• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Marriage Contract: "দেওবাৰে পুৱা তুমি ব্ৰেকফাষ্ট বনাবা", "১৫ দিনৰ পিছত শ্বপিং", ভাইৰেল হৈ পৰিছে অসমৰ এই দম্পতীৰ বিবাহচুক্তি ...

Marriage Contract: "দেওবাৰে পুৱা তুমি ব্ৰেকফাষ্ট বনাবা", "১৫ দিনৰ পিছত শ্বপিং", ভাইৰেল হৈ পৰিছে অসমৰ এই দম্পতীৰ বিবাহচুক্তি ...

ৱেডলক ফটোগ্ৰাফীৰ দ্বাৰা ইনষ্টাগ্ৰামত শ্বেয়াৰ কৰা এটা ভিডিঅ'ত, শান্তি আৰু মিণ্টুক এখন বিবাহৰ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰা দেখা গৈছিল য'ত 'এমাহত এটা পিজ্জা', 'প্ৰতি পোন্ধৰ দিনৰ পিছত বজাৰ কৰা' আদিৰ দৰে চৰ্ত আছিল।

ৱেডলক ফটোগ্ৰাফীৰ দ্বাৰা ইনষ্টাগ্ৰামত শ্বেয়াৰ কৰা এটা ভিডিঅ'ত, শান্তি আৰু মিণ্টুক এখন বিবাহৰ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰা দেখা গৈছিল য'ত 'এমাহত এটা পিজ্জা', 'প্ৰতি পোন্ধৰ দিনৰ পিছত বজাৰ কৰা' আদিৰ দৰে চৰ্ত আছিল।

ৱেডলক ফটোগ্ৰাফীৰ দ্বাৰা ইনষ্টাগ্ৰামত শ্বেয়াৰ কৰা এটা ভিডিঅ'ত, শান্তি আৰু মিণ্টুক এখন বিবাহৰ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰা দেখা গৈছিল য'ত 'এমাহত এটা পিজ্জা', 'প্ৰতি পোন্ধৰ দিনৰ পিছত বজাৰ কৰা' আদিৰ দৰে চৰ্ত আছিল।

  • Share this:
আজিকালি বিবাহ প্ৰায়ে পৰম্পৰাগত আৰু বিচিত্ৰ বিষয়ৰ মিশ্ৰণ। এই প্ৰৱণতাত যোগদান কৰিছে শেহতীয়াকৈ অসমৰ এক দম্পতী। তেওঁলোকে কৰিব লগা আৰু নকৰিব লগা তালিকাৰ সৈতে চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছিল।

ৱেডলক ফটোগ্ৰাফীৰ দ্বাৰা ইনষ্টাগ্ৰামত শ্বেয়াৰ কৰা এটা ভিডিঅ'ত, শান্তি আৰু মিণ্টুক এখন বিবাহৰ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰা দেখা গৈছিল য'ত 'এমাহত এটা পিজ্জা', 'প্ৰতি পোন্ধৰ দিনৰ পিছত বজাৰ কৰা' আদিৰ দৰে চৰ্ত আছিল।

এইটো ৰিলে ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছে।



চুক্তিৰ অংশ হোৱা আন চৰ্তবোৰৰ ভিতৰত আছিল যে কইনাই প্ৰতিদিনে শাৰী পিন্ধিব লাগে আৰু কেৱল পতি/পত্নীৰ সৈতে হে পলম নিশাৰ পাৰ্টিৰ অনুমতি দিয়া হৈছিল। তালিকাখনত এইটোও উল্লেখ কৰা হৈছে যে দৰাজনে দেওবাৰে ৰাতিপুৱাৰ আহাৰ তৈয়াৰ কৰিব লাগিব আৰু লগতে 'সদায় ঘৰত ৰন্ধা খাদ্যৰ বাবে হয় বুলি ক'ব লাগিব'।

ভিডিঅ'টোৰ প্ৰতি প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল যে আন পৰিস্থিতিবোৰ ঠিকেই আছিল কিন্তু প্ৰতিদিনে শাৰী পিন্ধাটো অত্যাধিক আছিল। আন এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে মাহত এটা পিজ্জাৰ বাবে হাঁহিছিল।

তেওঁলোকৰ কিছুমানে আনকি চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰাৰ কাৰ্যক সমালোচনা কৰিছিল। কিছুমান ব্যৱহাৰকাৰীয়ে দেৰি-নিশাৰ পাৰ্টিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত চৰ্তটো সমালোচনা কৰিছিল। এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল, "স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজত চুক্তি হৈছে সামাজিক চুক্তি, আইনী চুক্তি নহয়।"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি