• Home
  • »
  • News
  • »
  • kolkata
  • »
  • ২ মে'ৰ পৰা ১৫ জুনলৈ গৰমৰ বন্ধ ! মমতা বেনাৰ্জীৰ নিৰ্দেশৰ পিছতে শিক্ষা বিভাগে জাৰি কৰিলে নিৰ্দেশনা ...

২ মে'ৰ পৰা ১৫ জুনলৈ গৰমৰ বন্ধ ! মমতা বেনাৰ্জীৰ নিৰ্দেশৰ পিছতে শিক্ষা বিভাগে জাৰি কৰিলে নিৰ্দেশনা ...

মমতা বেনাৰ্জীৰ নিৰ্দেশনাৰ পিছত শিক্ষা বিভাগে গ্ৰীষ্মকালীন বন্ধৰ নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ৰাজ্যখনৰ শিক্ষা বিভাগে ২ মে'ৰ পৰা ১৫ জুনলৈ বন্ধ ঘোষণা কৰিছে।

মমতা বেনাৰ্জীৰ নিৰ্দেশনাৰ পিছত শিক্ষা বিভাগে গ্ৰীষ্মকালীন বন্ধৰ নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ৰাজ্যখনৰ শিক্ষা বিভাগে ২ মে'ৰ পৰা ১৫ জুনলৈ বন্ধ ঘোষণা কৰিছে।

মমতা বেনাৰ্জীৰ নিৰ্দেশনাৰ পিছত শিক্ষা বিভাগে গ্ৰীষ্মকালীন বন্ধৰ নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ৰাজ্যখনৰ শিক্ষা বিভাগে ২ মে'ৰ পৰা ১৫ জুনলৈ বন্ধ ঘোষণা কৰিছে।

  • Share this:
মমতা বেনাৰ্জীৰ নিৰ্দেশনাৰ পিছত শিক্ষা বিভাগে গ্ৰীষ্মকালীন বন্ধৰ নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ৰাজ্যখনৰ শিক্ষা বিভাগে ২ মে'ৰ পৰা ১৫ জুনলৈ বন্ধ ঘোষণা কৰিছে। মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে বুধবাৰৰ প্ৰশাসনিক বৈঠকৰ পৰা গ্ৰীষ্মকালীন বন্ধৰ অগ্ৰগতিৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। তেওঁ শিক্ষা বিভাগক ২ মে'ৰ পৰা গ্ৰীষ্মকালীন বন্ধ ঘোষণা কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছিল। বন্ধ কেতিয়া লৈকে থাকিব সেই দিনটো শিক্ষা বিভাগে জুনত সিদ্ধান্ত লয়।

তেওঁ সাংবাদিকৰ সন্মুখত প্ৰশাসনিক সভাৰ পৰা ঘোষণা কৰে যে শিশুসকলে তাপপ্ৰবাহ সহ্য কৰিব নোৱাৰে, বিভিন্ন অঞ্চলৰ পৰা শিশু অসুস্থ হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। সেয়েহে বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয়, বিশ্ববিদ্যালয়সমূহক অহা মাহৰ ২ তাৰিখৰ পৰা বন্ধ ৰখা উচিত। মমতাই ব্যক্তিগত বিদ্যালয়সমূহকো এই সন্দৰ্ভত নিৰ্দেশ দিছে। তেওঁ তেওঁলোকক এই গুৰুতৰ পৰিস্থিতিত শিশুসকলে বিদ্যালয়লৈ যাব নালাগে তাৰ যত্ন ল'বলৈ আহ্বান জনাইছে। ৰাজ্যখনৰ পৰিস্থিতি ক্ৰমান্বয়ে অধিক অসহনীয় হৈ পৰিছে। তীব্ৰ তাপ প্ৰবাহে ৰাজ্যখনক আগুৰি ধৰিছে। বুধবাৰৰ দিনাও ৰাজ্যজুৰি গৰমৰ ঢৌৰ মৃত্যুৰ ঘণ্টা তীব্ৰ আছিল। বতৰ বিভাগে প্ৰদান কৰা পৰিসংখ্যা অনুসৰি, ৰাজ্যখনত তাপ প্ৰবাহৰ তীব্ৰতা ছয়খন জিলাত সৰ্বাধিক আছিল। এই জিলাসমূহৰ তাপমাত্ৰা ৪২ ডিগ্ৰীতকৈ অধিক আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি