உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • 7th Pay Commission: কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ, ৩৪ শতাংশ DA পাব পাৰে ! HRA বৃদ্ধিৰো সম্ভাৱনা ...

    7th Pay Commission: কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ, ৩৪ শতাংশ DA পাব পাৰে ! HRA বৃদ্ধিৰো সম্ভাৱনা ...

    7th Pay Commission: যদি আপুনি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী, আপুনি ভাল খবৰ পাব। আপোনাৰ দৰমহা যথেষ্ট বৃদ্ধি হ'ব। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কৰ্মচাৰীসকলৰ DA সোনকালেই বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। কৰ্মচাৰীসকলে বৰ্তমান ৩১ শতাংশ DAলাভ কৰিছে, কিন্তু ই ৩৪ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    7th Pay Commission: যদি আপুনি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী, আপুনি ভাল খবৰ পাব। আপোনাৰ দৰমহা যথেষ্ট বৃদ্ধি হ'ব। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কৰ্মচাৰীসকলৰ DA সোনকালেই বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। কৰ্মচাৰীসকলে বৰ্তমান ৩১ শতাংশ DAলাভ কৰিছে, কিন্তু ই ৩৪ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    7th Pay Commission: যদি আপুনি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী, আপুনি ভাল খবৰ পাব। আপোনাৰ দৰমহা যথেষ্ট বৃদ্ধি হ'ব। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কৰ্মচাৰীসকলৰ DA সোনকালেই বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। কৰ্মচাৰীসকলে বৰ্তমান ৩১ শতাংশ DAলাভ কৰিছে, কিন্তু ই ৩৪ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    • Share this:
    যদি আপুনি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী, আপুনি ভাল খবৰ পাব। আপোনাৰ দৰমহা যথেষ্ট বৃদ্ধি হ'ব। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কৰ্মচাৰীসকলৰ DA সোনকালেই বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। কৰ্মচাৰীসকলে বৰ্তমান ৩১ শতাংশ DAলাভ কৰিছে, কিন্তু ই ৩৪ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    DA বকেয়া সোনকালে পোৱা যাব পাৰে
    এইটো খবৰ পোৱা গৈছে যে কৰ্মচাৰীসকলে DA বৃদ্ধিৰ সৈতে DA বকেয়াও পাব পাৰে। কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলে ১৮ মাহৰ প্ৰাপ্য ডি.এ.-ত বকেয়া পৰিমাণ দিয়া নাই। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি ইয়াৰ মুক্তিৰ বাবে দাবী কৰি আহিছে। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, চৰকাৰে ২৬ জানুৱাৰীৰ আশে পাশে বিষয়টোৰ ওপৰত সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। যদি চৰকাৰে ডিএ বকেয়া জাৰী কৰে তেন্তে কৰ্মচাৰীসকলে এক সুন্দৰ পৰিমাণ লাভ কৰিব পাৰে।

    এইচ.আৰ.এ. কেতিয়া বৃদ্ধি হ'ব জানি লওঁক
    কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলে ঘৰ ভাড়া ভাট্টা অৰ্থাৎ এইচ.আৰ.এ. বৃদ্ধি হোৱাৰ আশা কৰিছে। ২০২১ চনৰ জুলাইত ডিএ ২৮ শতাংশলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছিল। সেই সময়ছোৱাত HRA সংশোধন কৰা হৈছিল। বৰ্তমান, নগৰীয় শ্ৰেণীত এইচ.আৰ.এ.-ৰ হাৰ হৈছে ২৭ শতাংশ, ১৮ শতাংশ আৰু ৯ শতাংশ। যোৱা অক্টোবৰত, চৰকাৰে ডি.এ. ২৮ শতাংশৰ পৰা ৩১ শতাংশলৈ বৃদ্ধি কৰিছিল। তেতিয়াৰ পৰা, কৰ্মচাৰীসকলে তেওঁলোকৰ এইচ.আৰ.এ. বৃদ্ধি কৰিব বুলি আশা কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: