• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Assam Girls: এগৰাকী ভগ্নীয়ে Tokyo অলিম্পিকত পদক জিকিছে, আন এগৰাকী ভগ্নী লীমা দেশৰ সুৰক্ষাৰ বাবে নিয়োজিত, কি ক'লে ভগ্নীৰ সাফল্যত ?

Assam Girls: এগৰাকী ভগ্নীয়ে Tokyo অলিম্পিকত পদক জিকিছে, আন এগৰাকী ভগ্নী লীমা দেশৰ সুৰক্ষাৰ বাবে নিয়োজিত, কি ক'লে ভগ্নীৰ সাফল্যত ?

Tokyo Olympicsত পদক বিজয়ীসকলৰ ওপৰত দেশৰ চকু আছে। দেশৰ এগৰাকী কন্যাই অলিম্পিকত বক্সিঙত দেশৰ হৈ পদক জিকিছে, আনহাতে আনগৰাকী ভগ্নীক দেশৰ সুৰক্ষাৰ বাবে চিআইএছএফত নিযুক্ত।

Tokyo Olympicsত পদক বিজয়ীসকলৰ ওপৰত দেশৰ চকু আছে। দেশৰ এগৰাকী কন্যাই অলিম্পিকত বক্সিঙত দেশৰ হৈ পদক জিকিছে, আনহাতে আনগৰাকী ভগ্নীক দেশৰ সুৰক্ষাৰ বাবে চিআইএছএফত নিযুক্ত।

Tokyo Olympicsত পদক বিজয়ীসকলৰ ওপৰত দেশৰ চকু আছে। দেশৰ এগৰাকী কন্যাই অলিম্পিকত বক্সিঙত দেশৰ হৈ পদক জিকিছে, আনহাতে আনগৰাকী ভগ্নীক দেশৰ সুৰক্ষাৰ বাবে চিআইএছএফত নিযুক্ত।

  • Share this:
টকিঅ' অলিম্পিক (Tokyo Olympics)ত পদক বিজয়ীসকলৰ ওপৰত দেশৰ চকু আছে। দেশৰ এগৰাকী কন্যাই অলিম্পিকত বক্সিঙত দেশৰ হৈ পদক জিকিছে, আনহাতে আনগৰাকী ভগ্নীক দেশৰ সুৰক্ষাৰ বাবে চিআইএছএফত নিযুক্তি হৈ আছে। টকিঅ' অলিম্পিকত পদক অৰ্জন কৰা লাভলীনাৰ ভগ্নী যোধপুৰত নিযুক্ত আৰু তেওঁৰ ভগ্নীৰ পদক জয় উদযাপন কৰি আছে। ভাৰতীয় বক্সাৰ লাভলীনাই টকিঅ'ত চলি থকা অলিম্পিক গেমছত পদক নিশ্চিত কৰিছে, যাৰ পিছত সমগ্ৰ দেশতে এই বিজয় উদযাপন কৰা হৈছে আৰু যোধপুৰতো লাভলীনাৰ বিজয় উদযাপন কৰা হৈছে।

লাভলীনাৰ ভগ্নী লীমা যোধপুৰ বিমানবন্দৰত চিআইএছএফত নিযুক্তি লাভ কৰিছিল। তেওঁ বিমানবন্দৰতে উদযাপন কৰি আছিল যেতিয়া তেওঁৰ ভনীয়েকে পদক জিকিছিল। বিমানবন্দৰৰ বিষয়াসকলৰ পৰা কৰ্মচাৰীলৈকে, লীমাক তেওঁৰ ভগ্নীৰ পদক জিকাৰ বাবে অভিনন্দন জনাইছে।

বিজয়ৰ বাবে আনন্দৰ পৰিৱেশ
ভাৰতীয় বক্সাৰ লাভলীনাৰ ভগ্নী লীমা তেওঁৰ ভগ্নীৰ বিজয়ত বহুত সুখী। তেওঁ কৈছিল যে লাভলীনাৰ পদক জয়ে তেওঁক গৌৰৱান্বিত অনুভৱ কৰাইছে। তেওঁ এইটোও বৰ্ণনা কৰিছিল যে লাভলীনাই তেওঁৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু নিষ্ঠাৰ দ্বাৰা এই মাইলৰ খুঁটিটো অৰ্জন কৰিছে। লীমাই ভগ্নীৰ পদক জিকাৰ বাবে তেওঁৰ মাকক কৃতিত্ব দিছে। তেওঁ কৈছিল যে মাতৃয়ে দুয়োগৰাকী কন্যাক আৰম্ভণিৰে পৰা ক্ৰীড়া আৰু অধ্যয়নত আগবাঢ়ি যাবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰিছিল। অৱশ্যে যোধপুৰ বিমানবন্দৰত উৎসৱৰ পৰিৱেশৰ মাজতে সকলোৱে লীমাক অভিনন্দন জনায়, কিন্তু একে সময়তে সকলোৱে ঈশ্বৰৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা কৰে লাভলীনাই সোণৰ পদক আজুৰি আনক।
Published by:Kokil Sarma
First published: