உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Akshaya Tritiya 2022: অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা এই ৭ টা ভুলৰ পৰিণাম বেয়া হ'ব পাৰে, ভুলৰ বাবেই ধনৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে !

    Akshaya Tritiya 2022: অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা এই ৭ টা ভুলৰ পৰিণাম বেয়া হ'ব পাৰে, ভুলৰ বাবেই ধনৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে !

    Akshaya Tritiya 2022: জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা মা লক্ষ্মীয়ে কিছুমান বিশেষ কামৰ বাবে খং কৰে। এই দিনটোত কোনবোৰ কাম নিষিদ্ধ বুলি গণ্য কৰা হয় জানো আহক।

    Akshaya Tritiya 2022: জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা মা লক্ষ্মীয়ে কিছুমান বিশেষ কামৰ বাবে খং কৰে। এই দিনটোত কোনবোৰ কাম নিষিদ্ধ বুলি গণ্য কৰা হয় জানো আহক।

    Akshaya Tritiya 2022: জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা মা লক্ষ্মীয়ে কিছুমান বিশেষ কামৰ বাবে খং কৰে। এই দিনটোত কোনবোৰ কাম নিষিদ্ধ বুলি গণ্য কৰা হয় জানো আহক।

    • Share this:
    Akshaya Tritiya 2022: হিন্দু পঞ্জীকাৰ মতে, অক্ষয় তৃতীয়া প্ৰতি বছৰে ব'হাগ মাহৰ শুক্লা পক্ষৰ তৃতীয়া তিথিত উদযাপন কৰা হয়। এই বছৰ অক্ষয় তৃতীয়া ৩ মে', ২০২২ তাৰিখে উদযাপন কৰা হ'ব। অক্ষয় তৃতীয়া তিথিক অত্যন্ত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়, সেয়েহে এই দিনটোত প্ৰতিজন মাংগলিকে বিবাহ, গৃহ প্ৰবেশ, নতুন ব্যৱসায়, ধৰ্মীয় ৰীতি-নীতি আৰু পূজা-আবৃত্তি আদিৰ দৰে অনুষ্ঠান সম্পাদন কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, এই দিনটোত সোণ ক্ৰয় কৰাটোও অত্যন্ত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা মা লক্ষ্মীয়ে কিছুমান বিশেষ কামৰ বাবে খং কৰে। এই দিনটোত কোনবোৰ কাম নিষিদ্ধ বুলি গণ্য কৰা হয় জানো আহক।

    ১. অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা, মা লক্ষ্মীৰ সৈতে ভগৱান বিষ্ণুৰ উপাসনাৰ নিয়ম আছে। তুলসী পাতবোৰ তেওঁলোকৰ উপাসনাত ব্যৱহাৰ কৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত, তুলসীৰ পাত ভাঙি যোৱাৰ আগতে শাৰীৰিক পৰিচ্ছন্নতাৰ বিশেষ যত্ন ল'ব লাগিব। গা নোধোৱাকৈ তুলসীৰ পাত নিচিঙিব।

    ২. অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা খালী হাতেৰে ঘৰলৈ উভতি অহাটো অতি অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। যদি সম্ভৱ হয়, ঘৰলৈ ৰূপ বা সোণৰ অলংকাৰ আনিব। যদি দামী গহনা ক্ৰয় কৰা সম্ভৱ নহয়, তেন্তে আপুনি ধাতুৰে নিৰ্মিত সৰু সামগ্ৰী এটা ঘৰলৈও আনিব পাৰে।

    ৩. অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা, কিছুমান লোকে অজ্ঞাতে কেৱল মা লক্ষ্মীক উপাসনা কৰে, আনহাতে তেওঁৰ উপাসনা ভগৱান বিষ্ণুৰ সৈতে হ'ব লাগে। দুয়োকে পৃথকে পূজা কৰিলে অশুভ পৰিণাম হ'ব পাৰে। কোৱা হয় যে লক্ষ্মীৰ সৈতে বিষ্ণুৰ পূজা কৰি, এজনে অক্ষয় পুণ্য প্ৰাপ্ত কৰে।

    ৪. অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা, গা নোধোৱাকৈ ধনৰ স্থান পৰিষ্কাৰ নকৰিব। গা নোধোৱাকৈ ঘৰৰ নিৰাপদ স্থান আদি স্পৰ্শ নকৰিব। ঘৰত বিশুদ্ধতাৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল'ব। ঘৰটো দেৱালীৰ দৰে পৰিষ্কাৰ কৰক আৰু সন্ধিয়া মুখ্য দুৱাৰত তেল বা ঘিউৰ চাকি জ্বলাওক।

    ৫. অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা, ঘৰৰ কোনো কোণত অন্ধকাৰ এৰি নিদিব। ঘৰৰ সেই অংশবোৰত চাকি জ্বলাওক য'ত আন্ধাৰ আছে। ইয়াৰ উপৰিও, তুলসী গছ আৰু মা লক্ষ্মীৰ সন্মুখত এগছি চাকি জ্বলাওক। এনে কৰাৰ দ্বাৰা, তেওঁলোকে সদায়ে আপোনাৰ ঘৰত তেওঁলোকৰ সহানুভূতি ৰাখিব।

    ৬. অক্ষয় তৃতীয়াৰ দিনা ব্ৰহ্মচৰ্যৰ নিয়ম অনুসৰণ কৰা উচিত। আজিৰ দিনটোত তামৰ বস্তুবোৰৰ পৰা আঁতৰি থাকক। নহৰু-পিয়াজ খোৱা পৰিহাৰ কৰিব। কেৱল সাত্তিক আহাৰ গ্ৰহণ কৰক। কাৰো প্ৰতি বেয়া চিন্তা বা খঙৰ অনুভূতি নিদিব।

    ৭. লগতে, দিনত টোপনি নাযাব। যদি এজন দৰিদ্ৰ ব্যক্তি আপোনাৰ দুৱাৰলৈ আহে, তেওঁক খালী হাতেৰে যাবলৈ নিদিব। তেওঁলোকক খাদ্য দিয়ক বা দানত কিবা দিয়ক।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: