• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Shani Dev: শনি দেৱে এনে লোকৰ ওপৰত খং কৰে, এই ৮ টা কাম আপুনি কেতিয়াও নকৰিব ...

Shani Dev: শনি দেৱে এনে লোকৰ ওপৰত খং কৰে, এই ৮ টা কাম আপুনি কেতিয়াও নকৰিব ...

আজি শনিবাৰে (Saturday) ন্যায়ৰ দেৱতা শনি দেৱৰ উপাসনা (Shani Dev Ki Puja)ৰ বাবে উৎসৰ্গিত। শনি দেৱে যিজনৰ ওপৰত তেওঁ সন্তুষ্ট হয় তেওঁলোকৰ জীৱনত সুখ আৰু সৌভাগ্য প্ৰদান কৰে। চাকৰি (job) আৰু ব্যৱসায় (business), ঘৰৰ সুখ, বাহন আদিত সফলতা আহে।

আজি শনিবাৰে (Saturday) ন্যায়ৰ দেৱতা শনি দেৱৰ উপাসনা (Shani Dev Ki Puja)ৰ বাবে উৎসৰ্গিত। শনি দেৱে যিজনৰ ওপৰত তেওঁ সন্তুষ্ট হয় তেওঁলোকৰ জীৱনত সুখ আৰু সৌভাগ্য প্ৰদান কৰে। চাকৰি (job) আৰু ব্যৱসায় (business), ঘৰৰ সুখ, বাহন আদিত সফলতা আহে।

আজি শনিবাৰে (Saturday) ন্যায়ৰ দেৱতা শনি দেৱৰ উপাসনা (Shani Dev Ki Puja)ৰ বাবে উৎসৰ্গিত। শনি দেৱে যিজনৰ ওপৰত তেওঁ সন্তুষ্ট হয় তেওঁলোকৰ জীৱনত সুখ আৰু সৌভাগ্য প্ৰদান কৰে। চাকৰি (job) আৰু ব্যৱসায় (business), ঘৰৰ সুখ, বাহন আদিত সফলতা আহে।

  • Share this:
আজি শনিবাৰে (Saturday) ন্যায়ৰ দেৱতা শনি দেৱৰ উপাসনা (Shani Dev Ki Puja)ৰ বাবে উৎসৰ্গিত। শনি দেৱে যিজনৰ ওপৰত তেওঁ সন্তুষ্ট হয় তেওঁলোকৰ জীৱনত সুখ আৰু সৌভাগ্য প্ৰদান কৰে। চাকৰি (job) আৰু ব্যৱসায় (business), ঘৰৰ সুখ, বাহন আদিত সফলতা আছে। যেতিয়া শনি দেৱে খং কৰে, তেতিয়া আপোনাৰ বেয়া সময় আৰম্ভ হয়। জীৱনত বিভিন্ন ধৰণৰ সমস্যা আছে, বহু প্ৰকাৰৰ ৰোগ হয়। শনি দেৱে কেনে ধৰণৰ মানুহৰ ওপৰত খং কৰে আৰু তেওঁলোকৰ জীৱন দুখীয়া হৈ পৰে জানো আহক।

এই লোকসকলৰ ওপৰত শনিৰ দৃষ্টি
১. যিসকলে নখ লেতেৰা ৰাখে। তেওঁলোকে ইয়াক সময়মতে পৰিষ্কাৰ নকৰে, আনকি তেওঁলোকে নিজে পৰিষ্কাৰ হৈ নাথাকে। তেওঁলোকৰ শনিৰ অনুগ্ৰহ আছে। তেওঁলোক শনি দেৱৰ ক্ৰোধৰ অংশ হৈ পৰে।

২. যিসকলে দৰিদ্ৰ বা দৰিদ্ৰ লোকসকলক সহায় নকৰে। অসহায় লোকসকলক তেওঁলোকৰ চকুৰ আগত কষ্ট পাবলৈ দিয়ক। শনি দেৱ তেওঁলোকৰ ওপৰত খং কৰে আৰু তেওঁলোকৰ বেয়া সময় আৰম্ভ হয়।

৩. কুকুৰক অত্যাচাৰ কৰা মানুহ, যিয়ে কুকুৰক প্ৰহাৰ কৰে। শনি দেৱৰ তেওঁলোকৰ ওপৰত খং উঠে যিয়ে খোৱাৰ সময়ত কুকুৰক হাৰাশাস্তি কৰে। যিসকলৰ ৰাশিফলত শনিৰ ত্ৰুটি আছে তেওঁলোককো কুকুৰ সেৱা কৰিবলৈ কোৱা হয়।

৪. শনি দেৱে পিতৃ-মাতৃ আৰু বৃদ্ধ আৰু মহিলাৰ বিষয়ে বেয়া চিন্তা কৰা সকলৰ ওপৰতো খং কৰে।

৫. যিসকলে চুৰি কৰে, প্ৰলোভিত কৰে, আনক প্ৰতাৰণা কৰে, তেওঁলোকৰ প্ৰতিশ্ৰুতিৰ পৰা আঁতৰি যায়, তেওঁলোকৰ মনত আনক ঘৃণা কৰে আৰু ৰোগীসকলক ঘৃণা কৰে, তেওঁলোকৰ প্ৰতি শনিৰ এক বক্ৰ দৃষ্টি আছে।

৬. শনি দেৱে দিব্যাংগসকলক সহায় নকৰা সকলৰ ওপৰতো খং কৰে, যিসকলে অন্ধসকলক পথ প্ৰদৰ্শন নকৰে। এনে লোকসকলৰ উন্নতি নহয়। শনিয়ে কামটোত হস্তক্ষেপ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

৭. শনি দেৱ বেয়া আসক্তি থকা লোকসকলৰ সৈতে সুখী নহয়। মাংস, সুৰা, ধুমপান কৰা, জুৱাত আসক্তসকলক শনিদেৱে ভাল নাপায়।

৮. দেৱ-দেৱীসকলক অসন্মান কৰিলে, আপোনাৰ মাতৃক আঘাত কৰিলে, শনি দেৱে আপোনাৰ ওপৰত খং কৰিব পাৰে।

(Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ বিশ্বাসৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮-অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক)
Published by:Kokil Sarma
First published: