• Home
  • »
  • News
  • »
  • kolkata
  • »
  • Khela Hobe Dibas: শাৰী পিন্ধি ফুটবলত কিক মাৰিলে কোনে? ভাইৰেল ফটো

Khela Hobe Dibas: শাৰী পিন্ধি ফুটবলত কিক মাৰিলে কোনে? ভাইৰেল ফটো

ছানগ্লাছ আৰু শাৰী পিন্ধি ফুটবলত জোৰেৰে কিক মাৰিলে মহুৱাই। সাংসদগৰাকীৰ ‘খেলা হবে’ ছবি এতিয়া ভাইৰেল।

ছানগ্লাছ আৰু শাৰী পিন্ধি ফুটবলত জোৰেৰে কিক মাৰিলে মহুৱাই। সাংসদগৰাকীৰ ‘খেলা হবে’ ছবি এতিয়া ভাইৰেল।

ছানগ্লাছ আৰু শাৰী পিন্ধি ফুটবলত জোৰেৰে কিক মাৰিলে মহুৱাই। সাংসদগৰাকীৰ ‘খেলা হবে’ ছবি এতিয়া ভাইৰেল।

  • Share this:
তৃণমূল কংগ্ৰেছে (TMC) সমগ্ৰ ৰাজ্যজুৰি ১৬ আগষ্টত খেলা হবে দিৱস পালন কৰে। ৰাজ্যৰ শাসকীয় দলটোৱে ঘোষণা কৰে যে আজি ‘খেলা হবে দিৱস’ (Khela Hobe Dibas) হ’ব আৰু দলীয় নেতাসকলে সমগ্ৰ পশ্চিমবংগ (West Bengal)ত ফুটবল খেলৰ আয়োজন কৰি ক্ৰীড়াক প্ৰসাৰিত কৰিব। তৃণমূলৰ সাংসদ মহুৱা মৈত্ৰ (Mahua Moitra) এই খেলা হবে দিৱস উপলক্ষে এক ফুটবল খেল (Football Match)ত অংশ লৈছিল। পিছত ফুটবল খেলি থকা এখন ছবি শ্বেয়াৰ কৰিলে মহুৱাই।

ছানগ্লাছ আৰু শাৰী পিন্ধি ফুটবলত জোৰেৰে কিক মাৰিলে মহুৱাই। সাংসদগৰাকীৰ ‘খেলা হবে’ ছবি এতিয়া ভাইৰেল।

"খেল হবে "! এই বাক্যাংশই আছিল বিগত বৰ্ষৰ হাই-ভল্টেজ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ সময়ত তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নিৰ্বাচনী ‘কেচলাইন’। এই ‘খেলা হবে’ শ্লোগানেৰে বিজেপি (BJP)ক পৰাস্ত কৰি একেৰাহে তৃতীয়বাৰৰ বাবে ক্ষমতালৈ ঘূৰি আহিছিল তৃণমূল।

যোৱা বছৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জী (Mamata Banerjee)য়ে ঘোষণা কৰিছিল যে এতিয়াৰ পৰা ১৬ আগষ্টত ‘খেলা হবে দিৱস’ হিচাপে পালন কৰা হ’ব। মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীৰ নিৰ্দেশত সমগ্ৰ ৰাজ্যজুৰি ‘খেলা হবে’ দিৱস অতি উৎসাহ আৰু উৎসাহেৰে পালন কৰা হয়। নেতাজী ইনড’ৰ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হয় মূল অনুষ্ঠান। এই অনুষ্ঠানত ক্ৰীড়া মন্ত্ৰী অৰূপ বিশ্বাসৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ক্ৰীড়া বিভাগৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী মনোজ তিৱাৰীলৈকে বিভিন্ন স্তৰৰ লোকে অংশগ্ৰহণ কৰে।

ৰাজ্য চৰকাৰৰ উদ্যোগত ‘খেলা হবে’ দিৱস কেৱল নেতাজী ইনড’ৰ ষ্টেডিয়ামতে নহয়, ৩৪৫ টা ব্লক, ১১৯ টা পৌৰসভা, ৬ টা পৌৰনিগম, কলকাতা পৌৰ এলেকাৰ ১৪৪ টা ৱাৰ্ড, ২৩ খন জিলা সদৰত আয়োজন কৰা হয়।
Published by:Manjumoni Borah
First published: