• Home
  • »
  • News
  • »
  • kolkata
  • »
  • গানৰ বাবে আহিছিল চহৰখনলৈ, হাজাৰ হাজাৰ লোকক উপহাৰ দিছিল জীৱনৰ শেষ সন্ধ্যা ! গান ছেলুট লৈ এৰিব এই চহৰ ...

গানৰ বাবে আহিছিল চহৰখনলৈ, হাজাৰ হাজাৰ লোকক উপহাৰ দিছিল জীৱনৰ শেষ সন্ধ্যা ! গান ছেলুট লৈ এৰিব এই চহৰ ...

তেওঁ গানৰ বাবে কলকাতালৈ আহিছিল। তেওঁ কলকাতাৰ হাজাৰ হাজাৰ লোকক উপহাৰ দিছিল জীৱনৰ শেষ সন্ধ্যা। শিল্পীজনে আজি গান ছেলুট লৈ লৈ চহৰ এৰিছে।

তেওঁ গানৰ বাবে কলকাতালৈ আহিছিল। তেওঁ কলকাতাৰ হাজাৰ হাজাৰ লোকক উপহাৰ দিছিল জীৱনৰ শেষ সন্ধ্যা। শিল্পীজনে আজি গান ছেলুট লৈ লৈ চহৰ এৰিছে।

তেওঁ গানৰ বাবে কলকাতালৈ আহিছিল। তেওঁ কলকাতাৰ হাজাৰ হাজাৰ লোকক উপহাৰ দিছিল জীৱনৰ শেষ সন্ধ্যা। শিল্পীজনে আজি গান ছেলুট লৈ লৈ চহৰ এৰিছে।

  • Share this:
তেওঁ গানৰ বাবে কলকাতালৈ আহিছিল। তেওঁ কলকাতাৰ হাজাৰ হাজাৰ লোকক উপহাৰ দিছিল জীৱনৰ শেষ সন্ধ্যা। শিল্পীজনে আজি গান ছেলুট লৈ লৈ চহৰ এৰিছে। কৃষ্ণকুমাৰ কুন্নত ওৰফে বলীউডৰ গায়ক কে কে কফিনত কেইঘণ্টামানৰ ভিতৰতে কলকাতা বিমানবন্দৰত উপস্থিত হ'ব।

পশ্চিংবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে প্ৰথমে কয় যে ৰাজ্য চৰকাৰে কলকাতা বিমানবন্দৰত প্ৰয়াত শিল্পীগৰাকীক গান ছেলুট জনাব৷ নিৰ্দেশনা অনুসৰি বিমানবন্দৰত বিধাননগৰ আৰক্ষীয়ে সকলো প্ৰস্তুতি চলাইছে৷ একেদৰে, ৰবীন্দ্ৰ সদনত প্ৰয়াত কণ্ঠশিল্পীগৰাকীক গান ছেলুট জনোৱা হয়। বাংকুৰাৰ পৰা কলকাতালৈ উভতি অহাৰ পিছত মমতাই কেকেৰ পত্নী জ্যোতি, পুত্ৰ নকুল আৰু কন্যা তামাৰাৰ সৈতে কথা পাতে। তেওঁ জ্যোতিৰ কান্ধত হাত ৰাখি সান্ত্বনা দিয়ে।





ৰাতিপুৱা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কৈছিল, "আমি ৰবীন্দ্ৰ সদনৰ সকলো শিল্পীক শেষ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰি আহিছো ৷ মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ হ'বলৈ কিছু সময় লাগিব৷ ৰবীন্দ্ৰ সদন এছএছকেএমৰ পৰা নিকটতম৷ লগতে, তেওঁলোকে সন্ধিয়া ৫.১৫ বজাৰ বিমানত মৃতদেহটো লৈ মুম্বাইলৈ উভতি আহিব৷ গতিকে এতিয়াও কিছু সময় আছে৷

কে কেৰ মৃত্যুৰ খবৰ পোৱাৰ পিছত মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে আজি ৰাতিপুৱা টুইট যোগে শোক প্ৰকাশ কৰি লিখিছে, "বলীউডৰ বিখ্যাত নেপথ্য গায়ক কে কেৰ অকাল মৃত্যুত দুখিত। মোৰ সহকৰ্মীসকলে যোৱা নিশাৰ পৰা প্ৰয়োজনীয় ব্যৱস্থা কৰিবলৈ আৰু পৰিয়ালৰ কাষত থিয় দিবলৈ পৰিশ্ৰম কৰি আছে। '
Published by:Kokil Sarma
First published: