• Home
  • »
  • News
  • »
  • kolkata
  • »
  • দুৰ্গা পূজা উৎসৱত মহুয়া মৈত্ৰাই ৰাস্তাত মহিলাৰ সৈতে কৰিলে নৃত্য ...

দুৰ্গা পূজা উৎসৱত মহুয়া মৈত্ৰাই ৰাস্তাত মহিলাৰ সৈতে কৰিলে নৃত্য ...

মহুয়া মৈত্ৰাই টুইটাৰত ভিডিঅ'টো শ্বেয়াৰ কৰি লিখিছে, "নাদিয়াত মহাপঞ্চমী উদযাপনৰ সুন্দৰ মুহূৰ্ত।" এই ভিডিঅ'টোত মৈত্ৰাক মহাপঞ্চমী উদযাপন শোভাযাত্ৰাৰ সময়ত ৰাস্তাত এটা বাংলা গীত 'সোহাগ চান্দ বোডোনি ধোনী নাচো তো দেখি'ত নৃত্য কৰা দেখা গৈছে।

মহুয়া মৈত্ৰাই টুইটাৰত ভিডিঅ'টো শ্বেয়াৰ কৰি লিখিছে, "নাদিয়াত মহাপঞ্চমী উদযাপনৰ সুন্দৰ মুহূৰ্ত।" এই ভিডিঅ'টোত মৈত্ৰাক মহাপঞ্চমী উদযাপন শোভাযাত্ৰাৰ সময়ত ৰাস্তাত এটা বাংলা গীত 'সোহাগ চান্দ বোডোনি ধোনী নাচো তো দেখি'ত নৃত্য কৰা দেখা গৈছে।

মহুয়া মৈত্ৰাই টুইটাৰত ভিডিঅ'টো শ্বেয়াৰ কৰি লিখিছে, "নাদিয়াত মহাপঞ্চমী উদযাপনৰ সুন্দৰ মুহূৰ্ত।" এই ভিডিঅ'টোত মৈত্ৰাক মহাপঞ্চমী উদযাপন শোভাযাত্ৰাৰ সময়ত ৰাস্তাত এটা বাংলা গীত 'সোহাগ চান্দ বোডোনি ধোনী নাচো তো দেখি'ত নৃত্য কৰা দেখা গৈছে।

  • Share this:
পশ্চিম বংগৰ দুৰ্গা পূজা সমগ্ৰ দেশতে বিখ্যাত। আজিকালি সমগ্ৰ ৰাজ্য এই উৎসৱত নিমজ্জিত হৈ আছে। ৰাজনীতিবিদ-অভিনেতাৰ পৰা সাধাৰণ লোকলৈকে, তেওঁলোকে অতি উৎসাহেৰে এই উৎসৱত অংশগ্ৰহণ কৰিছে। তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ (টিএমচি) সাংসদ মহুয়া মৈত্ৰাইও এই খণ্ডত যোগদান কৰিছিল। তেওঁ ইয়াত নাদিয়া জিলাত মহাপঞ্চমী উদযাপনৰ এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছিল, য'ত তেওঁক ৰাস্তাত আন মহিলাৰ সৈতে নৃত্য কৰা দেখা গৈছে।

মহুয়া মৈত্ৰাই টুইটাৰত ভিডিঅ'টো শ্বেয়াৰ কৰি লিখিছে, "নাদিয়াত মহাপঞ্চমী উদযাপনৰ সুন্দৰ মুহূৰ্ত।" এই ভিডিঅ'টোত মৈত্ৰাক মহাপঞ্চমী উদযাপন শোভাযাত্ৰাৰ সময়ত ৰাস্তাত এটা বাংলা গীত 'সোহাগ চান্দ বোডোনি ধোনী নাচো তো দেখি'ত নৃত্য কৰা দেখা গৈছে।

মৈত্ৰাই এই সময়ছোৱাত তেওঁৰ নৃত্য দক্ষতা দেখুওৱাৰ লগতে গান গাইছিল।

নদিনীয়া নৱৰাত্ৰি উৎসৱৰ পঞ্চম দিনা উদযাপন কৰা মহাপঞ্চমীত ভক্তসকলে দুৰ্গাৰ পঞ্চম অৱতাৰক উপাসনা কৰে। মহাপঞ্চমী শুক্ৰবাৰে উদযাপন কৰা হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি