুখত বহি থকাটো অশুভ বুলি গণ্য কৰা হৈছে। এনে কৰিলে দেৱী লক্ষ্মী আপোনাৰ ঘৰত সোমাব নোৱাৰিব বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।
    Published by:Gautam Barman
    First published: