• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Meaning of Dreams: সপোনত ওখ ঠাইৰ পৰা পৰা মানে কি? ইয়াৰ ইংগিতবোৰ জানি লওক

Meaning of Dreams: সপোনত ওখ ঠাইৰ পৰা পৰা মানে কি? ইয়াৰ ইংগিতবোৰ জানি লওক

Meaning of Dreams:  বহুতে দেখা এটা সপোন হৈছে ওখ ঠাইৰ পৰা পৰি যোৱা। সপোনত নিজকে পৰি যোৱা দেখিলে তাৰ কি মানে? আজি আমি এই বিষয়ে জনাম।

Meaning of Dreams: বহুতে দেখা এটা সপোন হৈছে ওখ ঠাইৰ পৰা পৰি যোৱা। সপোনত নিজকে পৰি যোৱা দেখিলে তাৰ কি মানে? আজি আমি এই বিষয়ে জনাম।

Meaning of Dreams: বহুতে দেখা এটা সপোন হৈছে ওখ ঠাইৰ পৰা পৰি যোৱা। সপোনত নিজকে পৰি যোৱা দেখিলে তাৰ কি মানে? আজি আমি এই বিষয়ে জনাম।

  • Share this:
শুই থাকোতে সকলোৱে সপোন (Dreams) দেখে। পুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত কিছুমানে এই সপোনবোৰ মনত পেলায় আৰু কিছুমানে এই সপোনবোৰ পাহৰি যায়। স্বপ্ন শাস্ত্ৰৰ মতে প্ৰতিটো প্ৰকাৰৰ সপোনৰ অৰ্থ (Meaning of Dreams) বেলেগ বেলেগ। সপোন বহু ধৰণৰ হ’ব পাৰে। কিছুমান সপোনৰ ভাল ফল দেখা যায়, আনহাতে কিছুমান সপোনৰ বেয়া ফল দেখা যায়। বহুতে দেখা এটা সপোন হৈছে ওখ ঠাইৰ পৰা পৰি যোৱা (Falling from High)। সপোনত নিজকে পৰি যোৱা দেখিলে তাৰ কি মানে? আজি আমি এই বিষয়ে জনাম, ভূপালত বাস কৰা জ্যোতিষী আৰু পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাই জনাব সবিশেষ।

অজ্ঞাত ঠাইৰ পৰা তললৈ পৰি যোৱা
যদি কোনো ব্যক্তিয়ে সপোনত নিজকে ওখ ঠাইত বা কোনো অজ্ঞাত ঠাইত পৰি যোৱা দেখিছে, তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল সেই ব্যক্তিজনৰ ওপৰত কিবা এটা দুৰ্যোগ আহিব পাৰে বা ব্যক্তিজনে কিবা এটাত অতি বিচলিত হ’ব আৰু ব্যক্তিজন আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হোৱাটোকে বুজায়।

আকাশৰ পৰা তললৈ পৰি যোৱা
যদি কোনো ব্যক্তিয়ে আকাশৰ পৰা বা ডাৱৰৰ মাজত নিজকে তললৈ পৰি যোৱা (Falling from Sky) দেখে, তেন্তে সেয়া এক লক্ষণ যে মানুহজন অতি ভাগৰুৱা হৈছে বা আগন্তুক ভৱিষ্যতত তেওঁ কিবা ভয়াৱহ দুৰ্ঘটনাৰ বলি হ’ব পাৰে। এই সপোন সেই দুৰ্ঘটনাৰ পৰা সতৰ্ক হোৱাৰ ইংগিত হ’ব পাৰে।

চিলিঙৰ পৰা পৰি যোৱা
সপোন শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে সপোনত যদি কোনো ব্যক্তিয়ে নিজকে ছাদৰ পৰা তললৈ পৰি যোৱা (Falling from Shade) দেখিছে, তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল ভৱিষ্যতে তেওঁক ঘৰৰ পৰা উলিয়াই দিব পাৰে। একে সময়তে এই ধৰণৰ সপোন বাৰে বাৰে আহে মানে আপোনাৰ পৰিয়ালত বিবাদ হ’ব পাৰে।

পাহাৰৰ পৰা পৰি যোৱা
যদি কোনো ব্যক্তিয়ে সপোনত নিজকে পাহাৰৰ পৰা তললৈ পৰি যোৱা (Falling from hills) দেখিছে, তেন্তে সপোনৰ শাস্ত্ৰ অনুসৰি আগন্তুক সময়ত সেই ব্যক্তিজনৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ অৱনতি ঘটিবলৈ গৈ আছে, ই তাৰেই লক্ষণ। ইয়াৰ বাহিৰেও তেওঁৰ জীৱনটো বহু ধৰণৰ অসুবিধাৰে আগুৰি থাকিব পাৰে।

ঘোঁৰাৰ পৰা পৰা
সপোনৰ শাস্ত্ৰ অনুসৰি যদি কোনো ব্যক্তিয়ে নিজকে ঘোঁৰাৰ পৰা তললৈ পৰি যোৱা (Falling from Horse) দেখিছে, তেন্তে ই এটা লক্ষণ যে আগন্তুক ভৱিষ্যতত সেই ব্যক্তিজনে হয়তো কিবা ডাঙৰ ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও ই এই ইংগিত দিয়ে যে ব্যক্তিজনৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ অৱনতি ঘটিবলৈ গৈ আছে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: