ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰেক্ষাপটত উজলিল অসমৰ ডিজাইনাৰ সংযুক্তা দত্ত

সংযুক্তা দত্তই জিজাইন কৰা অসমীয়া পৰম্পৰাগত সাজ পৰিধান কৰি সকলোকে চমক দিলে বলিউডৰ আগশাৰীৰ অভিনেত্ৰীয়ে

news18assam
Updated:June 2, 2019, 4:43 PM IST
ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰেক্ষাপটত উজলিল অসমৰ ডিজাইনাৰ সংযুক্তা দত্ত
সংযুক্তা দত্তই জিজাইন কৰা অসমীয়া পৰম্পৰাগত সাজ পৰিধান কৰি সকলোকে চমক দিলে বলিউডৰ আগশাৰীৰ অভিনেত্ৰীয়ে
news18assam
Updated: June 2, 2019, 4:43 PM IST
আকৌ এবাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰেক্ষাপটত নিজৰ লগতে অসমৰ নাম উজলাই তুলিবলৈ সক্ষম হ’ল অসমৰ প্ৰতিশ্ৰুতি সম্পন্ন ফেশ্বন ডিজাইনাৰ সংযুক্তা দত্ত। সংযুক্তা দত্তই জিজাইন কৰা অসমীয়া পৰম্পৰাগত সাজ পৰিধান কৰি সকলোকে চমক দিলে বলিউডৰ অভিনেত্ৰী  দিব্যা খোচলা কুমাৰে।৩১ মে’ৰ পৰা হাৰিয়ানাৰ গুৰুগ্ৰামত চলি আছে ‘International Couture Week Show’। দেশ বিদেশৰ বহু আগশাৰীৰৰ ফেশ্বন ডিজাইনাৰে অংশগ্ৰহণ কৰা অনুষ্ঠানটোত সকলোকে চমক দিলে অসম কণ্যা সংযুক্তা দত্তই।

সংযুক্তা দত্তই ডিজাইন কৰা পোছাক পৰিধান কৰি ৰেম্পত খোজ দিলে বলিউডৰ আগশাৰীৰ অভিনেত্ৰী দিব্যা খোচলা কুমাৰে।


ইয়াৰ পূৰ্বেও দিব্যাই জিজাইন কৰা পোছাক পৰিধান কৰা দেখা গৈছিল বিপাসা বসু, প্ৰীতি জিণ্টাৰ দৰে বলিউডৰ আগশাৰীৰ অভিনেত্ৰীক।


অভিনেত্ৰী টাবুৱেও ইয়াৰ পূৰ্বে পৰিধান কৰা দেখা গৈছিল সংযুক্তাই ডিজাইন কৰা পোছাক।
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি