• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Akshaya Tritiya 2022: সুখ-সমৃদ্ধি লাভ কৰিবলৈ অক্ষয় তৃতীয়াত এই উপায়বোৰ অৱলম্বন কৰক ...

Akshaya Tritiya 2022: সুখ-সমৃদ্ধি লাভ কৰিবলৈ অক্ষয় তৃতীয়াত এই উপায়বোৰ অৱলম্বন কৰক ...

হিন্দু পঞ্জীকাৰ মতে, অক্ষয় তৃতীয়া প্ৰতি বছৰে ব'হাগ মাহৰ শুক্লা পক্ষৰ তৃতীয়া তিথিত উদযাপন কৰা হয়। এই বছৰ অক্ষয় তৃতীয়া ৩ মে', ২০২২ তাৰিখে উদযাপন কৰা হ'ব।

হিন্দু পঞ্জীকাৰ মতে, অক্ষয় তৃতীয়া প্ৰতি বছৰে ব'হাগ মাহৰ শুক্লা পক্ষৰ তৃতীয়া তিথিত উদযাপন কৰা হয়। এই বছৰ অক্ষয় তৃতীয়া ৩ মে', ২০২২ তাৰিখে উদযাপন কৰা হ'ব।

হিন্দু পঞ্জীকাৰ মতে, অক্ষয় তৃতীয়া প্ৰতি বছৰে ব'হাগ মাহৰ শুক্লা পক্ষৰ তৃতীয়া তিথিত উদযাপন কৰা হয়। এই বছৰ অক্ষয় তৃতীয়া ৩ মে', ২০২২ তাৰিখে উদযাপন কৰা হ'ব।

  • Share this:
হিন্দু পঞ্জীকাৰ মতে, অক্ষয় তৃতীয়া প্ৰতি বছৰে ব'হাগ মাহৰ শুক্লা পক্ষৰ তৃতীয়া তিথিত উদযাপন কৰা হয়। এই বছৰ অক্ষয় তৃতীয়া ৩ মে', ২০২২ তাৰিখে উদযাপন কৰা হ'ব। অক্ষয় তৃতীয়া তিথিক অত্যন্ত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়, সেয়েহে এই দিনটোত প্ৰতিজন মাংগলিকে বিবাহ, গৃহ প্ৰবেশ, নতুন ব্যৱসায়, ধৰ্মীয় ৰীতি-নীতি আৰু পূজা-আবৃত্তি আদিৰ দৰে অনুষ্ঠান সম্পাদন কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, এই দিনটোত সোণ ক্ৰয় কৰাটোও অত্যন্ত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ভূপালৰ বাসিন্দা পণ্ডিত হিতেন্দ্ৰ কুমাৰ শৰ্মাৰ মতে, অক্ষয় তৃতীয়াত মা লক্ষ্মী আৰু ভগৱান বিষ্ণুক পূজা কৰা জ্যোতিষশাস্ত্ৰই ঘৰখনত সমৃদ্ধি আনিছে। ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি আনিবলৈ আপুনি অক্ষয় তৃতীয়াৰ সৈতে আন বহুতো প্ৰতিকাৰ ল'ব পাৰে।

ধন প্ৰাপ্তিৰ জোখ
অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা, মা লক্ষ্মীক স্ফটিকৰ নতুন মালা আগবঢ়াওক। যদি নতুন মালা নাথাকে, তেন্তে পুৰণি মালাটো গংগাজলৰ সৈতে ধুই আগবঢ়াব লাগে।

মন্ত্ৰটো ১০৮ বাৰ জপ কৰক
তাৰ পিছত সেই স্ফটিক মালাৰে ১০৮ বাৰ "উম হ্ৰীং শ্ৰী লক্ষ্মী বাসুদেৱায় নমঃ" মন্ত্ৰটো উচ্চাৰণ কৰক। ইয়াৰ পিছত, এই মালা পিন্ধক আৰু শুবলৈ যোৱাৰ আগতে ইয়াক খুলি থওক। তাৰ পিছত পিছদিনা গা ধুওক আৰু ইয়াক পুনৰ পিন্ধি ৰাখক।

গুলপীয়া পোছাক পিন্ধিব
অক্ষয় ত্ৰিতিয়াৰ দিনা, গুলপীয়া পোছাক পিন্ধিক আৰু স্ফটিক মুক্তা বা মালাৰ সৈতে "হ্ৰীং ক এ ই ল হ্ৰীং হ স ক হ ল হ্ৰীং স ক ল হ্ৰীং" মন্ত্ৰ উচ্চাৰণ কৰক। ইয়াৰ পৰা, সুখ নিশ্চিতভাৱে সমৃদ্ধি লাভ কৰিব।

সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে
অক্ষয় ত্ৰিতিয়াৰ দিনা দেৱী গৌৰী আৰু ভগৱান শিৱৰ উপাসনা কৰিলে এক সুখী বিবাহিত জীৱন লৈ যায়। অক্ষয় তৃতীয়াত গোটেই শিৱ পৰিয়ালটোক উপাসনা কৰাটোও অত্যন্ত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়।

উপাসনাৰ সময়ত, দেৱী গৌৰী আৰু ভগৱান শিৱক একেটা মালা আগবঢ়াওক আৰু ১০৮বাৰ "ঔঁ গৌৰীশংকৰাই নমহ" মন্ত্ৰ উচ্চাৰণ কৰক।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি