• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • আজিৰ পৰা ব্যয়বহুল হৈ পৰিছে ATMৰ পৰা ধন উলিওৱা, এতিয়া প্ৰতিটো লেনদেনত ২১ টকা !

আজিৰ পৰা ব্যয়বহুল হৈ পৰিছে ATMৰ পৰা ধন উলিওৱা, এতিয়া প্ৰতিটো লেনদেনত ২১ টকা !

RBIৰ নিৰ্দেশৰ পিছত, বেঙ্কবোৰে ১ জানুৱাৰী, ২০২২-ৰ পৰা এটিএম লেনদেনৰ ওপৰত মাচুল বৃদ্ধি কৰিছে। এতিয়া বেংকৰ গ্ৰাহকসকলে প্ৰতি মাহে বেংকৰ ATMৰ পৰা বিনামূলীয়া উলিওৱাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰাৰ পিছত অতিৰিক্ত উলিওৱাৰ বাবে অধিক মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

RBIৰ নিৰ্দেশৰ পিছত, বেঙ্কবোৰে ১ জানুৱাৰী, ২০২২-ৰ পৰা এটিএম লেনদেনৰ ওপৰত মাচুল বৃদ্ধি কৰিছে। এতিয়া বেংকৰ গ্ৰাহকসকলে প্ৰতি মাহে বেংকৰ ATMৰ পৰা বিনামূলীয়া উলিওৱাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰাৰ পিছত অতিৰিক্ত উলিওৱাৰ বাবে অধিক মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

RBIৰ নিৰ্দেশৰ পিছত, বেঙ্কবোৰে ১ জানুৱাৰী, ২০২২-ৰ পৰা এটিএম লেনদেনৰ ওপৰত মাচুল বৃদ্ধি কৰিছে। এতিয়া বেংকৰ গ্ৰাহকসকলে প্ৰতি মাহে বেংকৰ ATMৰ পৰা বিনামূলীয়া উলিওৱাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰাৰ পিছত অতিৰিক্ত উলিওৱাৰ বাবে অধিক মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

  • Share this:
যদি আপুনি ডিজিটেল লেনদেনত অভ্যস্ত নহয় বা নগদ লেনদেন পছন্দ কৰে, নতুন বছৰত আপোনাৰ পকেটৰ বোজা বৃদ্ধি হ'ব। দৰাচলতে, ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কৰ (RBI) নিৰ্দেশৰ পিছত, বেঙ্কবোৰে ১ জানুৱাৰী, ২০২২-ৰ পৰা এটিএম লেনদেনৰ ওপৰত মাচুল বৃদ্ধি কৰিছে। এতিয়া বেংকৰ গ্ৰাহকসকলে প্ৰতি মাহে বেংকৰ ATMৰ পৰা বিনামূলীয়া উলিওৱাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰাৰ পিছত অতিৰিক্ত উলিওৱাৰ বাবে অধিক মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কৰ ১০ জুন, ২০২১ ৰ অধিসূচনা অনুসৰি, বেঙ্কবোৰে এতিয়া ১ জানুৱাৰী, ২০২২-ৰ পৰা ২০ টকাৰ পৰিৱৰ্তে ২১ টকা আৰু জিএছটি  লেনদেন মাচুল হিচাপে ল'বলৈ সক্ষম হ'ব। কেন্দ্ৰীয় বেংকে এ.টি.এম. স্থাপনৰ বৰ্ধিত ব্যয় আৰু বেংক বা হোৱাইট-লেবেল এটিএম অপাৰেটৰৰ দ্বাৰা এটিএম ৰক্ষণাবেক্ষণৰ ব্যয় উল্লেখ কৰি ১ জানুৱাৰী, ২০২২-ৰ সৈতে পৰিৱৰ্তনৰ বিষয়ে জাননী দিছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

চহৰ আৰু গাওঁবোৰৰ বাবে বিনামূলীয়া উইদ্ৰল লীমিত পৃথক
গ্ৰাহকসকল তেওঁলোকৰ বেঙ্কৰ এটিএমৰ পৰা প্ৰতি মাহে পাঁচটা বিনামূলীয়া লেনদেনৰ বাবে যোগ্য (বিত্তীয় আৰু অ-বিত্তীয় লেনদেনসহ)। ইয়াৰ ওপৰত লেনদেনৰ বাবে ২১ টকা আৰু জিএছটি ব্যয় হ'ব। আগতে মাচুল আছিল ২০ টকা। গ্ৰাহকসকল আন বেঙ্ক এটিএমৰ পৰা বিনামূলীয়া লেনদেনৰ (বিত্তীয় আৰু অ-বিত্তীয় লেনদেনসহ) বাবেও যোগ্য। তিনিটা লেনদেন মেট্ৰ' চিটিত আছে আৰু পাঁচটা লেনদেন অ-মেট্ৰ' চহৰত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি