• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Optical Illusion: এদ'ম বিলাহীৰ মাজত লুকাই আছে তিনিটা আপেল, আপোনাৰ হাতত আছে ১০ ছেকেণ্ড, বিচাৰি উলিয়াওক

Optical Illusion: এদ'ম বিলাহীৰ মাজত লুকাই আছে তিনিটা আপেল, আপোনাৰ হাতত আছে ১০ ছেকেণ্ড, বিচাৰি উলিয়াওক

Optical Illusion: ছবিখনত আপেল আৰু বিলাহীৰ মাজত পাৰ্থক্য এটাই হ’ল ৰঙা বিলাহী ওপৰত সেউজীয়া ঠাৰি থাকিব আনহাতে আপেলৰ ওপৰত সেউজীয়া পাত থাকিব।

Optical Illusion: ছবিখনত আপেল আৰু বিলাহীৰ মাজত পাৰ্থক্য এটাই হ’ল ৰঙা বিলাহী ওপৰত সেউজীয়া ঠাৰি থাকিব আনহাতে আপেলৰ ওপৰত সেউজীয়া পাত থাকিব।

Optical Illusion: ছবিখনত আপেল আৰু বিলাহীৰ মাজত পাৰ্থক্য এটাই হ’ল ৰঙা বিলাহী ওপৰত সেউজীয়া ঠাৰি থাকিব আনহাতে আপেলৰ ওপৰত সেউজীয়া পাত থাকিব।

  • Share this:
হাংগেৰীৰ বিখ্যাত শিল্পী ডুডলফে এখন ছবিৰ জৰিয়তে প্ৰত্যাহ্বান জনাই সকলোকে আচৰিত কৰি তুলিছে। ছবিখন হৈছে এদ'ম বিলাহী আৰু তাৰ মাজত তিনিটা আপেল লুকুৱাই থোৱা আছে। আপেল তিনিটা বিচাৰিবলৈ ১০ ছেকেণ্ড সময় দিয়া হৈছে। এই অপটিকেল ইলুজন চেলেঞ্জটোও আপোনাৰ মগজুৰ পৰীক্ষা। যিটো পাছ কৰি আপুনি ছুপাৰ ইনটেলিজেণ্ট হোৱাৰ সুখ্যাতি লাভ কৰিব পাৰে।

প্ৰত্যাহ্বানটো হ’ল বিলাহীৰ মাজত লুকাই থকা আপেলবোৰ বিচাৰি উলিওৱা
ডুডলফে সৃষ্টি কৰা অপটিকেল ইলুজন ছবিখনত বহুতো ৰঙা বিলাহী একেলগে দেখা যাব। বিলাহীৰ মাজত তিনিটা ৰঙা ৰঙা আপেলো লুকাই আছে। আৰু আপোনাৰ প্ৰত্যাহ্বানটো হ’ল ১০ ছেকেণ্ডৰ ভিতৰতে আপুনি এই তিনিটা আপেল বিচাৰি উলিয়াব লাগিব। যদি আপুনি নিৰ্দিষ্ট সময়ৰ ভিতৰত তিনিওটা আপেল বিচাৰি উলিয়াব পাৰে, তেন্তে বিশ্বাস কৰক আপুনি ছুপাৰ ইনটেলিজেণ্টৰ শিতানত আহিব। কিন্তু চকুৰ ভ্ৰমৰ সহায়ত এই ফটোৰ প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰাটো সহজ নহয়। লাখ লাখ চেষ্টা কৰাৰ পিছতো অধিকাংশ লোকেই এই কামত ব্যৰ্থ হয়। আপেল বিচাৰিবলৈ আৰম্ভ কৰক আৰু এই ছবিখন চাওক। ছবিখনৰ ওপৰৰ অংশত সোঁফালে আৰু তলৰ অংশত বাওঁফালে দুটা আপেল দেখা পাব।



আপেলৰ সন্ধান শেষ হ’লে বুদ্ধিমান বুলি কোৱা হ’ব।
যিসকলে বিলাহীৰ মাজত লুকাই থকা তিনিটা আপেল বিচাৰি উলিয়াবলৈ চেষ্টা কৰিছে তেওঁলোকৰ বাবে এইটো জনাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ যে তেওঁলোকৰ হাতত মাত্ৰ ১০ ছেকেণ্ড সময় আছে। নোৱাৰিলে ই আপোনাৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু দক্ষতাৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিব। ছবিখন চালে ওপৰৰ অংশটোৰ সোঁফালে এটা আপেল উকি মাৰি থকা দেখা যাব। তাৰ পৰা তললৈ নামি আহি বাওঁফালে চাওক। কিন্তু যিসকলে ১০ ছেকেণ্ডত আপেল বিচাৰি নাপালে, তেওঁলোকে ওপৰৰ ছবিখন ভালদৰে চাব লাগিব। য'ত আপেলৰ স্থান দেখুওৱা হৈছে। আপেল আৰু বিলাহীৰ মাজত পাৰ্থক্য এটাই হ’ল ৰঙা বিলাহী ওপৰত সেউজীয়া ঠাৰি থাকিব আনহাতে আপেলৰ ওপৰত সেউজীয়া পাত থাকিব।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি