உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Milk Price Hike: কাইলৈৰ পৰা দাম বাঢ়িব আমূল গাখীৰৰ ! জানক ক'ত কিমান টকা দাম বাঢ়িব গাখীৰৰ ?

    Milk Price Hike: কাইলৈৰ পৰা দাম বাঢ়িব আমূল গাখীৰৰ ! জানক ক'ত কিমান টকা দাম বাঢ়িব গাখীৰৰ ?

    আমূল গাখীৰ (Amul milk)ৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি পাইছে। গাখীৰৰ এই বৰ্ধিত মূল্য কাইলৈ অৰ্থাৎ ১ জুলাই, ২০২১ তাৰিখে কাৰ্যকৰী কৰা হ'ব।

    আমূল গাখীৰ (Amul milk)ৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি পাইছে। গাখীৰৰ এই বৰ্ধিত মূল্য কাইলৈ অৰ্থাৎ ১ জুলাই, ২০২১ তাৰিখে কাৰ্যকৰী কৰা হ'ব।

    আমূল গাখীৰ (Amul milk)ৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি পাইছে। গাখীৰৰ এই বৰ্ধিত মূল্য কাইলৈ অৰ্থাৎ ১ জুলাই, ২০২১ তাৰিখে কাৰ্যকৰী কৰা হ'ব।

    • Share this:
    যদিও সাধাৰণ মানুহে পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেল, খোৱা তেলৰ বৰ্ধিত মূল্যক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে, এতিয়া সাধাৰণ মানুহে গাখীৰ কোম্পানীৰ পৰা আন এক বিফলতাৰ সন্মুখীন হৈছে। আমূলে গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে (milk price rise)। আমূল গাখীৰ (Amul milk)ৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি পাইছে। গাখীৰৰ এই বৰ্ধিত মূল্য কাইলৈ অৰ্থাৎ ১ জুলাই, ২০২১ তাৰিখে কাৰ্যকৰী কৰা হ'ব।

    দামবোৰ কি হ'ব ?
    নিউজ18-এ প্ৰাপ্ত কৰা তথ্য অনুসৰি, দেশৰ ৰাজধানী দিল্লী, গুজৰাট আৰু পঞ্জাৱকে ধৰি কেইবাখনো ৰাজ্যত আমুল গাখীৰৰ নতুন মূল্য প্ৰযোজ্য হ'ব। প্ৰতিষ্ঠানটোৱে ইয়াৰ সকলো ব্ৰেণ্ড প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰিছে। সকলো আমুল গাখীৰ সামগ্ৰী আমুল গোল্ড, আমুল শক্তি, আমুল তাজা, আমুল টি-স্পেচিয়েল, আমুল স্লিম আৰু ট্ৰিম প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি পাব। একে সময়তে, আমুল গোল্ড এতিয়া প্ৰতি লিটাৰত ৫৮ টকাত উপলব্ধ হ'ব।

    আমুল কো-অপাৰেটিভ চ'চাইটিয়ে ব্যয় অতিৰিক্ত মূল্যৰ বাবে গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। আন কিছুমান গাখীৰ ব্যৱসায়ীয়েও ক'ৰোনাৰ উদ্ধৃতি দি গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। ইয়াৰ বাবে, গাখীৰ উৎপাদক সংস্থাই দুগ্ধ পৰিচালকসকলক হেঁচা দিয়া আৰম্ভ কৰিছে।

    কোম্পানীটোৱে কি কৈছিল শিকক?

    ব্ৰেণ্ড নাম আমূলৰ অধীনত গাখীৰ আৰু দুগ্ধজাত সামগ্ৰীৰ বিপণন কৰা আৰচি এমএফৰ পৰিচালন সঞ্চালক আৰ এছ সোধিয়ে কয় যে প্ৰায় এবছৰ আৰু সাত মাহৰ পিছত মূল্য বৃদ্ধি কৰা হৈছে, যিটো উৎপাদন ব্যয় বৃদ্ধিৰ বাবে প্ৰয়োজন হৈছিল। তেওঁ কয়, "কাইলৈৰ পৰা সমগ্ৰ ভাৰতত আমূল গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰা হ'ব।" নতুন মূল্যবোৰ সোণ, সতেজ, শক্তি, টি-স্পেচিয়েলৰ দৰে সকলো আমূল গাখীৰ ব্ৰেণ্ডৰ লগতে গৰু আৰু ম'হৰ গাখীৰ আদিৰ বাবে প্ৰযোজ্য হ'ব। ''
    Published by:Kokil Sarma
    First published: