• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • 7th Pay Commission: কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে পাব ভাল খবৰ ! ১ জুলাইৰ পৰা বাঢ়িব পাৰে ৫ শতাংশ DA ...

7th Pay Commission: কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে পাব ভাল খবৰ ! ১ জুলাইৰ পৰা বাঢ়িব পাৰে ৫ শতাংশ DA ...

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ লাখ লাখ কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, চৰকাৰে ১ জুলাইৰ পৰা DA ৫ শতাংশ বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ লাখ লাখ কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, চৰকাৰে ১ জুলাইৰ পৰা DA ৫ শতাংশ বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ লাখ লাখ কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, চৰকাৰে ১ জুলাইৰ পৰা DA ৫ শতাংশ বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ লাখ লাখ কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। তেওঁলোকে দেশৰ বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ পৰা সকাহ পাব বুলি আশা কৰা হৈছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, চৰকাৰে ১ জুলাইৰ পৰা DA ৫ শতাংশ বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

DA ৩৪ শতাংশৰ পৰা ৩৯ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে
দৰাচলতে, ২০২২ চনৰ মাৰ্চ মাহত এআইচিপিআই সূচক বৃদ্ধি পাইছিল, যাৰ পিছত আশা কৰা হৈছে যে চৰকাৰে DA ৩ শতাংশ নহয়, ৫ শতাংশ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। যদি এনে হয়, কৰ্মচাৰীসকলৰ ডিএ ৩৪ শতাংশৰ পৰা ৩৯ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব। যদি এনে হয়, কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা ২৭ হাজাৰতকৈ অধিক বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

এআইচিপিআই সূচক
এই বছৰ জানুৱাৰী আৰু ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ এআইচিপিআই সূচক হ্ৰাস পাইছে। ই জানুৱাৰীত ১২৫.১ পইণ্ট, ফেব্ৰুৱাৰীত ১২৫ আৰু মাৰ্চত এক পইণ্ট বৃদ্ধি হৈ ১২৬ হয়। এপ্ৰিলৰ তথ্য অনুসৰি, এআইচিপিআই সূচক ১২৭.৭ লৈ আহিছে। ই ১.৩৫ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে, অৰ্থাৎ এতিয়া যদি মে আৰু জুনৰ তথ্য ১২৭ অতিক্ৰম কৰে, ই ৫ শতাংশ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: