West Bengal Elections 2021: মমতা বেনাৰ্জীয়ে প্ৰমাণ কৰিলে যে জেদৰ আগত দিদি আছে, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ হেট্ৰিকৰ দিশে মমতা!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 2, 2021, 6:59 PM IST
West Bengal Elections 2021: মমতা বেনাৰ্জীয়ে প্ৰমাণ কৰিলে যে জেদৰ আগত দিদি আছে, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ হেট্ৰিকৰ দিশে মমতা!
Mamata Banerjee in West Bengal Elections : মমতাৰ জেদৰ বিষয়ে এটা বিখ্যাত কাহিনী আছে যেতিয়া প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰী বাজপেয়ীয়েও তেওঁক কৈছিল যে যদি আপুনি মানি নলয়, তেন্তে তেওঁ নাখাব। মমতাই নন্দীগ্ৰামৰ অধিকাৰীৰ সন্মুখত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰাৰ সিদ্ধান্তও জেদত লৈছিল। নিকট আত্মীয়সকলে আন এখন আসনৰ পৰা মনোনয়ন দাখিল কৰিবলৈ কৈছিল কিন্তু তেওঁ সিদ্ধান্তত অটল দিছিল।

Mamata Banerjee in West Bengal Elections : মমতাৰ জেদৰ বিষয়ে এটা বিখ্যাত কাহিনী আছে যেতিয়া প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰী বাজপেয়ীয়েও তেওঁক কৈছিল যে যদি আপুনি মানি নলয়, তেন্তে তেওঁ নাখাব। মমতাই নন্দীগ্ৰামৰ অধিকাৰীৰ সন্মুখত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰাৰ সিদ্ধান্তও জেদত লৈছিল। নিকট আত্মীয়সকলে আন এখন আসনৰ পৰা মনোনয়ন দাখিল কৰিবলৈ কৈছিল কিন্তু তেওঁ সিদ্ধান্তত অটল দিছিল।

  • Share this:
পশ্চিম বংগত, আকৌ এবাৰ তৃণমূল কংগ্ৰেছ চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলি আছে। মমতা বেনাৰ্জীয়ে ৰাজ্যখনত বিজয়ৰ হেট্ৰিক অৰ্জন কৰিছে আৰু একেৰাহে তৃতীয়বাৰৰ বাবে ক্ষমতা দখল কৰিব।

মমতা বেনাৰ্জীক জেদী বুলি গণ্য কৰা হয় আৰু তেওঁৰ আত্মীয়সকলেও এই কথাকে কয়। যদি তেওঁ কিবা এটা কৰিবলৈ জোৰ দিয়ে, সেইটো সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছতহে উশাহ লয়। সেয়েহে, যোৱা দুটা কাৰ্যকাল সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত, পশ্চিম বংগৰ ৰাইজে তৃতীয়বাৰৰ বাবে তেওঁৰ ওপৰত আস্থা প্ৰকাশ কৰিছিল। তেওঁৰ বিজয় আন কিছুমান দলৰ নেতাৰ বাবেও এক লাভজনক চুক্তি যেন লাগিছে আৰু তেওঁ ইয়াৰ অজুহাতত কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰকো আঘাত কৰে, যাৰ ভিতৰত আছে অখিলেশ যাদৱ, মেহবুবা মুফতি আৰু সঞ্জয় ৰাউত।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 2, 2021, 6:52 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি